Results 1 to 11 of 11

Thread: даите ми малко инфо

  1. #1
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default даите ми малко инфо

    здравейте колеги
    предстои ми покупка на една 146-ца за жената ама изобщо не съм запознат с този модел та да ми кажете какво по точно да гледам като я купувам какви дефекти дава и т.н. колата е с ТС двигател 1.8 мился и ми я дават на лизинг та за това се хвърлям сега да купувам, интересува ме какво да гледам най вече като я вземам, запознат съм с ТС двигателя щото карам такъв в момента но все пак тази е доста по нова като година и със сигурност има разлики колата е 98/99 година
    ще съм ви много благодарен
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  2. #2
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Без да претендирам, че разбирам много, има значение годината за това с кой двигател ще е колата. Ако е с металния капак (преди средата на 98-ма) някой от частите и са по-скъпи. Дебитомера например. Отделно слушай дали вариатора трака като се запали колата. Като я запалиш докато е студена и подай по-рязко газ да видиш как се форсира. 1.8 е май най-доброто попадение откъм бензинов двигател. Сега за друго не се сещам. Малко лаишки съвети, но дано все пак са ти от полза
    146 1.6TS CF1 '98


  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Без да претендирам, че разбирам много, има значение годината за това с кой двигател ще е колата. Ако е с металния капак (преди средата на 98-ма) някой от частите и са по-скъпи. Дебитомера например. Отделно слушай дали вариатора трака като се запали колата. Като я запалиш докато е студена и подай по-рязко газ да видиш как се форсира. 1.8 е май най-доброто попадение откъм бензинов двигател. Сега за друго не се сещам. Малко лаишки съвети, но дано все пак са ти от полза
    Вариатора заблуждава,моят трака като се загрее колата а и кво от туй.За кви пари ако не е тайна?То цената и говори най-добре.

  4. #4
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Ще се опитам по-изчерпателно - първо гледай боята - под капака, под капака на багажника, около и резервната гума, и по местата на затваряне на вратите - за различен нюанс на цвета (демек за пребоядисване). Гледай външните линии - дали са с еднакви луфтове, гледай фарове, стопове, брони, гърнета, пукнати и надраскани стъкла, дали работят машинките на стъклата, духалките, работят ли чистачките - по купето - щракалки, връткалки, доколко е захабен (или запазен) салона, състоянието на педалите и кормилото (дали са изтрити) състоянието на дисковете на спирачките - 1.8 ТС е с дискови и отпред и отзад. По двигателя - слушай дизелово тракане (това е от вариатора - известна болка) но освен това преди да палиш двигателя го огледай за течове (двигателя не го мий - свещите са забити надълбоко и ако влезе вода, можеш да изгориш някоя бобина - и после 100-130 лв фира) от всякакъв род - на масло, антифриз, спирачна течност, даже казанчето има ли вода (ако няма-налей - често се пукат моторчетата на чистачките, щото са от пластмаса и са нежни), ако има мокро от антифриз или вода в района на главата - вероятно има проблем с гарнитурата (ако не по-лошо), гледай и зад (под) предна дясна гума - там е скоростната кутия и диференциала - за течове. Гледай също за лепенки за смяна на ангренажен ремък (на тези хубавици да се държи ангренажен ремък след 50-60 хиляди си е авантюризъм, и дори италианците слагат лепенки при смяна на ремъка и на маслото) и на масло. Покарай 50-100 метра на заден ход и с малко мръсна газ - за да видиш дали вие задната. Като я запалиш, гледай лампите по таблото - дали светват и угасват (след около 4 сек.) Ако не угасват, питай защо. Гледай как загрява - обикновено термостатите дават фира (нов е около- 75 -100 лв. - можеш и сам да си го смениш). Едва ли ще намериш перфектно всичко, но гледай с четири очи и питай... Колкото по-малко излишнш екстри -климатици, електрически огледала и т.н. - толкова по-малко главоболия. Само АБС-а не е излишна екстра и лесно се засича, набий зверски спирачките след като си се засилил поне с 30-40 км/ч и ако педала те пририта, значи е ОК! Ако не - въпрос... И имай в предвид, че първо, купуваш котка в чувал и трябва много да искаш, за да купиш при тези условия, и второ, ако си похарчил Х лева за нея, приготви горе-долу още толкова, за да я докараш в кондиция. И главното - ако не си уверен на 100%, че ИСКАШ именно Алфа Ромео - не купувай... Ми това е (но не всичко) - успех ... Имам пресни спомени и не съжалявам
    Last edited by serafim; 25-05-2009 at 21:49.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  5. #5
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by serafim View Post
    Ще се опитам по-изчерпателно - първо гледай боята - под капака, под капака на багажника, около и резервната гума, и по местата на затваряне на вратите - за различен нюанс на цвета (демек за пребоядисване). Гледай външните линии - дали са с еднакви луфтове, гледай фарове, стопове, брони, гърнета, пукнати и надраскани стъкла, дали работят машинките на стъклата, духалките, работят ли чистачките - по купето - щракалки, връткалки, доколко е захабен (или запазен) салона, състоянието на педалите и кормилото (дали са изтрити) състоянието на дисковете на спирачките - 1.8 ТС е с дискови и отпред и отзад. По двигателя - слушай дизелово тракане (това е от вариатора - известна болка) но освен това преди да палиш двигателя го огледай за течове (двигателя не го мий - свещите са забити надълбоко и ако влезе вода, можеш да изгориш някоя бобина - и после 100-130 лв фира) от всякакъв род - на масло, антифриз, спирачна течност, даже казанчето има ли вода (ако няма-налей - често се пукат моторчетата на чистачките, щото са от пластмаса и са нежни), ако има мокро от антифриз или вода в района на главата - вероятно има проблем с гарнитурата (ако не по-лошо), гледай и зад (под) предна дясна гума - там е скоростната кутия и диференциала - за течове. Гледай също за лепенки за смяна на ангренажен ремък (на тези хубавици да се държи ангренажен ремък след 50-60 хиляди си е авантюризъм, и дори италианците слагат лепенки при смяна на ремъка и на маслото) и на масло. Покарай 50-100 метра на заден ход и с малко мръсна газ - за да видиш дали вие задната. Като я запалиш, гледай лампите по таблото - дали светват и угасват (след около 4 сек.) Ако не угасват, питай защо. Гледай как загрява - обикновено термостатите дават фира (нов е около- 75 -100 лв. - можеш и сам да си го смениш). Едва ли ще намериш перфектно всичко, но гледай с четири очи и питай... Колкото по-малко излишнш екстри -климатици, електрически огледала и т.н. - толкова по-малко главоболия. Само АБС-а не е излишна екстра и лесно се засича, набий зверски спирачките след като си се засилил поне с 30-40 км/ч и ако педала те пририта, значи е ОК! Ако не - въпрос... И имай в предвид, че първо, купуваш котка в чувал и трябва много да искаш, за да купиш при тези условия, и второ, ако си похарчил Х лева за нея, приготви горе-долу още толкова, за да я докараш в кондиция. И главното - ако не си уверен на 100%, че ИСКАШ именно Алфа Ромео - не купувай... Ми това е (но не всичко) - успех ... Имам пресни спомени и не съжалявам
    То момчето вече има една, така че е долу-горе наясно със "сюрпризите"

    И малко офтопик. По книжка, когато е излязъл модела дават смяна на ангренажен ремък на 120 000 км. В последствие се намаля на 56 000 км (35 000 мили)

    Като дадеш на контакт, трябва да светнат лампите за акумулатора, маслото, инжекциона, еърбега и абс-а май, като след 4 секунди последните три трябва да изгаснат. Макар че на 155-цата не знам как са, но трябва да е доста близко. Ако имаш конкретен въпрос, питай
    146 1.6TS CF1 '98


  6. #6
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    ми то конкретния въпрос беше че изобще не съм запознат с този модел ама така като гледам то всичко си е като на моята хубавица така че знам какво да гледам, разликата е само в това че тази е с ремък я моята с верига ( според някой по добре според други не) иначе цената и е 3200 като първоначалната вноска мие 2000 и след това още две по 600 за колегата дето ме попита за цената, колата със сигурност не е удряна защото първо това огледах и честно казано на пръв поглед си е в доста добро да не кажа дори отлично състояние реално колата е в бг от 2 седмици и човека ми показа фактурите от ремонта направен в италия, преди да я докара колата, та значи карета носачи дискове всички видове тампони по окачването, след приситигането и тук имаме смяна на масла на двигател и скоростна кутия (смяна на свещи, кабели и ангренажен ремък плюс ролки извършен също така в италия) та общо взето в такова състояние са до тук нещата ама после въпроса е как стоят нещата с електрониките на тази кола че на 155-цата е направо......... лудницЦЦЦАаааааааааааа има ли вероятнбост пак да бера ядове с прекъсване на студен двигател и къде да го търся пак ли е както при мен в момента труден старт по някога дори и на топъл двигател палене след 4-5то превъртане на двигателя и т.н. сещате се за какво питам
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  7. #7
    започва да се пристрастява clockmaster's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    88

    Default

    Не знам как е при 155, но нашите ТС често имат проблеми с оборотите на празен ход - потърси темата "нестабилни обороти на празен ход" - в зависимост от случая нещата се отправят с от почистване на дросела (което е елементарно), до смяна на ланда-сонда (около 150 лв), на моторче за празен ход или дебитомер ( около 300 лв всяко)
    Иначе цената ми се струва добра.
    Успех.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS / 11'99

  8. #8
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    може би си я купил вече колата - тогава честита да ти е, и да я юриш безпроблемно дълги години (докато ти омръзне) - обаче за тази цена и с всичките изброени сменени части тоя продавач направо ти я е подарил. и понеже той не се е "минал", то извода е ясен. аз за това ти казах, че купуваш котка в чувал и трябва много да искаш, за да купиш при тези условия. просто защото други няма... а от собствен опит - не много богат, но не и съвсем беден - в последните години съм купил 4-5 коли (не всички за мен, но така или иначе моето решение беше от значение) - и извода ми е - въпрос е на късмет, но аз на неудряна кола не съм попадал. моята 146-ца след 1 месец я видях, че е удряна отзад вляво, и е направена много професионално - за това не я видях веднага, но и да я бях видял, пак щях да я купя. защото досега тия всичките -4-5 коли бяха удряни, но продължителната експлоатация след това беше общо казано безпроблемна. така че извода е - абсолютно читава кола няма да намериш, но да се карат без особени или нерешими проблеми е възможно, и дори задължително... както и да е, късмет с покупката и експлоатацията...
    (малко се разпалих, щото ми е присърце)

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    на мойта и бройках 5300лв преди почти 2г+регистрация,застраховка,газово и дойде на 6100лв но наистина инвестицията си е перектна.салонът и е направо като от магазина,волан,педали абе изобщо свети от всякаде.дано съм извадил късмет.1 съвет от мен.не ти знам динамиката но ,не се мъчи да откриеш пълната такава на колата.педалът на газта трябва да го галиш,иска ли да го натискаш яко за да върви.....не е добре.и не прави така.http://vbox7.com/userrofesore

  10. #10
    започва да се пристрастява NIKSANA86's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default

    Задължително се уговори някаде и идете да и пуснете диагностика... аз не успях и на другия ден стъпковото даде фира.. като в италсервиз(беше ми най- близко а без газ гаснеше) казаха, че са били изкуствено вдигнати оборотите та да издържи неопитния ми поглед и с една диагностика можело да се хване...


    Alfa Romeo 146 1.6 16V TS -97г

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by NIKSANA86 View Post
    Задължително се уговори някаде и идете да и пуснете диагностика... аз не успях и на другия ден стъпковото даде фира.. като в италсервиз(беше ми най- близко а без газ гаснеше) казаха, че са били изкуствено вдигнати оборотите та да издържи неопитния ми поглед и с една диагностика можело да се хване...
    Еее колега, Rider_alfa155 от май месец досега ако не си е купил кола, едва ли вече се интересува
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •