Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: пластмасти пред предните калници

  1. #1

    Default пластмасти пред предните калници

    незнам дали всички ги имат (в англия примерно и в италия 159ките ги нямат тези пластмаси)

    говоря за пластмасите, които стоят пред предните гуми (като тези, които би трябвал да стоят за задните, които пазят от кал)

    на моята и от двете страни се счупиха, едната минавайки през рязян асфалт а другата на магистралата през нощта ударих нещо, незнам какво...

    не ми се занимава да ходя да ги сменят защото като гледам се сменя май целия калник отдолу, но са отвратително тъпо направено приспособление и стои ужасно грозно особено като са счупени...

    нямам снимки да покажа, но имате ли идея дали ако отида в сервиза и кажа, че искам да няма такива неща ще ги махнат/заменят?

  2. #2

    Default

    ето такива са пластамасите пред гумите -


  3. #3
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    ето такива са пластамасите пред гумите -

    Интересно - а ще ги сменят ли счупените по гаранция или не?
    Колега - недей да закриваш темата - напиши какво са ти казали дилърите.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  4. #4
    алфист младеж Stefo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    По гаранция няма, но виж каското може да покрие тези щети. Провери при застрахователя.
    146 1.6 TS '00
    156 2.4 JTD '01

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Stefo View Post
    По гаранция няма, но виж каското може да покрие тези щети. Провери при застрахователя.
    май това ще стане накрая, ама не ми се занимава да ходя , честно... описване на щети писанки глупости.... просто нямам нерви за такива простотии

  6. #6
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by Stefo View Post
    По гаранция няма, но виж каското може да покрие тези щети. Провери при застрахователя.
    Защо мислите, че няма - всъщност се получава че технологиски не е избран правилният материал и те се чупят много лесно.

    Колегата правилно повдигна този въпрос.
    Също - например в кой раздел на каското трябва да влиза такава щета?

    Да използвам темата на колегата и аз имам въпрос - материалът - soft touch - около въздуховодите отзад, над пепелника започна да се бели - това гаранционен или застрахователен случай може да бъде?
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Каско само за тях може и да не стане, защото според мен са много аналогичен случай да си потрошиш колата в някоя дупка по хубавите ни пътища - трябва да чакаш КАТ, да ти напишат протокол, както и акт за шофиране с "несъобразена с пътните условия скорост", освен това съм съгласен, че ще изгубиш времеи нерви, които ти струват много повече от това. следкато мислиш и въобще за махането им, защо не влезеш в първия сервиз и да ти ги резнат на канала? не съм обръщал внимание моите как за закрепени, но си мисля, че е достатъчно елементарно, че дори и да ги е срам и пари да ти вземат. все пак са 2 парчета пластмаса...

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    Да използвам темата на колегата и аз имам въпрос - материалът - soft touch - около въздуховодите отзад, над пепелника започна да се бели - това гаранционен или застрахователен случай може да бъде?
    според мен "сериен случай"... и при мен е така... точно там и само там

  9. #9

    Default

    за рязането, сам ше ги резна, не е проблем... а закачането - тръгват чаааак отгоре, част от подкалника са.......

    между другити на някои английски гледах има подобни само че зад предните гуми - да не мята кал по вратите

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    Да използвам темата на колегата и аз имам въпрос - материалът - soft touch - около въздуховодите отзад, над пепелника започна да се бели - това гаранционен или застрахователен случай може да бъде?
    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    според мен "сериен случай"... и при мен е така... точно там и само там
    при мен такова нещо няма , въобще в цялото купе забележки единствено и само за кожата на седалките която е ОТВРАТИТЕЛНА, зацапва се за 2 дена след като се изчисти с власинки от дрехите - т.е. седнеш ли с да кажем нов панталон цялата седалка става черна и е много грозно

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    при мен такова нещо няма , въобще в цялото купе забележки единствено и само за кожата на седалките която е ОТВРАТИТЕЛНА, зацапва се за 2 дена след като се изчисти с власинки от дрехите - т.е. седнеш ли с да кажем нов панталон цялата седалка става черна и е много грозно
    това ме спря да взема бежовата лицева кожа и да заложа на червено...без забележки!

  12. #12
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    при мен такова нещо няма , въобще в цялото купе забележки единствено и само за кожата на седалките която е ОТВРАТИТЕЛНА, зацапва се за 2 дена след като се изчисти с власинки от дрехите - т.е. седнеш ли с да кажем нов панталон цялата седалка става черна и е много грозно
    Аз си мислих също да ги отрежа-ама след това си помислих, че не е случайно да ги има там. Това не е дизайнерско решение а технологично. Мисля, че играят ролята на калобрани и пазят системата на спирачките ( и каквото там си има още) от доп.замърсяване.

    Тук - в Русия - хора се оплакваха, че им са се счупилзимато от снега по паркингите, който не е бил добре почистен.

    А по въпроса за обелването на материала около въздухоотводите-аз питах оф. дилер в Русия и чакам отговор.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    това ме спря да взема бежовата лицева кожа и да заложа на червено...без забележки!
    аз исках червена кожа но по някаква причина точно тогава ми казаха , че такава опция въобще няма, и аз като един послушен клиент - съгласих се...

    а няма да ти казвам мокетите колко ужасно се цапат просто, защото и те са светло бежови... на автомивките по 30 минути ги смучат и чистята и ПАК остават леко мръсни

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    156-цата ми е със светло бежов плюш (и май ще си остане вечно моя, ако не я подаря на някой скоро) и винаги си стоеше леко като опушена, въпреки редовните автомивки поне по веднъж на 2 седмици. всяко лято я карах на цялостно пране в козметичния цетър на Софавто зад Зимния дворец и си мисля, че добре се справяха там. Не знам как са с почистването на лицева кожа, обаче.

  15. #15

    Default

    Относно калобраните... на мойта единия е наполовина здрав, а другия напълно счупен. ужасно тъпо са сложени. Поредната недомислица.

    Нека се изкажа и за седалките! Вече близо 2 години съм с бежовата кожа и нямам никакви забележки, не съм я чистил с спец. препарати, но възнамерявам да го направя. Ще споделя мнение след като я намажа...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •