Results 1 to 9 of 9

Thread: Къде могат да ми извадят скъсан болт на капака на клапаните?

  1. #1

    Default Къде могат да ми извадят скъсан болт на капака на клапаните?

    Някой да знае читав стругар в София или човек, който се занимава с такива неща. Искам качествено и безболезнено (ако е възможно) да извадя скъсан болт на капака на клапаните (алфа 147)?

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Най-лесния наичин. Гайка и с ЦО-то да се църне на болта и развиваш. Другия вариант е остра отверка или секач. Набиваш болта да стане канал и с отверка развиваш. Третия вариат е разпробиваш болта с тънко свредло. Намирап болт с таква дебилина. От пред го подостряш, малко по на горе го сплескваш малко и го набиваш и после развиваш. Начини много. И трите съм ги правил.

    Ако пък те е страх, да не осереш нещо напиши поне от къде си, за да знаят хората къде да те пратят.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Най-лесния наичин. Гайка и с ЦО-то да се църне на болта и развиваш. Другия вариант е остра отверка или секач. Набиваш болта да стане канал и с отверка развиваш. Третия вариат е разпробиваш болта с тънко свредло. Намирап болт с таква дебилина. От пред го подостряш, малко по на горе го сплескваш малко и го набиваш и после развиваш. Начини много. И трите съм ги правил.

    Ако пък те е страх, да не осереш нещо напиши поне от къде си, за да знаят хората къде да те пратят.
    Колега, не смея сам защото там все пак е алуминий, а не мога да твърдя, че съм особено сръчен. Написал съм, че за София става въпрос, но съм склонен и да се разходя до някъде стига някой да е склонен да се занимава и най-важното, да знае какво прави

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by jazzman View Post
    Колега, не смея сам защото там все пак е алуминий, а не мога да твърдя, че съм особено сръчен. Написал съм, че за София става въпрос, но съм склонен и да се разходя до някъде стига някой да е склонен да се занимава и най-важното, да знае какво прави
    Аааа да... не съм допрочел нещо. Сори.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    "Обратен" метчик, шпилковадач ... Каквото си избереш

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Mupo View Post
    "Обратен" метчик, шпилковадач ... Каквото си избереш
    Колега,
    аз знам с какво се вади скъсан болт, проблема е, че аз лично никога не съм вадил и не мисля да се тренирам на колата. Търся човек, който знае как става, може да го направи и е склонен да го направи срещу съответното заплащане.

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by jazzman View Post
    Колега,
    аз знам с какво се вади скъсан болт, проблема е, че аз лично никога не съм вадил и не мисля да се тренирам на колата. Търся човек, който знае как става, може да го направи и е склонен да го направи срещу съответното заплащане.
    Ам върви при Бобо, Лисан или някой от другите клубни сервизи. Ще ти го извадят. Ако беше на близо да дойда да ти го озвадя ама... В София тези хора могат да ти помогнат.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ам върви при Бобо, Лисан или някой от другите клубни сервизи. Ще ти го извадят. Ако беше на близо да дойда да ти го озвадя ама... В София тези хора могат да ти помогнат.
    Ами за момента все още търся. Ако имаш път към София се обади. Просто тоя болт много ми бърка в здравето.

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by jazzman View Post
    Ами за момента все още търся. Ако имаш път към София се обади. Просто тоя болт много ми бърка в здравето.
    Добре де. Виж сервизите в общия раздел. Аз няма да имам път към София. Пък и да имам няма да си нося гаража със себе си Виж обади им се със сигурност ще ти помогнат! То е за 5 мин работа.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •