Results 1 to 5 of 5

Thread: Стопове 75

  1. #1
    Простак Рацер tuxgt's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    574

    Default Стопове 75

    Онзи ден си загледах светлините отзад, прекръстих се три пъти и се зачудих как не са ме праснали до сега.
    Бой на негри в тъмна нощ. През деня нито мигач, нито стоп, нито нищо.

    Та днес реших да ги сваля стоповете и да ги почистя. Първо левия. На самия стоп има 5 винта, които се хващат с гайки за задницата. От 5-те гайки отвих една, 2 от винтовете се счупиха /хванати са в пластмасата/, а другите 2 бяха счупени от преди. Както и да е свалих стопа и го напръсках отвътре с меглио. Тръсках 20-30 секунди и го занесох под мивката. След обстойно поливане и източване, "нещо" се показа от дупката за мигача. Приличаше на гадна, мазна храчка . Тръсках, тръсках и накрая изпадна. Оказа се джанка/слива която незнайно за мен как е попаднала в мигача и се е разграждала съвсем спокойно. Сложих стопа обратно завих си гайката герой и добавих две рапидки от мен.
    Десният мигач беше по-лесен. И 5-те гайки превъртаха. Пръснах го на място с меглио и го позабърсах с парцал, колкото може.
    Забърсах крушките и на двата стопа и ги пръснах с контактен спрей. Разбирасе едната щипка на самата платка с крушките, която се монтира към стопа, е счупена и пак прибегнах до рапидка.
    Ще взема силикон и ще ги мина целите за да не влиза вода и мърсотия, но само ако не мога да си намеря нови.
    В крайна сметка сега светят супер и макар и с малко счупени работи начинанието беше успешно.
    2 x 75TS / 75TS / 75 1.8ie / Berlina 1750 / 90v6 / 75v6 / 75 1.8carb



  2. #2
    155 team icedoc's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Най-бандитския квартал
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by tuxgt View Post
    Онзи ден си загледах светлините отзад, прекръстих се три пъти и се зачудих как не са ме праснали до сега.
    Бой на негри в тъмна нощ. През деня нито мигач, нито стоп, нито нищо.

    Та днес реших да ги сваля стоповете и да ги почистя. Първо левия. На самия стоп има 5 винта, които се хващат с гайки за задницата. От 5-те гайки отвих една, 2 от винтовете се счупиха /хванати са в пластмасата/, а другите 2 бяха счупени от преди. Както и да е свалих стопа и го напръсках отвътре с меглио. Тръсках 20-30 секунди и го занесох под мивката. След обстойно поливане и източване, "нещо" се показа от дупката за мигача. Приличаше на гадна, мазна храчка . Тръсках, тръсках и накрая изпадна. Оказа се джанка/слива която незнайно за мен как е попаднала в мигача и се е разграждала съвсем спокойно. Сложих стопа обратно завих си гайката герой и добавих две рапидки от мен.
    Десният мигач беше по-лесен. И 5-те гайки превъртаха. Пръснах го на място с меглио и го позабърсах с парцал, колкото може.
    Забърсах крушките и на двата стопа и ги пръснах с контактен спрей. Разбирасе едната щипка на самата платка с крушките, която се монтира към стопа, е счупена и пак прибегнах до рапидка.
    Ще взема силикон и ще ги мина целите за да не влиза вода и мърсотия, но само ако не мога да си намеря нови.
    В крайна сметка сега светят супер и макар и с малко счупени работи начинанието беше успешно.
    Евалация бате , трябва и моята лястовица да я погледнеме . Звънни тия дни да пиеме по бира
    Алфа Ромео 147 2.0 Selespeed НА ЧАСТИ 2 БРОЯ
    АЛФА РОМЕО 156 1.6 Т.С. НА ЧАСТИ
    АЛФА РОМЕО 147 1.6 Т.С.ЕКО НА ЧАСТИ
    eX Alfa Romeo 164 Super 2.5 TDi , 155 2.0 , 75 2.0

  3. #3
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Тия стопове на 75, най доброто нещо за тях, което можеш да направиш е да изрежеш оригиналните куплунзи и да запоиш жиците директно за платката. Аз на семейната 75 колко ядове брах предине е истина...
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #4
    Простак Рацер tuxgt's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    574

    Default

    Ако видите някъде да се продават нови/рециклирани добре/ свиркайте. А за бирата няма ядове
    На мойте има 2-3 жици запоени направо за платката, но ще ги презапоя някой ден всичките направо по пистите. То като цяло е ужас в тоя отсек. Едни са къси, други са наставяни ...
    2 x 75TS / 75TS / 75 1.8ie / Berlina 1750 / 90v6 / 75v6 / 75 1.8carb



  5. #5
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Тия стопове на 75, най доброто нещо за тях, което можеш да направиш е да изрежеш оригиналните куплунзи и да запоиш жиците директно за платката. Аз на семейната 75 колко ядове брах предине е истина...
    БАТЕ ВЕНЦИ Е НОМЕР ЕДНО ........и го слушайте кво ви говори ..........това е само за добро ,че не мога се оправя с тези иконки
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •