Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Съединител

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Ст.Загора
    Posts
    5

    Default

    Помпа "метели" за 155 1.7 ТС е 62лв в Ст Загора... но си я смених сам..130лв не са ли и множко?!
    Last edited by soulfly; 07-09-2009 at 13:26. Reason: kak един бърз отговор на може би затворена тема се превърна в нова тема.. ?!?:( sry

  2. #17
    започва да се пристрастява jordan_kn's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    62

    Default

    значи зависи.. някой майстори взимат много за работа, многи много по-малко ... Сменяха ми носач в Сф- работа 60 лв.
    В Кюстендил също смених носач + 2 тампона + реглаж - работа 30лв !
    Тука в Сф някой мастори се забравят просто ....

  3. #18

    Default

    И аз от вчера имам такъв проблем. Педала остава долу понякога, мисля да сменя гумичките на помпата па дано има резултат
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  4. #19
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by CHIKI View Post
    И аз от вчера имам такъв проблем. Педала остава долу понякога, мисля да сменя гумичките на помпата па дано има резултат
    По-добре на цилиндъра долу!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #20
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Абе колеги каква ти много работа! При боксера цилиндъра се сваля за 15мин макс и вече сигурно 15-20к километри съм навъртял не е мръднала. Колега аз гумички си намерих тука в Плевен в магазин Зодиак. Имат всякакви и са някакви жълти стотинки.
    По-добре първо виж дали не може да се ремонтира пък чак тогава давай пари за нов цилиндър. Така и така ще го свалиш
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    По-добре на цилиндъра долу!
    що па цилиндъра
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Щото това дето го описваш е по-скоро от цилиндъра,а не от помпата.Мнозина са се бъркали и след смяна на помпата и обезвъздушаване са се оправяли нещата,но после пак са го яли.Отвий само маркуча на помпата,за да се върне помпата в изходно положение и обезвъздуши и ще видиш,че ще се оправи,но до следващия сюрприз.
    Ако забелязваш,колега,след като останалите са дали верни препоръки,аз само давам други вероятни причини.Тука случая е същия.
    Last edited by mordohy; 02-11-2009 at 19:58.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Щото това дето го описваш е по-скоро от цилиндъра,а не от помпата.Мнозина са се бъркали и след смяна на помпата и обезвъздушаване са се оправяли нещата,но после пак са го яли.Отвий само маркуча на помпата,за да се върне помпата в изходно положение и обезвъздуши и ще видиш,че ще се оправи,но до следващия сюрприз.
    Ако забелязваш,колега,след като останалите са дали верни препоръки,аз само давам други вероятни причини.Тука случая е същия.
    След смяната на помпата проблеми нямам педала си се връща
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  9. #24
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Искам да попитам тогава при мене като няма теч на спирачна течност нито отдолу при буталото нито при помпата на педала, нямам загуби на спирачна течност тогава защо като наситна педала на съединитя и след това като го отпускам отвън откъм скоростите се чува едно доста странно като изсвирване-скърцане(наподобява спирачки на влак, същото се чува и когато ти затягат накладките в диска, не е точно свирене ами по-скоро като виене) или незнам и аз как да го опиша, но се чува само при отпускане, при настискане всичко е нормално. скоростите ми влизат малко трудничко, но само през зимата и сега откакто застудя много кофти, през лятото влизат " като в масло". Съединителя ми не е за смяна, не боксува. имам чуството че тоя звук се чува откъм вилката на съединителя. незнам какво да правя ама заради тая работа нямам желание да си карам колата. не ми се ходи на майстор, защото ще започнат тряя да смениш тва, тва тва и тва и така почти цялата кола, ще излезе че ми е за смяна целия двигател и цялото шаси, ще ги смена и после след 3 дни пак е като по старо ми....дайте някви идеи знам че го можете
    а на колегата дето е пуснал темата се извинявам че му ползвам темата
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  10. #25
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ves_v8 View Post
    Искам да попитам тогава при мене като няма теч на спирачна течност нито отдолу при буталото нито при помпата на педала, нямам загуби на спирачна течност тогава защо като наситна педала на съединитя и след това като го отпускам отвън откъм скоростите се чува едно доста странно като изсвирване-скърцане(наподобява спирачки на влак, същото се чува и когато ти затягат накладките в диска, не е точно свирене ами по-скоро като виене) или незнам и аз как да го опиша, но се чува само при отпускане, при настискане всичко е нормално. скоростите ми влизат малко трудничко, но само през зимата и сега откакто застудя много кофти, през лятото влизат " като в масло". Съединителя ми не е за смяна, не боксува. имам чуството че тоя звук се чува откъм вилката на съединителя. незнам какво да правя ама заради тая работа нямам желание да си карам колата. не ми се ходи на майстор, защото ще започнат тряя да смениш тва, тва тва и тва и така почти цялата кола, ще излезе че ми е за смяна целия двигател и цялото шаси, ще ги смена и после след 3 дни пак е като по старо ми....дайте някви идеи знам че го можете
    а на колегата дето е пуснал темата се извинявам че му ползвам темата

    Според описанието ми прилича на лагера,а скоро и притискателният диск ще замине(ако се е разбил лагера де).

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •