Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: тракане при завой

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default тракане при завой

    Вчера, като се връщах от Хасково, понеже пътя беше доста сух, а и асфалта (хасфалтъ) е добър, реших малко да "отпусна" душата си и да дам газ на моята беллисима. Накефих се страхотно!!! Обаче, като наближих Кърджали и пътя почна да криволичи, при всеки ляв завой откъм дясното предно колело взе да се чува някакво тракане, наподобяващ шума на износено каре. При влизане с по-ниска скорост в завоите въпросния шум не се забелязваше. Притеснен отидох на майстор. Вдигна колата на крика, провери всички тампони, носачи шарнири и пр., направи едно кръгче и заключи: - "Нищо й няма на колата... карай си я!"
    Да, обаче аз му не вервам много... Щом нещо трака, значи не е у ред!!! Намекнах му - "абе нещо почистване на карето, смяна на греста и пр." ма човека не се впрегна хич...

    Дайте ми съвет - да пробвам ли при друг майстор или да продължавам да си я карам така?!
    А възможно ли е проблема да не е в каретата, а да нещо др.?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2

    Default

    ??? ? ???? ?? ????? ????? ??? ???????? ?????? ?? ?????? ??????? ? ?? ???? ?? ??? ??? ? ???? ?? ???????? ?? ?? ???.
    ________
    JEEP FORWARD CONTROL HISTORY
    Last edited by santo_traficante; 24-02-2011 at 14:15.

  3. #3
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante
    ако е каре на пълен завой при тръгване трябва да щтрака пробвай я на пред на зад ако е каре би трябвало да се чуе.
    Пробвано... и от мен и от майстора... Нема звук!!!
    Само да попитам обаче, при този опит играе ли значение скоростта?! Да дам ли газ от място с волан навит до упор?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #4

    Default

    ?? ???????? ????????.??? ?? ?????? ?????? ???? ?? ? ????? ??? ????? ?????? ??? ????.
    ________
    Viper E85
    Last edited by santo_traficante; 24-02-2011 at 14:16.

  5. #5
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante
    не нормално тръгване.ако не щтрака тогава може да е друго там разни лагери ала бала.
    ...и аз си мислех за лагер, но исках да го съгласувам и с още някой от форума
    Абе, явно ще се ходи пак на майстор...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #6
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Мисля че ти е влязло камъче между спирачния диск и ламарината от вътрешната му страна, при мен се е случвало, звукът варира от дрънкане до хруштене, стъргане и тропане.
    Мен това ме е правило на луд, направо за малко да разглобя всичко, като развих спирачния апарат и ламарината се охлаби, камъчето падна и тогава включих! Накой път падат сами!
    Дано да е нещо такова, да не е по-сложно!
    Успех!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #7
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    а може да се поразхлабил някой болт на джантата. приемаме че мастера ги е затегнал и не би трябвало да се появи отново
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  8. #8
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    При разхлабен болт (1 бр.) незнам, но при разхлабени болтове тракането не е свързано със завиването. Трака при началното подаване на газ и при рязко отпускане на газта. Преди да падне колелото се появява усещането, че не шофирате с кръгли гуми а с някакви във формата на осморка . За щастие успях да спра преди да се случи - бях на 2 почти паднали болта останал.

    Бтв аз съм за дясно каре - на ляв завой трака - ама яко. Ако потегля "на пръсти" с ляв не се чува. Момента с камъчето - незнам не ми се е случвало, като се затопли ще се занимая и току виж съм спестил 1 каре, дано.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #9
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Карето и камъчето звучат по различен начин, карето щрака, а камъчето дръка хрущи и т.н. и двете съм ги теглил.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  10. #10
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Тракане

    Колега, може и да е имало камъче в грайфера на гумата или както казва колегата по- горе.
    От опесачаването тия дни то пътя е сух ама по асвалта "пълно със сгурия"- ако не си чувал шума отново това е напълно вероятно

    ПС.
    Служебната кола така тракаше и се оказа облегалката на седалката до шофьора, а и виж да не би да има нещо дето се търкаля в джапката или по пода под седалките
    Карето най-добре можеш да го "изловиш" при градско каране!
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  11. #11
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ))))))))))
    много идеи... много предположения... някой дори малко странни
    Благодаря за отзивчивостта на всички колеги от форума!
    За съжаление, от този инцидент до сега не ми се е налагало да карам колата си (през делничните дни ползвам служебен автомобил), но при първа възможност ще направя отново няколко теста за локализиране на проблема... Но още тази вечер мога да раздам едни шутове на джантите, та ако има камъчета - да изпопадат
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #12
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Тва със шутовете може и да не е достатъчно, а може вече и само да е паднало /ако е камък де/, другия вариан е да се свали гумата и да се провери.
    Успех!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  13. #13
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Нъц... Ефект - никакъв.
    Снощи като се прибрах, бях много амбициран... и с все целата си амбиция, в този сумрак и студ грабнах крика и повдигнах предното дясно колело. Първо започнах да го връткам на ръка напред/назад - никакви странни шумове. После го усуках наляво/надясно - пак си е ОК. Свалих гумата и въоръжен с фенерче огледах дали няма нещо м/у челюстите и спирачните дискове... резултата - цък, нема
    Вече малко изнервен, сглобявам всичко и се яхвам на колата. Пълен ляв, въртене на гуми - няма никой. Излизам на булеварда - малко обнадежден че можеби всичко си е ОК - и правя упражнението влизане с висока скорост в ляв завой и .... Ооооо УЖАС - тъкъррр тъкъррр тъкъррр. Не е натрапващо се, не е и доловим за ухото на нищо неподозиращия пътник, но на мен ми се впи в мозъка...
    И сега, пак съм в изходно положение... Какво по дяволите е това?! Износено каре в начален стадий?! Поизносен лагер - в начален стадий?! ... или
    Бе мога да продължа да си я търкалям така колицата, но се опасявам да не вземе някой хубав ден да ми блокира предното колело и тогава... сложна фигура от висшия пилотаж!!!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  14. #14
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    на ибизата имах подобен проблем - нема нема па изведнъж почва да трака яко и направо и в завой... само че беше доста силен звука а след няколко километра почваше и волана да играе. гледаме каретата - луфт нямат обаче като я вдигна на крик и повърти малко на 1ва във въздуха се оправи за 3дни. оказа се че се разместват съчмите в карето. та пробва й така като се разтрака да я повдигнеш и внимателно палиш и включващ на скорост пълен ляв до пълен десен няколко пъти и тестваш после на пътя
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  15. #15

    Default

    Същият проблем имах на Тъпото почти месец, бях се побъркал Оказа се вътрешно каре

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •