Results 1 to 14 of 14

Thread: след смяна на тампони пак тропа

  1. #1

    Default след смяна на тампони пак тропа

    здравейте на всички,понеже писах в една от темите за какво става дума но не получих нужната информация,затова реши да дам гласност на моя проблем с нова тема,та за какво става дума................
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2

    Default

    пак тропа и след смяната на тамп.на стаб. щанга.сега почвам да си мисля за шарнирите на долните носачи,значи движат се свободно но нямат грам луфт,така на ръка като опитвам,от друго невиждам от какво може да е.всички тампони по носачите съм сменил плюс и на стаб.щангата.а .....всички останали шарнири се движат трудно и стегнато(биалети и горни носачи)МОЛЯ дайте идея,че се потроших сам два дена(сменях и тамп. на носачите)
    __________________
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    и друго което ме озадъчи,значи щангата е 22мм и тампоните също,след монтажа като погледнах там където са сцепени тампоните има около 2мм разстояние.скобите са легнали плътно и всичко е стегнато.предполагам че не трябва да е така.защо се получава така???
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4

    Default и още нещо

    напрай ми впечатление,че стаб.щангата минава супер близо до вътрешните накрайници и двата маншона точно там са скъсани,баси работата............и щангата е омазана със смазка сега..............
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Здр. колега,
    не разбирам защо пишеш 4 поста един след друг, като можеш просто да си редактираш първия и да си добавиш нужното или което там си забравил да напишеш?!

    По въпроса...Сигурен ли си, че тампоните за стаб. щанга са точно тези съответстващи за твоята кола? Питам не за друго, ами защото за 156/147 има 2 или 3 различни диаметъра на тампона....Какви тампони сложи? Полиуретанови ли?
    Щом си сменил всичко и пак тропа, особено след като си споменал за теч погледни да не би РЕЙКАТА ти да е за рециклиране!!!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Особенно ако тропането се чува някъде от към педалите има някаква малка вероятност за вътрешните кормилни накрайници но тези коли си страдат от рейки и то доста а и товята е дизел с по тежка предница е и животеца и е по къс. Единия вариант за проверка на рейката е да въртиш волана енергично около четвърт оборот в ляво и дясно при запален двигател. Дрогото е да го видиш луфта завиваш волана на пълендесен така че да се открие маншона и накарай някой да върти волана енергично в рамките на четвърт оборот, ако имаш износване в рейката освен да се движи напред и на зад вътрешния кормилен накрайник нсе движи нагоре и надолу това съм го виждал на поне 5 156 истината е че рейката е кенеф.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Тампон на двигателя този откъм скоростите. При мен беше това. И аз смених цялата предница докато го открия.
    Пиши после какво се е оказало.
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  8. #8
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Тя рейката не е кенеф кенеф са улиците по които караме особенно и в комбинация със спортно окачване. С извинение за спама но искам да изкажа голямото си разочарование, трудно ми е да намеря 200 метра отсечка без дупка. Купуваме си коли уж за удоволствие а само страдаме от тях
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  9. #9

    Default

    колеги АЗ СЪМ МАЛОУМЕН,бях обърнал стаб.щангата на 180 градуса,от там идват всички проблеми и преебаването на маншоните.ще се взривя направо.хората са измислили сервизи,но аз като съм инат и тва е,не се предавам лесно.днес разглобих всичко и монтирах както трябва.моля модераторите да изтрият темата ми и глупостите които съм писал.колата сега върви перфектно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    е супер! Важното е, че си я оправил! НИкой не се е родил научен Браво за ремонта!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    колеги АЗ СЪМ МАЛОУМЕН,бях обърнал стаб.щангата на 180 градуса,от там идват всички проблеми и преебаването на маншоните.ще се взривя направо.хората са измислили сервизи,но аз като съм инат и тва е,не се предавам лесно.днес разглобих всичко и монтирах както трябва.моля модераторите да изтрият темата ми и глупостите които съм писал.колата сега върви перфектно.
    Че как си закачил биалетките като е била на 180 градуса?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12

    Default

    ей незнам,всичко си пасна.и аз неможах да си го обясня.такаче който незнае вече да знае,щангата може и обратно да се слага хахах шегувам се,въпреки че въобще не ми до смях,но поне съм спокоен вече.абе то че не сме родени научени е така,ма не трябваше аз да оставям монтажа за другия ден,мноо съм разсеян.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    колеги АЗ СЪМ МАЛОУМЕН,
    Малоумен не си, определено си любознателен обаче.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14

    Default

    е да,повторното сваляне и монтиране на щангата ми стъпи на час и половина работа.за сметка на предишния ден
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •