Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Бензинова помпа

  1. #16
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Veka са по деведесет-сто лева .
    Alfa 155 2.0 16v

  2. #17
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Veka са по деведесет-сто лева .

    аа тези века маи са от най истинските
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    аа тези века маи са от най истинските
    Ей, нема а са заяждаш, наш кви убави дограми праат...

    AR 145 QV '97

  4. #19
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by chico View Post
    Ей, нема а са заяждаш, наш кви убави дограми праат...
    не бе не се заяждам просто чух че и дограмите не са им кой знае какво
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #20
    започва да се пристрастява jan's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    44

    Default

    И мойта виеше,много ме дразнеше, и ся вие де,ама и сложих газов инжекцион,прекаснах помпата и ся е доста тиха.

  6. #21
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by jan View Post
    И мойта виеше,много ме дразнеше, и ся вие де,ама и сложих газов инжекцион,прекаснах помпата и ся е доста тиха.
    прекрасно решение как можем да си скапем инжекторите за най кратко време
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  7. #22
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Колеги,да посъбудя малко темата,но ми се налага да сменя възможно най-скоро бензиновата помпа на едната алфа и ми се искаше да взема нещо от типа на 255л. Валбро,а инъче гледах в сайта на АХМ и там бошовете са по 115лв,а Марели е 167лв,но и двете не ми вдъхват доверие,но ако някой ги е пробвал и има впечатление да казва,че нямам много време за чудене.А и като цяло приемам всякакви предложения,че нямам много време да се ровя и да търся.
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  8. #23
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Това от 115 лева нее Бош.Бошовата помпа е много по-голяма от това в магазина,което си е чист Хофер.Ако ти се занимава,разглобяваш старата,взимаш ротора и четките и си поръчваш по номерата,същите нови в Авел.Сменяш и О-пръстените с нови,сглобяваш и забравяш следващите 20 години Цялата заигравка я направих зимата,струваше ми 80 лева и може да се справиш за около 4-5 часа.

  9. #24
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Благодаря за идеята колега,но на тези помпи им заминават в повечето случаи помпеният механизъм(ролките се надират и вкопават яко) и за това почва помпата да ръмжи за страх и ужас и да не може да вдига достатъчно налягане.Аз имам у дома няколко стари помпи Бош от пежото ми,които са пак на 3 бара налягане и ако си поиграя от всички може би ще събера нещо,но няма нито свободното време нито желанието да се занимавам и с това и за това питам за мнение и идеи за нова помпа,на която да може да се разчита.А помпата от сайта на АХМ Ауто я давата като Бош и за това попитах дали не е някакво лудо менте за тези пари,ето и линк към нея: http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1

    Last edited by Milcho; 04-05-2011 at 00:16.
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  10. #25
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Aбсолютно менте е,ако е това на снимката.Наистина имаше някакъв подобен Бош,но с доста по-малък диаметър на тялото.И всъщност май го нямаха и в наличност.Зимата и аз се бях разтърчал по магазините за помпа.Но след като отворих моята и видях че четките и колектора са свършили,се реших да си я направя сам.Ако искаш втора употреба,знам че на Ланчия Капа помпата се монтира с много малка заигравка в кошницата на 155.Вървят около 40-50 лева.Мога да питам един приятел дали още не е продал неговата ако искаш?

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    33

    Default Бензиновата помпа не работи?

    Знам че има много теми по въпроса, но не намерих подходящата затова пиша нова. Помпата е здрава и работи когато и се подадат 12 V. , но не стига ток до нея и съответно когато я монтирам не работи. Проверих релетата и бушона които се намират до акумолатора но вси4ки са ОК. Може ли да има проблем в компютъра и дали има нещо което пропускам да проверя преди да се измъча да я изтегля до сервиз. Мерси предварително на всички!
    Алфа Ромео 155 1.8 8V T.Spark 92г.

  12. #27
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    аве луди ли дте ве едно Walbro 255 е 210 лева
    за нищо на света няма да си купя бош при положение че валброто е по ефтино - при това е състезателна помпа и е 100 пъти по надеждна от бош и е до 450 коня кола
    Аз също карам с Walbro,много съм доволен след като изхвъплих оригиналния Бош монтирах помпа на Еъртекс,която се предаде едва след 10 000км.От 3год съм с Валброто имам 40 000км и няма проблеми.Това е помпата за мен!
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    аве луди ли дте ве едно Walbro 255 е 210 лева
    за нищо на света няма да си купя бош при положение че валброто е по ефтино - при това е състезателна помпа и е 100 пъти по надеждна от бош и е до 450 коня кола
    Съгласен съм за Валб-а.Карам с такава.
    Ама оригиналния Бош нали знаеш как му викат сега...040.Това при 8 клапановия,при 16 не!
    Та не е за изхвърляне.
    Мойта като зе да бучи и викам айде да слагам Валброто.
    И тогава мойта един "Аматьор" я взе отремонтира и сега е на Хай Фи Интеграле 2!И храни!!!
    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Това от 115 лева нее Бош.Бошовата помпа е много по-голяма от това в магазина,което си е чист Хофер.Ако ти се занимава,разглобяваш старата,взимаш ротора и четките и си поръчваш по номерата,същите нови в Авел.Сменяш и О-пръстените с нови,сглобяваш и забравяш следващите 20 години Цялата заигравка я направих зимата,струваше ми 80 лева и може да се справиш за около 4-5 часа.
    И на някой му дигнаха ГТВ-то за не неправилно а нагло паркиране на островчето на Лайпциг.
    Last edited by AnastasKOSTOV-REX; 29-08-2011 at 23:52.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  14. #29
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post

    И на някой му дигнаха ГТВ-то за не неправилно а нагло паркиране на островчето на Лайпциг.

    Верно че беше тогава

    Мини през нас в неделя,да видим какво ще го правя тоя кардан.Зимата ще въртим с 155 quattro

    Да не съм среднощен спамер,на колегата с проблемната помпа;Замери с дълъг кабел,от релето право на буксата на помпата.Ако не ще,взимай 3 метра кабел,от релето,директно на помпата.
    Виж и инерционния преъсвач,или е под седалката,или отляво на съединителя,зад кората.Ама ако си пуснеш кабел до помпата от релето,поне ще идеш на сомоход до сервиза.

  15. #30

    Default

    Нямам спомен някой,някога да ми е търсил помпа за японска кола.Затова на близки и познати препоръчвам от такива.Такава тема в "японски" форум няма да срещнете,и те зареждат същия бензин.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •