Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: пластмасти пред предните калници

  1. #16
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    Относно калобраните... на мойта единия е наполовина здрав, а другия напълно счупен. ужасно тъпо са сложени. Поредната недомислица.

    Нека се изкажа и за седалките! Вече близо 2 години съм с бежовата кожа и нямам никакви забележки, не съм я чистил с спец. препарати, но възнамерявам да го направя. Ще споделя мнение след като я намажа...
    И при мен е бежева кожа - единственната забележка е по моята седалка - аз постоянно съм с дънки и те боядисват кожата - другите седалки са чисти.
    Чисти се лесно със средства за почистване на кожа и един път бях нахимическо чистене - просто ме мързеше сам да ги почистя.
    Качеството на кожата е идеално - по добре от на Ауди и БМВ.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  2. #17

    Default

    трябва да внимавате с колко силни препарати чистите кожата...след като я почистите има специални спрейове които запечатват порите й...и по-този начин се замърсява в пъти по-малко.

    Относно подкалниците, единствения ви шанс е ако имате връзки при застрахователите да ви ги "сменят".

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #18

    Default

    за кожата какъв препарат ще препоръчаш за след чистенето ???

    а за застрахователите, проблем с връзките няма ама баш глупаво са ги направили....

  4. #19

    Default

    Спрея който аз си взех е 60 или 90лв. не помня вече...трябва да го видя каква марка беше и да ви го напиша.

    Подкалниците, честно казано аз не съм виждал аналог на БГрските дупки и пътища по света...така, че предполагам и инжинерите на алфа не си мислили, че колата ще се кара предимно офф-роад

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #20

    Default

    това в конспирация на производителите на СУВ , така вдигат продажбите си в България, примерно Х6 и измислена именно с тази цел, тъй като в България ако си купиш ниска спортна кола няма къде да я караш , загрижените братя Германци направиха този модел за да не остане назад нашата нация... сииш ли ?

  6. #21

    Default

    ебем ти и здравата кожа! пълен боклук! вече има един случай на сцепена шофьорска седлака на 159 Ti...... срам и позор....колата е на 1 година.....

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Спрея който аз си взех е 60 или 90лв. не помня вече...трябва да го видя каква марка беше и да ви го напиша.

    Подкалниците, честно казано аз не съм виждал аналог на БГрските дупки и пътища по света...така, че предполагам и инжинерите на алфа не си мислили, че колата ще се кара предимно офф-роад
    а откъде може да се намерят такива препарати?

    По повод на офф-роуда, тази зима редовно ходех със 156-цата на нощно каране на Витоша и предпочитах с нея, отколкото със служебния Grandis. мислех си че карам бързо по неопесъчения път, но една вечер една 159-ка ми "скри топката"... и сега вече карам 159-ка. не съм я пробвал още на сняг, но старата 156-ца беше очудващо стабилна.
    за неравния терен, да, ниска е, но ако се подбира внимателно, веднъж стигнах с нея до Сърница (на язовир Доспат). Който е ходил, знае, че след Велинград път просто НЯМА, мостовете тепърва се строяха и се минаваше през дерето на реката... просто няма спиране!

  8. #23

    Default

    Професионални препарати за кожа, може да се намерят от кожари...по магазините аз лично не съм виждал.

    Със сигурност има някой магазин за подобни неща....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  9. #24
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    Аз си мислих също да ги отрежа-ама след това си помислих, че не е случайно да ги има там. Това не е дизайнерско решение а технологично. Мисля, че играят ролята на калобрани и пазят системата на спирачките ( и каквото там си има още) от доп.замърсяване.

    Тук - в Русия - хора се оплакваха, че им са се счупилзимато от снега по паркингите, който не е бил добре почистен.

    А по въпроса за обелването на материала около въздухоотводите-аз питах оф. дилер в Русия и чакам отговор.

    Тези пласмаси заместват предния надвес, т.е. когато влезете в локва с голяма скорост тези пласмаси обират водата да не се плисне по предното стъкло и да ви заслепи. Така изпълнвяват само утилитарна цел нямат естетическа стойност. При коли с голям надвес, примерно моя модел такива пластмаси няма но при каросерии с минимален такъв са задължителни. При Рено или Пежо има цели престилки под предната броня, които в БГ ги закачаме по бордюри и дупки и те падат от само себе си доста бързо ... При БМВ малките модели са пак такива престилки, като на Алфата, които са в областта около всяко колело.

    Отнсно системата за почистване на спирачните дискове тва е система, която при наличие на влага (и други подробности, които не помня) периодично натискат спирачката дотолкова доколкото накладките да изхвърлят водата от дисковете и при евентуално спиране наличието на вода между повърхностите да не компрометира спирачния ефект Тука не съм сигурен дали това е наистина необходим или е чисто маркетингов подход ...
    Tormentvm In Dvm Demens

  10. #25

    Default При мен стана със застрахователите

    Привет,
    И аз така останах с грозно счупена кора под калника на бляскавата 159-ка след смело и не толкова ловко минаване през една дупка. Отидох при застрахователя - Уника, честно си казах всичко и нямаше никакъв проблем. Сега чакам Ауто Италия да се натуткат с доставката и готово.
    Но сте прави, че лесно се закачат...

  11. #26

    Default

    абе нещо ми се върти в главата, че 159 я водят за една от колите с един от най-големите предни надвеси, и като я сложиш до еквивалентен клас автомобил друга марка, трудно ще видиш кола с повече "кола" пред гумите

  12. #27

    Default

    колеги да споделя моят салон е черен и мокетът също но пасажерската ми седалка нещо не изка да подгравя някой имал ли е подобен проблем
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  13. #28
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    абе нещо ми се върти в главата, че 159 я водят за една от колите с един от най-големите предни надвеси, и като я сложиш до еквивалентен клас автомобил друга марка, трудно ще видиш кола с повече "кола" пред гумите
    Щото не са имали предвид 166 фейслифт ...
    Tormentvm In Dvm Demens

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    колеги да споделя моят салон е черен и мокетът също но пасажерската ми седалка нещо не изка да подгравя някой имал ли е подобен проблем
    нещо съм пропуснал сигурно, но не разбрах връзката между цвета на седалката и най вече на мокета и факта, че не подгрява?!?

    първо бих те посъветвал да погледнеш конекторите отдолу дали не са се разкачили, разбили или нещо подобно и после чак да търсиш проблема в седалката
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •