Results 1 to 5 of 5

Thread: съвместимост турбо с променлива за кола с турбо с непроменлива геометрия

  1. #1
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default съвместимост турбо с променлива за кола с турбо с непроменлива геометрия

    интересно ми е дали е възможно да се замени турбо от колата от подписа с турбо с променлива геометрия, сега е 105, да се ползва по голямото турбо от 115кс мотор, търсих инфо, но не открих нищо, знаещите да се изкажат, мерси за което предварително!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #2
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Не е проблем, стига да намериш какво да го управлява

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    какво имаш впредвид

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Турбината с променливата геометрия се управлява също вакумно, но не директно от вакуума на всмукателният колектор, а след като е корегиран от ECU-to. С две думи, ЕЦУ-то решава кога и колко да надува турбината. За тази цел трябва да има и MAP сензор (за налягане) във всмукателният колектор(или ако има интеркулер) за обратна връзка към ECU-to. Предполагам при теб турбината е с уестгейт и ЕЦУ-то няма нищо общо с нея, но само предполагам , нека някой от колегите с дизелови алфи кажат. Признавам си , дизелова не съм "заглеждал"

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Разликата между 105/115 коня е основно в управлението им. Не знам дали самото турбо с геометрията е 'по-голямо'.
    Но знам за едно тди във Варна, на което му е била присадена турбина с променлива геометрия и доколкото знам, да се 'научи' компютърът да я управлява е било нелека задача.
    Та не е като да е невъзможно да се замени турбината, но не е plug & play операцията.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •