Results 1 to 15 of 15

Thread: Колата "танцува"!

  1. #1
    започва да се пристрастява annihilator's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    45

    Question Колата "танцува"!

    Забелязвам , че при скорост 140-150 км/ч колата трудно поддържа права посока-задницата "бяга" наляво-надясно.Не много, но се усеща/както когато има страничен вятър/.
    След това се оправя/при по-висока скорост/.На 190 вдигам ръцете от волана и колата си върви направо.Нормално ли е ?!?
    И при други ли е така?
    П.П.-Долните ми носачи са за смяна .
    ALFA 156 1.9 JTD `98г.

  2. #2
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Карай със 130 и няма да имаш проблеми.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Колата "танцува"!
    Смени музиката.
    Край на

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колега провери амор. да не са си отишли задните, при изпреварване или маневри с скорост над 120 как се държи, нестабилна ли е? ако да провери ги

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by annihilator View Post
    Забелязвам , че при скорост 140-150 км/ч колата трудно поддържа права посока-задницата "бяга" наляво-надясно.Не много, но се усеща/както когато има страничен вятър/.
    След това се оправя/при по-висока скорост/.На 190 вдигам ръцете от волана и колата си върви направо.Нормално ли е ?!?
    И при други ли е така?
    П.П.-Долните ми носачи са за смяна .
    Не е нормално. Трябва да отидеш на реглаж, но и да видят дали няма нещо разбито. Така танцува когато задните колелета са прекалено отворени. А принципно задницата ако има малко разбито и почва да шава здраво.

    Като минаваш през неравности дърпа ли те пак?

    При мен като взех колата някой умник преди мен беше сменял задните напречни щанги, неоригинални и по-къси. И задницата ходеше ей така като при теб. Със 150 имаш чуството, че ще я отървеш в завоя. С 200 няма проблеми.

    И вдигам я аз на подемник и гледам лявата щанга разбита. Купих нова и се пооправи, но пак не беше наред. Отивам на реглаж. Ляво задно се регулира, дясното не може. Експентрика до край, а колелото отворено с 1 мм. Смеям и другата щанга и всичко заспа на реглажа.

    И сега няма грижи. Върви на право. Няма дупки, няма неавности. Изобщо не мръдва.

    П.С. В аутодата дават да е отворена задницата с по 1,5 на колело. На реглажа оня ми вика че съм бил луд. Задницата трябвало да е равна. Не знам кое е вярно сега е равна и няма проблеми. По принцип и аз знам, че задницата е равна защото тя не е задвиваща, но в аутодата друго казват... както и да е. Малко извън темата ама и така стана дума за това някой ако има наблюдения да каже.

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    колега провери амор. да не са си отишли задните, при изпреварване или маневри с скорост над 120 как се държи, нестабилна ли е? ако да провери ги
    Ако са заминали амортесьорите на лекнал полицай ще подскача задницата като на трамплин.
    Last edited by oem; 03-06-2009 at 22:52.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Аз на поне 5 алфи съм забелязал че при юнашко каране през Шипка, се получава едно специфично "усукване" на колата, като в основата на това е задницата.......или поне такова усещане имам - последната обаче имаше разспънка отпред, и това нещо го нямаше, колата беше бетон......не изказвам категорично мнение, просто нещо което мисля....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    AutoData е хубава програма, ама има много неточности също така

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не е нормално. Трябва да отидеш на реглаж, но и да видят дали няма нещо разбито. Така танцува когато задните колелета са прекалено отворени. А принципно задницата ако има малко разбито и почва да шава здраво.

    Като минаваш през неравности дърпа ли те пак?

    При мен като взех колата някой умник преди мен беше сменял задните напречни щанги, неоригинални и по-къси. И задницата ходеше ей така като при теб. Със 150 имаш чуството, че ще я отървеш в завоя. С 200 няма проблеми.

    И вдигам я аз на подемник и гледам лявата щанга разбита. Купих нова и се пооправи, но пак не беше наред. Отивам на реглаж. Ляво задно се регулира, дясното не може. Експентрика до край, а колелото отворено с 1 мм. Смеям и другата щанга и всичко заспа на реглажа.

    И сега няма грижи. Върви на право. Няма дупки, няма неавности. Изобщо не мръдва.

    П.С. В аутодата дават да е отворена задницата с по 1,5 на колело. На реглажа оня ми вика че съм бил луд. Задницата трябвало да е равна. Не знам кое е вярно сега е равна и няма проблеми. По принцип и аз знам, че задницата е равна защото тя не е задвиваща, но в аутодата друго казват... както и да е. Малко извън темата ама и така стана дума за това някой ако има наблюдения да каже.



    Ако са заминали амортесьорите на лекнал полицай ще подскача задницата като на трамплин.
    Между другото, по последни данни, предницата трябва да е равна!

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by jazzman View Post
    Между другото, по последни данни, предницата трябва да е равна!
    Да, и това ми каза на реглажа. И така я направиха. И предницата и задницата ми ги направиха равни. И м/у другото много добре се държи колата на пътя.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Да, и това ми каза на реглажа. И така я направиха. И предницата и задницата ми ги направиха равни. И м/у другото много добре се държи колата на пътя.
    Задницата не е равна. По спомен разликата мисля, че беше 0.3...но трябва да проверя.

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by jazzman View Post
    Задницата не е равна. По спомен разликата мисля, че беше 0.3...но трябва да проверя.
    Бе тя и предницата на едно място я дават на 2,5 мм. отворена на друго на 1 мм. отворена. Задницата я дават на 3 мм. отворена ама... направих всичко равно и колата не мръдва. Преди ми сееше на ляво на дясно по неравностите. с 2.5 отворена предница и задница на каде да е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Бе тя и предницата на едно място я дават на 2,5 мм. отворена на друго на 1 мм. отворена. Задницата я дават на 3 мм. отворена ама... направих всичко равно и колата не мръдва. Преди ми сееше на ляво на дясно по неравностите. с 2.5 отворена предница и задница на каде да е.
    Ти каде ходиш на реглаж?

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    Ти каде ходиш на реглаж?
    В СБА-то в Търново.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, кв.Подуяне
    Posts
    52

    Default

    Може ли някой да сподели място в София за реглаж на преденици/задници където да е останал доволен... аз бях в един тук на бул. Сливница след Орион посока Люлин... ... не ми се иска да оспамвам темата с охулвания, но там няма да стъпя 2-ри път никога!!!! Отвартително отношение и работа!!! Та ако някой знае да сподели... че скоро ще трябва да ходя на реглаж.
    156 1.8 TS '98 144hp

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Аз останах доволен от Хеед 91, точно след моста на Надежда, откъдето минава 83. Имат някакви лазери, чудесии, добре я направиха. Поне така ми се струва. Вече 2 пъти я правя там, не съм усетил колата да бяга накъдето и да било на 120-130-150-160. Имат и софтуера за 156. Не знам колко взимаха, някъде 20-30лв.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •