Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58

Thread: 1.4-1.6 ТС турбо размисли

  1. #46
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default ...

    Quote Originally Posted by iavorpalazov View Post
    Само едно ще кажа:В един друг форум(няма са казвам кой) ми беше обяснено всичко което ме интересуваше по темата,без да се спами и да исписват по 3 страници мнения.Сега всичко ми е ясно за което много им благодаря на момчетата.Форумат нее на италианска кола.

    Вие си правете изводите!!!

    П.С. При вас нещата май са на Знаещи и Незнаещи,2-рите без право на ограмотяване.

    Темата може да се заключва.
    Отворко поиска мнение получи го , като си толкова решен има много фирми които се занимават с тези неща или ти мислиш да си я правиш сам в гаража !!! Айде сега след като в другият форум ти обясниха мога да ти пожелая повече късмет
    Last edited by hristiqn; 05-06-2009 at 20:23.
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

  2. #47
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Не бе пича иска да се направи 1.4 ТС с турбо и после той ще го направи
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  3. #48
    започва да се пристрастява iavorpalazov's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by hristiqn View Post
    Отворко поиска мнение получи го , като си толкова решен има много фирми които се занимават с тези неща или ти мислиш да си я правиш сам в гаража !!! Айде сега след като в другият форум ти обясниха мога да ти пожелая повече късмет
    Мнения поисках,а какво получих...СПАМ.Няколко колеги си дадоха мнението за което им благодаря.Вии като колеги,дето да напишете с 5 мнения за какво става въпрос,кое как се прави,какво се използва и вече аз да си направя сметката дали си струва,вии започнахте да казвате,че колата не става,а никой не каза ЗАЩО не става.(това се отнася само за някой от форума)А за това дали аз ще я правя неме претиснява,не една или две коли съм пръскал че тази ли няма да мога.Просто с тунинг не съм се занимавал все още.

    А какво мнение да си изградя за някои?при положение че хората на който разчитах да помогнат те ми скочиха да ме отказват.

    Няма смисъл да пълним форума повече с глупости,че тая тема стана чудо направо.

  4. #49
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by hristiqn View Post
    Отворко поиска мнение получи го , като си толкова решен има много фирми които се занимават с тези неща или ти мислиш да си я правиш сам в гаража !!! Айде сега след като в другият форум ти обясниха мога да ти пожелая повече късмет
    Колега малко по-спокойно ако обичаш.

  5. #50
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Quote Originally Posted by iavorpalazov View Post
    Мнения поисках,а какво получих...СПАМ.Няколко колеги си дадоха мнението за което им благодаря.Вии като колеги,дето да напишете с 5 мнения за какво става въпрос,кое как се прави,какво се използва и вече аз да си направя сметката дали си струва,вии започнахте да казвате,че колата не става,а никой не каза ЗАЩО не става.(това се отнася само за някой от форума)А за това дали аз ще я правя неме претиснява,не една или две коли съм пръскал че тази ли няма да мога.Просто с тунинг не съм се занимавал все още.

    А какво мнение да си изградя за някои?при положение че хората на който разчитах да помогнат те ми скочиха да ме отказват.

    Няма смисъл да пълним форума повече с глупости,че тая тема стана чудо направо.
    брат4ет прави каквото си ре6ил пак да става каквото 6те!и само да вметна 4е тук някои го е страх другия да не изкара по барза кола от неговата!
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  6. #51
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default ..

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Колега малко по-спокойно ако обичаш.
    Нещо към теб ли има ?
    Бих се радвал да видя бързо 1.4 -ри ,още по - добре ако е с турбо . Имал съм такъв мотор и смея да мисля след всичките видяни т.спаркове , че няма да издържи на нещо повече от 0.4-0.5 бара , но дори и това да стане остава въпроса докъде ще изкара съединителя,ск.кутия и т.н .
    За да направиш атмосферен мотор в турбо , ще ти трябва нов колектор , генерация , самата турбина , интеркулер , евентуално дюзи , ще е нужно да разредиш мотора като най-евтиният вариант е с гарнитури . Ще имаш нужда и от ремап или нова електороника , остава ти проблема с вариатора . Минималната сума ще е 3-4 хил. лева за мотор който трудно изкарва и в атмосферен вариат . Сам си прецени дали си заслужава за евентуални 130-40 коня на мотора ?
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

  7. #52
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    е какво стана сега? колегата реши да посъбере малко мнения и информация!и във замяна какво получи!!!???само със камъни дето не взехте да го замеряте
    Last edited by BillyBoy`; 06-06-2009 at 07:52.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  8. #53
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    е какво стана сега? колегата реши да посъбере малко мнения и информация!и във замяна какво получи!!!???само със камъни дето не взехте да го замеряте
    е нашто село е такова (под село имам предвид целия форум ) една овца да каже - беееее и всичките в купом започват да и пригласят

    А- Християне - поне обясни какво направи ти с 1.4 двигателя на човека че да знае как да си направи колата и той .
    Last edited by Sergey_gigov; 06-06-2009 at 09:41.
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  9. #54
    започва да се пристрастява iavorpalazov's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    36

    Default

    За вариатора някоя тънкост,съвет нещо да споделите.Освен смяна с нов или ремонтен комплект,друго може ли да са направи?

  10. #55
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Нов по-добре , ремонтния комплект няма да изкара дълго . Има доста писано по въпроса .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  11. #56
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    добре де като е толкова проблемен тоя вариатор защо тогава фиат копе 2.0 20в турбо има такъв самоче се премества с 18 градуса ,а не с 25 градуса.и ако е чак такъв проблем има и опция без него.И според вас кое е толкова голям проблем свързан с него.Ако е компресията така или иначе мотора се разрежда.
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  12. #57
    Младши алфист punto gt's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    с.оризаре
    Posts
    8

    Default

    колега аз имам цял двигател със скоростна кутия от пунто 1.4 турбо и електрониката ако ти трябва нещо свиркаи

  13. #58
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by punto gt View Post
    колега аз имам цял двигател със скоростна кутия от пунто 1.4 турбо и електрониката ако ти трябва нещо свиркаи
    Мисля, че тва е истината
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •