Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Помощ със запалване

  1. #1

    Unhappy Помощ със запалване

    Здравейте на всички,
    След пътуване изгасих колата нормално, която е 166 JTD 2.4. След 2 дни поисках да запаля, таблото светна, но стартера не върти. Подгрява нормално, но при завъртане на ключа не пали. Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и знае как да го разреша да ми помогне. Благодаря ви предварително.
    Last edited by dancho85; 31-05-2009 at 10:46.

  2. #2
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Може стартера да е "пийнал водица".Шалтера или електромотора.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  3. #3
    започва да се пристрастява jivko15's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    32

    Default

    провери клемите на акомулатора и ги зачисти

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    119

    Default

    Ще проява нахалство и ще се включа и по тази тема с въпрос, отностно подобен проблем на нашата 166-ца
    Проблемът е, че не запална от първото врътване, след като е карана и е оставена в покой няколко часа след това. При напълно студена (некарана ден-два) или при топла (роботила-спряна) го няма този проблем. Има ли някой представа от какво може да се поевява този проблем? Благодаря предварително и се извинявам, че използвам на човека темата!
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '06

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by dancho85 View Post
    Здравейте на всички,
    След пътуване изгасих колата нормално, която е 166 JTD 2.4. След 2 дни поисках да запаля, таблото светна, но стартера не върти. Подгрява нормално, но при завъртане на ключа не пали. Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и знае как да го разреша да ми помогне. Благодаря ви предварително.
    На мен ми се случи същото нещо без проява на симптоми преди това. Спрях пред един магазин и като се опитах да запаля не върти... думнал стартер... 35лв ремонтен комплект и 25лв труд... нов стартер не ми се мисли колко ще е .....
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  6. #6
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Случайно да свети CODE на таблото вляво понеже аз имам такъв проблем?
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

  7. #7
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    При CODE е имобилайзер - най често прецакан ключ но може и да е нещо друго.

  8. #8
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Използвам стара тема но въпроса ми е свързан със стартера и акумулатора. Когато стана по студено имам усещането че паля със някакъв 10 годишен акумулатор. Върти така че аха да не запали. Не съм имал проблем с акумулатора досега пък и му е първа зима. Навява ме една мисъл за поизносени втулки на стартера или там каквото си има. При палене като е поседяла доста лампите които остават да светят след подаване на контакт доста по примигват. При топла кола премигването е в пъти по малко. Под премигване имам в предвид че при палене светлината намаля а след запалване се нормализира. Динамото наскоро му правих ремонт така че си зарежда нормално. Дайте предложения.

    Поздрави
    Last edited by mian4o; 02-02-2013 at 19:23.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  9. #9
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Да не е някой малък акомулатор,не е лошо да го замериш когато е студено преди да запалиш.
    166 2.4JTD-00г.

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Използвам стара тема но въпроса ми е свързан със стртера и акумулатора. Когато стана по студено имам усещането че паля със някакъв 10 годишен акумулатор. Върти така че аха да не запали. Не съм имал проблем с акумулатора досега пък и му е първа зима. Навявя ме една мисъл за поизносени втулки на стртера или там каквото си има. При палене като е поседяла доста лампите които остават да светят след подаване на контакт доста попримигват. При топла кола премигването е в пъти по малко. Под премигване имам в предвид че пре палене светлината намаля а след запалване се нормализира. Динамото наскоро му правих ремонт така че си зарежда нормално. Дайте предложения.

    Поздрави
    Акумулаторът е за зареждане,но най-добре си намери зарядно,което да отчита степента на зареждане,щото и аз брах ядове и накрая зареждах 3 денонощия,че да си стигне оптималните стойности.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Акумулатора мисля е 75 а.ч. и го смених защото стария започна да прави така или аз си внуших така. Старият беше 45 а.ч. така взех колата и така е докарана от Италия. Дадох го на жената на баща и който още го тормози и не се е предал. Затова ме навява мисълта за втулките. При самото палене има един малко по специфичен звук който според мен не е нормален. Може и да си внушавам.


    Поздрави

    П.П. В петък почивам и ще го замеря как е сега.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  12. #12
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Ако подадеш ток с кабели на твоя акомулатор от друг запален автомобил и палиш ще разбереш със сигурност от какво е проблема.
    Last edited by trop4i; 16-01-2012 at 21:13.
    166 2.4JTD-00г.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Пробвай една вечер да сложиш акумулатора на зарядното и виж на сутринта като върти ще го има ли този звук и изобщо как ще усетиш паленето на студено.
    Може и втулки да са, но ако бяха, щеше да стърже и на топъл двигател. Аз залагам на слаб акумулатор. И на моят уж му е първа зима (75 A/h),ама след една седмица престой не можа да запали.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Свали си стартера колега и го ремонтираи най-вероятно проблема е в втулки и по-скоро заминали четки!Имах същия проблем като теб.Първо бях с 75 ампера и сметнах че проблема е в батерията ....купих 100 ампера и проблема продължи докато накрая почна да върти все едно е 6 волта....сваляй по скоро че ротора сигурно е аут вече!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  15. #15
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Първо пробвай по-лекият вариант с подаване на ток или с друг но сигурен акумулатор Ако излезе проблема там щом динамото зарежда добре премери за оттечка Ако проблема не е в акумулатора използвай тогава пост 14
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •