Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Ксенони за 159

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default Ксенони за 159

    Някой да има идея къде мога да си намеря на човешка цена крушки за оригиналните ксенони? Официалните представители ги предлагат на 382лв.!!!!!!!!
    Под моста на 4-ти км ми казаха, че има и на 210лв, но ако имате идея и за по-нормална цена ще съм благодарен.

    А най-лошото е, че не съм сигурен дали проблемът е в крушката. Проблемът е следният:
    Докато са включени едната крушка започва да потрепва и пресвятква, след това угасва. Като загася светлините и отново ги пусна, светва отново. За да проверя дали е в крушката, а не някоя лоша връзка, размених лявата и дясната и определено се убедих, че е в крушката. Но това беше само до снощи, когато карах малко по-бързо иначе толква гладката ни магистрала, само дето все не улучвам тази гладка лента, та тогава след поредната бабуна угаснаха и двете и се почувствах като невидим. Отново ги угасих и светнах и заработиха.
    Логично е и двете да имат приблизително еднакъв живот.

    Логично е когато си заминават от този свят, газът в крушката да е по-нестабилен и да трепти и когато не му стигне поддържащото напрежение да гасне, а после при включване и изключване да му подаде нова дъга да се запали, но не съм ползвал досега и затова търся и друг споделен опит с ксенонните.

    Благодаря!!!

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    Някой да има идея къде мога да си намеря на човешка цена крушки за оригиналните ксенони? Официалните представители ги предлагат на 382лв.!!!!!!!!
    Под моста на 4-ти км ми казаха, че има и на 210лв, но ако имате идея и за по-нормална цена ще съм благодарен.

    А най-лошото е, че не съм сигурен дали проблемът е в крушката. Проблемът е следният:
    Докато са включени едната крушка започва да потрепва и пресвятква, след това угасва. Като загася светлините и отново ги пусна, светва отново. За да проверя дали е в крушката, а не някоя лоша връзка, размених лявата и дясната и определено се убедих, че е в крушката. Но това беше само до снощи, когато карах малко по-бързо иначе толква гладката ни магистрала, само дето все не улучвам тази гладка лента, та тогава след поредната бабуна угаснаха и двете и се почувствах като невидим. Отново ги угасих и светнах и заработиха.
    Логично е и двете да имат приблизително еднакъв живот.

    Логично е когато си заминават от този свят, газът в крушката да е по-нестабилен и да трепти и когато не му стигне поддържащото напрежение да гасне, а после при включване и изключване да му подаде нова дъга да се запали, но не съм ползвал досега и затова търся и друг споделен опит с ксенонните.

    Благодаря!!!
    Какъв модел са крушките?
    Тия в АИ са решили от теб да си изкарат заплатите
    Защо не видиш дали не е гаранционен този проблем и да си поемат масрафа?

  3. #3

    Default

    най вероятно модела e D2S а такива могат да се купят от всяка фирма която предлага ксенонови системи на цена около 50лв
    Alfa 145 1.8 TS '97

  4. #4
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Чесно казано ме съмнява да е от крушките, имат бая дълъг живот. БМВ-то ми е на 240 000км и 10г и едната крушка е оригинална а другата сменяна съвсем скоро. Иначе колегата отгоре е прав D2S се предлагат от почти всички дилъри на китаиски ксенон , и цената не е повече от 100лв. Аз съм сложил бая такива крушки и не е имало никакъв проблем, те и оригиналните филипс-милипс пак са или тавански или кореиски..... Ако искаш се свържи с колегата santo trafikante има обява в продава той ще ти измисли нещо.

  5. #5

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    за съжаление не са D2S, които са по 50лв., а D1S, при които половината управление е в крушката, другата половина в баласта. свързах се с луксима и там освен със съчувствие, не можаха да ми помогнат с друго, тъйкато са имали подобен случай, който им е излязъл около 2500лв на загуба, защото крушките D1S, които са внесли са изгорили цялото управление на ксеноните на едно БМВ и оттогава не се наемат с такива. Но им признавам, че бяха много учтиви и наистина търсиха начини да ми помогнат, евала!
    а ето това е и снимка на крушката:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0001_01.jpg  

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    много благодаря!!! там имат, макар и с 10лв отгоре (219лв.), но ми предложиха да прегледат дали там е проблема, което си струва разликата.
    Last edited by vassil.tzanev; 02-06-2009 at 11:06.

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    много благодаря!!! там имат, макар и с 10лв отгоре (219лв.), но ми предложиха да прегледат дали там е проблема, което си струва разликата.
    Определено там е проблема има ги и оригинални около тия пари - проблема е че крушката е с баласта заедно и като ги смениш се разждаш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    въпросът е, че няма абсолютно никаква зависимост в това кога гасне. сега например, карах 500км и не угасна, а друг път само за 15 минути от офиса до вкъщи и гасне. другото, което не мога да хвана дали не гасне и като карам по по-радрусани пътища. защото когато угаснаха и двете, беше яко друсане по магистралата. факт е че освен този случай, втората не е гаснала повече, но може и просто сега започва краят и, докато другата почти си е заминала?!? някакви идеи?

  10. #10

    Default

    Най-добре отиди да я прегледат.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  11. #11
    Сектант
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Gabrovo
    Age
    34
    Posts
    6

    Default

    имах същият проблем с фаровете на мойта. излезе че лостчето за фаровете е разбито и от вибрации или просто когато си реши си гасеше фаровете и после пак се пускаха.
    Alfa Romeo 156 1.6TS `98 (engine `00)

  12. #12
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Има ли развитие на темата, щото май при мене ще се окаже от лостчето за включване на светлините
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    има! смених си крушките и всичко е ток и жици. по отношение на оставането светнати - това винаги ли ти го прави, защото при мен забелязах, че става при по-бързо превключване. предполагам, че причината да останат светнати при бързо превключване е, че при запалване на ксенона му се подава високо напрежение, за да запали дъга, която да запали газа. и ако ги включа и веднага изключа, си има защита да не гаси така бързо дъгата... и се пообърква малко
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  14. #14
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Прави го когато му скимне, но повечето пъти не ще да се изгаси.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    следкато са били включени известно време? при бавно превклюване от позиция на позиция пак ли?
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •