Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Съвет при закупуването на 33-ка

  1. #1
    започва да се пристрастява osti's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Разград/София
    Age
    36
    Posts
    30

    Default Съвет при закупуването на 33-ка

    Здравейте колеги регистрирах се в този форум съвсем скоро понеже баща ми преди много време имаше Alfa Sud и аз от ранна възраст бях заразен с манията Алфа. Та затова моля някой ако може да ми каже какви проблеми да търся докато оглеждам въпросния автомобил. По стъкла е 90-та иначе по документи е 92-ра година има ръжда около капачката на резервоара и учудващо на други места няма или поне аз не съм забелязъл мотора е 1.7 8 клапана.

    Всяка помощ е добре дошла.
    Благодаря предварително.

  2. #2
    Kostadin`
    Guest

    Default

    Капачката на резервоара е проблем почти при всички 33-ки.8-клапановият мотор е добър избор и е по-здрав от 16в,както и разхода е по-малък.Главно гледай за ръжда.Аз съм мераклия на 16в,карал съм 8в и е добра машина.Държи се добре на пътя и върви страшно.Има добро ускорение,сравнително лека е колага около 950кг и окачването е цимент,залепя се за пътя и е що годе стабилна.Добре се държи на пътя 33-ката.

  3. #3
    започва да се пристрастява osti's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Разград/София
    Age
    36
    Posts
    30

    Default

    Благодаря за отговора колега аз днес я покарах малко наистина окачването е много добро и през такива дупки минах че чак жал ми стана но нито тропна нито хлопна. Само леко мотора ме притеснява понеже на старата алфа на баща ми мотора беше як много докато не му стане нещо.

  4. #4
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by osti View Post
    окачването е много добро
    амин


    взимай я, ако е около 1000 лева и не хлопа много
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  5. #5
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Мене ако питаш пробвай дали може да си я дигнеш на крик ако крика не ти влезе в купето я грабвай

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Мотора няма какво да те притеснява.Боксерите са катъри!Едно кадърно обслужване и си наред.По скоро обърни внимание на скоростната кутия и съединителя,че нашите са известни с простотиите си на 1-ва и 2-ра скорост.Огледай и предницата да не е разкрачена.
    Накратко,ако крика не ти влезе в купето,ако не хъркат много скоростите и мотора се държи прилично-взимай я!Боята и ръждата ще я опражиш.
    Успех!
    И дано по-скоро ти кажем:Добре дошъл в племето!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by zilala View Post
    Мене ако питаш пробвай дали може да си я дигнеш на крик ако крика не ти влезе в купето я грабвай
    И седни в нея докато е на крика

  8. #8
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    И седни в нея докато е на крика
    По-добре да не пробва
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  9. #9
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    не плашете колегата бе еи на моита вече е на 24 и е бетон отдолу крис даже ще потвърди е то зависи как е карана де все пак
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  10. #10
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    бетон си е
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  11. #11
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Да не е зле да си прегледа отдолу тенекиите да не стане абонат на някой тенекеджия.

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  12. #12
    започва да се пристрастява osti's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Разград/София
    Age
    36
    Posts
    30

    Default

    Аз ако седна в нея както съм 110 кила и да не е изгнила може да слезе. Но иначе днес я вдигнах с крик има една дупка точно под пасажерската седалка и леко загнило по тунела под купето. Обаче скоростите не влизат така както трябва 1-ва и 2-ра ги много трудно се улучват ако въобще се уцелят. Продавача каза че било от някакви втулки които трябвало да се сменят обаче каза че и той не знаел а има сервиз. И ми трябва някой по-компетентен човек който да я погледне с мен и ако мога да помоля някой колега от форума който е на ти с тези автомобили да дойде да я погледнем и да каже и той?

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Това с 1-ва и 2-ра може да е от три неща.Оправя се в тоя ред.Първо преместваш с 1-2 зъба шлиците на щангата на скоростния лост.Идеята е ,като дръпнеш лоста към тебе да има по-голям ход.Втората причина може да е по съединителя и третата,най-разпространена е от синхронизаторите.При мене е третата и просто се научих да ги галя и да ги псувам по-рядко!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Ако не си имал не/щастието да караш 33ка, ще ти е доста тегаво докато свикнеш с трудно влизащите скорости в началото. После се свиква
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  15. #15
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Значи и аз имаш същия проблем това с нивлизанито са втулки на лостова система и на мен ми влизаше само 3 скорост ама Лисан ги направи ,сега най много да израмжи ката ми ядоса някой и ги реда ряско скоростите иначе както бате Иво ти каза ако се научиш да ги галиш няма проблеми
    Last edited by zilala; 26-05-2009 at 07:51.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •