Results 1 to 9 of 9

Thread: как се спасих от простотиите

  1. #1
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default как се спасих от простотиите

    Колеги,искам да споделя с вас,как се спасих от простотиите сътворени от болни мозъци.Колицата ми е тая от подписа.Преди три години и слижих газова уредба,каквато се полага на тоя инжекцион.Колата започна явно да има"изменение в личността"Постиженията и включваха:кихане,пърдене(две гърнета изпърдя преди да я оправя) разход в широките граници от 8 до 16 л/100км и други познати на брятята ни хубосии.Тия дни реших да подходя сериозно към проблема.Изрязах всичко,което според мен беше излишно.Линията от импулсния датчин и самата електроника в превключвателя беше бламирана посредством един мост и срязването на една писта.В момента чрез копчето се превключва твърдо или на газ или на бензин.Няма го автоматичното превклчяване.Колата ми дава малко по-малко от 10 на сто на газ,а вървежа и няма нишо общо.Подозирам,че редовно си е смесвала газта с бензина.Бензиновата помпа също си я бях отрязал , когато работи на газ и от опита ми мога да потвърдя,че всякакви твърдения,че трябва да работи са пълни глупости.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #2
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Е да де ама когато работи тая помпа дали не охлажда инжекторите аз така съм чувал , за това трябвало да работи непрекъснато и да има бензин !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Е да де ама когато работи тая помпа дали не охлажда инжекторите аз така съм чувал , за това трябвало да работи непрекъснато и да има бензин !
    Точно това са част от митовете,когато се търси под вола теле и се прикрива мързела и неграмотността на някои газаджии.Първо дюзите са изолирани с текстолитови втулки и второ не се нагряват повече от 90-100 градуса.То нагреят ли се те до 100,значи мотора ще е на 130 и вече е родил.
    Карал съм месеци само на газ,включително и паленето е било на газ ,чрез съответното копче и вярно,че после дюзите се оказаха позапечени,но само след 10-15 километра се оправиха.
    Далече съм от мисълта да профанизираме всичко,но понякога в желанието си да бъдем перфектни се получава:Напънала се планината и родила мишка!
    Ще нахвърлям накратко какво се печели и какво се губи при такова преработване,а вие преценете сами.Мисля,че въпроса е интересен.
    Губиме удобството при студено време,мотора да се пали автоматично на бензин,дюзите редовно да се прочистват и друго не се сещам.Ако някой знае,да го сподели.
    Печелим живота на помпата,която се износва без да прави нищо.На практика около 90% от живота и.Спасяваме се от проблема,който се получава зимно време,когато мотора е още прекалено студен,а автоматиката на газовата превключи сама на бензин.Спасяваме се и от проблема с форсирането на мотора,за да превключи на газ,когато е топъл.Махаме линията от импулсния датчик.Тя създава много повече проблеми,отколкото изглежда.При калпавата изработка на въпросните превключватели,постиженията и включват:окъсяване на датчика,вкаржане на 12 волта прав ток на входа на компа и в датчика,вкарване на някаква променлива съставка от самовъзбуждане на схемата и сигурно има и други хубосии.Некадърното свързване към кабелите на датчика,също не е рядко явление.
    Това,разбира се е опит да се обясни теоретично какво става.На практика мотора стана много по еластичен,както на газ,така и на бензин.Мощността явно се подобри.Имам си контролни отсечки.Стана по-икономичен.В рамките на времето от първия ми пост по темата,преработих още две коли и ефекта е същия.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Повече глупости на едно място не бях чел!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Повече глупости на едно място не бях чел!
    Поне се обоснови бе ,колега!Въпроса го коментирах и с мой приятел газаджия,който в тая сфера е от поне 15 години.Стана много интересно!Оказа се,че това,което съм направил,той го е изпитал още преди 3 години на старата му кола.Разбира се,мълчал си е човека,опасявайки се от точно такива изказвания.Все пак се опитвам да стане някакъв диспут,а не да се плюеме.От това няма полза,а и форумния плювалник е по-горе в друг раздел.Може на базата на добри резултати да съм си направил грешни заключения,но и за това отворих темата!Очаквах някой като тебе,който се занимава повече с газта да коментира проблема.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не се засягай! Аз лично съм карал 2 год. 33-ка 1,7IE и поради липсата на дебитомер за същата /Преди 15/ колата беше само но газ. Не мога да помня всички автомобили и електроники наизуст, но повечето от тази серия нямат някакви специални изисквания и се правят по- най обикновения начин с 2 релета . Едно за прекъсване на помпата и второ за инжекторите. Може и да бъркам за конкретния двигател. Аз започнах вече 16-та година в този бизнес и до ден днешен взимам бумагите със схемите и гледам кое и къде да вържа и срежа.
    Автоматичните ключове се полагат на всички инжекциони ,независимо дали са моно или пълна инжекция. Друг е въпроса колко са качествени, защото един ключ Ловато е снабден с нивопоказание , може да работи с датчик за температура,И НАЙ важното обръща при отпускането на педала ,а не при натискането му. Само ,че цената му е 5-пъти по висока от всички други. Затова и за много други неща казах ,че нищо ни разбрах от поста ти!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Те това е мъжка приказка!Накратко!Системата при мене е с три релета.Едното спира дюзите през симулатора.То в симулатора са пак релета,ама както и да е.Третото подава напрежение към клапана за газта и клапана на изпарителя.На моя обогатител няма.Превключвателя взима сигнал от импулсния датчик и изработката му е достойна за някой клуб на пионерчетата от преди 25 години.Пълна каша.Та за това си наточих клещите и човката на поялника и сведох релетат до две.С едното режа ламбдата,а с другото помпата и включвам симулатора и клапаните.За всеки случай сложих нови релета с шунтиращ диод на намотките им.Отрязах кабелите от импулсния датчик и изолирах електрониката,която превключваше на 4000 оборота,защото идиотите не бяха сложили потенциометър за регулиране,а просто един делител от два резистора.Оставих си само ключа ,с който превключвам ръчно.Доколкото разбирам и ти си имал по принцип същата схема.Ето това беше при мене и ми създаваше много ядове.Колкото за четенето на схеми!Ами ако перефразирам един мъдър човек:Умния записва и се учи да чете схеми.Глупака помни и накрая не знае нищо!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Още една идея: Щом си минал на този вариант, предполагам имаш на таблото свободно гнездо с щипка.Бях си монтирал втори оригинален ключ за отоплиние на задниа джам и така разкарах допълнителния ключ за газта. През реле просто подаваше вкючен и изключен контакт за работа на газ и бензин. Изглежда по-добре.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Ето това вече е много добра идея!Имам свободно място и наистина ще стане по-естетично.
    Благодаря!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •