Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Ксенони за 159

  1. #31
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    34
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Добре де, до колкото помня ксенона има латентност, какво се случва със светкавицата, ако и 4 те крушки са ксенон?
    Имаш предвид запалването ли?
    Доколкото знам има бързозагряващи баласти...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #32
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Имаш предвид запалването ли?
    Доколкото знам има бързозагряващи баласти...
    Точно така,или по скоро с функция Флаш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #33
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Латентността не беше ли особеност на лампичката... че да зависи от баласта?
    Явно са му намерили цаката... де
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  4. #34

    Default

    Има коли, на които като включиш дълги и късите гаснат - Лупото примерно е точно така. Иначе ще го обясня моя случай с би-ксенон. Би ксенон е инсталация, която има една крушка за къси и дълги, като светлиннип поток променя ъгъла си посредством рефлакторна пластина. Фара е един, крушаката е една и от там би-ксенон. В моя случан на късите съм точно с такава крушка и когато се включат дълги светлини светлинния поток на СЪщия фар се променя и става дълги светлини. Едновременно с това има още един чифт фарове, който са се само за дълги светлини. Получава се следното 1 чифт къси светлини - при превключваме на дълги светлини този чифт изменя светлинния поток и стават дълги и освен тях се включава още един чифт дълги светлини. Демек 2 фара къси и 4 фара дълги. Компренде?

  5. #35
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Има коли, на които като включиш дълги и късите гаснат - Лупото примерно е точно така. Иначе ще го обясня моя случай с би-ксенон. Би ксенон е инсталация, която има една крушка за къси и дълги, като светлиннип поток променя ъгъла си посредством рефлакторна пластина. Фара е един, крушаката е една и от там би-ксенон. В моя случан на късите съм точно с такава крушка и когато се включат дълги светлини светлинния поток на СЪщия фар се променя и става дълги светлини. Едновременно с това има още един чифт фарове, който са се само за дълги светлини. Получава се следното 1 чифт къси светлини - при превключваме на дълги светлини този чифт изменя светлинния поток и стават дълги и освен тях се включава още един чифт дълги светлини. Демек 2 фара къси и 4 фара дълги. Компренде?
    Си сеньор,трябваше някой да обясни
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #36
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Май стана по-ясно
    Светкавицата ползва само би-ксенона или и 4 те лампи?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Май стана по-ясно
    Светкавицата ползва само би-ксенона или и 4 те лампи?
    и 4-те

  8. #38
    статуирааан romeo must die's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    68

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    освен тях се включава още един чифт дълги светлини. Демек 2 фара къси и 4 фара дълги. Компренде?
    Та въпроса ми е, теози чифт дълги светлини, който не влиза в би-ксенона, пак ли е с ксенон или не? дефакто вторият чифт дълги

  9. #39
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    с обикновени крушки е
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #40
    статуирааан romeo must die's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    68

    Default

    Ясно, а не светят ли някак си по жълто ?

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Има коли, на които като включиш дълги и късите гаснат - Лупото примерно е точно така. Иначе ще го обясня моя случай с би-ксенон. Би ксенон е инсталация, която има една крушка за къси и дълги, като светлиннип поток променя ъгъла си посредством рефлакторна пластина. Фара е един, крушаката е една и от там би-ксенон. В моя случан на късите съм точно с такава крушка и когато се включат дълги светлини светлинния поток на СЪщия фар се променя и става дълги светлини. Едновременно с това има още един чифт фарове, който са се само за дълги светлини. Получава се следното 1 чифт къси светлини - при превключваме на дълги светлини този чифт изменя светлинния поток и стават дълги и освен тях се включава още един чифт дълги светлини. Демек 2 фара къси и 4 фара дълги. Компренде?
    Или сиреч казано същото като на Голф 2 и Лада 1500 и доста други Схемата е същата само дето нямат ксенони Късите си светват двата, при дългите светват и четирите на дълги
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Има коли, на които като включиш дълги и късите гаснат - Лупото примерно е точно така. Иначе ще го обясня моя случай с би-ксенон. Би ксенон е инсталация, която има една крушка за къси и дълги, като светлиннип поток променя ъгъла си посредством рефлакторна пластина. Фара е един, крушаката е една и от там би-ксенон. В моя случан на късите съм точно с такава крушка и когато се включат дълги светлини светлинния поток на СЪщия фар се променя и става дълги светлини. Едновременно с това има още един чифт фарове, който са се само за дълги светлини. Получава се следното 1 чифт къси светлини - при превключваме на дълги светлини този чифт изменя светлинния поток и стават дълги и освен тях се включава още един чифт дълги светлини. Демек 2 фара къси и 4 фара дълги. Компренде?
    Така ми е ясно ,но рефлектора на късите не е ли различен от този на дългите и като сложиш на късите биксенонов комплект има ли ефект при превключване къси дълги(мисля че твойта е с обикновенни крушки после си слагал ксенона само къси -биксенон) а на дългите караш с обикновенните....?
    По принцип на всяка кола при превключване на къси рефлектора е направен така ,че леви фар прави дупка на насрещния водач ,но като превключиш какъв е резултата ..??Питам защото когато колата оригинално е с ксенон фабричените рефлекторите са съвсем различни.!
    Мисълта ми е следната смятам да си сложа биксенон на късите и отделен кит на дългите -халогените ги забравяме -само за мъгла и ако може някой да ми разясни малко за този ефект който описва колегата,защото нещо не разбирам след като рефлектора на къси си е по предназначение и въпроса ми е следния :да сложа биксенон на къси и отделен кит на дългите или два обикновенни комплекта на къси и дълги.?малко дълго мнение но да питам нали за това е форума,примерно на ГТВ-то съм с два отделни комплекта къси-дълги и само на къси виждам 2-метра пред мен.!
    Насочил съм се към качествен ксенон LUXIMA PREMIUM 5000K.....
    Очаквам отговор от bounser защото при него така стоят нещата с фаровете.

    Мерси предварително колега
    Поздрави.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  13. #43

    Default

    колеги ако някой го интересува имам крушка, палачка, фар и лупа за 159, ксеноновата крушка работи ако някой има интерес ще измислим някаква тънка цена...

  14. #44

    Default

    farut lqv ili desen e,i kolko mu iska6?poneje na men mi e izgorql balastut i ksenonut mi neraboti

    ---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:36 ----------

    Quote Originally Posted by giugiaro87 View Post
    колеги ако някой го интересува имам крушка, палачка, фар и лупа за 159, ксеноновата крушка работи ако някой има интерес ще измислим някаква тънка цена...
    za kakvi pari4ki gi dava6 i dai nqkoi telefon za kontakti!!!

  15. #45
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ако е изгорял баластът, понеже крушката и баластът са заедно, можеш да видиш в www.bktuning.net. D1S е модела. 80лв.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •