Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: чип- мнения

  1. #31
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    а на колко хиляди оборота изключва нечипосана алфа???моята влиза на 7300 и там е прекъсвача при вас как е??
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by assasin's View Post
    а на колко хиляди оборота изключва нечипосана алфа???моята влиза на 7300 и там е прекъсвача при вас как е??
    Сток 7200, с чип 7600 - 7800 об/мин. според софтуера.

  3. #33
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by assasin's View Post
    а на колко хиляди оборота изключва нечипосана алфа???моята влиза на 7300 и там е прекъсвача при вас как е??
    Изключва на 7200 другото е грешка в отчитанията на оборотомера
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #34
    Запален алфист pave's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    145

    Default

    имам 2.0 колко ще се промени колата.колко си засложава.без проблеми си я карам с 220 по километраж и 210 по гпс-са преди да ми го откраднат нещастниците.а двигателчето ми е на реалните 85 хил.

  5. #35
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by pave View Post
    имам 2.0 колко ще се промени колата.колко си засложава.без проблеми си я карам с 220 по километраж и 210 по гпс-са преди да ми го откраднат нещастниците.а двигателчето ми е на реалните 85 хил.
    Ще се промени но чудеса не очаквай колата ще върви по добре в ниските обороти и ще реагира по добре на педала на газта и ще е малко по жива във високите разхода на гориво може да спадне до около 0,5л при същото каране.
    Много е важно след чипосването колата да се кара само със 100октана безнин и заради преместения ограничител да се сложи по добро масло например 10W 60 примерно селения рейсин
    Основно като разлика във вървенето може да се кажа че след чипосването в ниските обороти на климатик ще върви както преди това без климатик.
    И може би най важното в случея е кой ще ти направи чипа наистина хубавия чип се прави за всеки мотор спрямо състоянието му като за да е оптимален се пише на Дино но това ускъпява почти двойно цената на чипа а и тунера трябва да може да пише карти не само да ги записва не ЕКУ-то.
    Аз бих ти препоръчал Екстийм тунинг моя чип е от там почти две години вече нямам забележки
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #36
    Запален алфист pave's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    145

    Default

    мерси много.аз за там съм се запътил. някак си ми се искаше да пробвам чипосана да направя сравнение.а мойта сега е карам със селения 20к но е за смяна.не е проблемче да и налеим от другото.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •