Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем с темпомат/cruise control - Алфа 147

  1. #1
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default Проблем с темпомат/cruise control - Алфа 147

    Здравейте колеги, от 1 седмица наблюдавам проблеми в работата на темпомата, а именно не ми работи всеки път когато искам, един ден работи един ден не работи, на компа не ми показва проблеми или грешки става дума за 147 1.6 105к.с(2001) дали е някакъв проблем по електрическата система или просто трябва да се смени нещо по лостчето, някой да е имал подобни проблеми, дали не прави някъде добра маса
    Last edited by spe4elist; 10-08-2009 at 11:52.
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  2. #2
    започва да се пристрастява vesko_m's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    31

    Default

    Доста често се оказва, че проблема е в бутона на педала на спирачката. Поне това съм чел като масов проблем. Или го почисти, или го смени.
    Пак ще прегледам инфо-то и ще пиша ако се сетя друго.

  3. #3
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Колеги,освен датчик на спирачката има и датчик на съединителя.Аз съм със алфа 166 2,4JTD но си мисля че сигурно няма принципна разлика.Та когато си купих колата и се прибирах с нея от Германия няколко пъти се мъчих да включа този круиз контрол но все беше неуспешно.Чак като се прибрах в Бг и след една диагностика разбрах че ималко такива датчици по педалите които бъркат работата на круиза.Етвествено че не беше трудно да се наведа и да открия съответния датчик в случая над педала на съединителя които се беше развил(представлява нещо от рода на тъй наречената стоп машинка).завих го и го регулирах така че при лек натиск на педала да се чува леко "цъкане"от датчика и вече имах круиз контрол.При вас ако съшо се е развил някой датчик и някой път сработва е нормално и да ви се губи круиз контрола.

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Колега,
    реши ли проблема с темпомата?
    Питам, защото и аз от 1 седмица установих, че нямам работещ автопилот
    Мерихме лоста, уж работи.
    Гледахме посочените датчици, но всичко изглеждаше наред.
    Направи ми впечатление, че понякога при опит за включване ON/OFF лампата на таблото присветва за секунда. На Check-а всичко излиза ОК
    Датчик на съединителя не видях или поне до където ми стига погледа, че е доста тясно отдолу, а аз съм едричък
    Някой знае ли дали 147 има датчик и на съединителя?

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Всички с темпомат (круиз контрол) имат датчици на съединителя и спирачката - имайте предвид че на повечето стопмашинката е с два датчика в нея И не забравяйте че се оправя най-лесно с диагностика
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Всички с темпомат (круиз контрол) имат датчици на съединителя и спирачката - имайте предвид че на повечето стопмашинката е с два датчика в нея И не забравяйте че се оправя най-лесно с диагностика
    Бобо,
    това означавали, че можеш да го диагностицираш, независимо от това, че check-а си го чеква като ОК и не дава грешка?
    И ако кажеш, че тия датчици се намират лесно и не са голяма цифромания ... ... утре съм на линия

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Posts
    16

    Default

    искам и аз да се опитам да помогна. при мен слу4ката беше следната. имах да минавам за пореден път едно разтояние от около 1800-1900 километра. такмо трагнах, викам си сега ще включа "круиз контрол" , ама нямааа.... а си работе6е преди това. бех наясно, че и в двата педала, за спира4ката и съединителя има датчици и започнах да ровя. 2 минути ми трябваха и вси4ко беше наред. както си карам си сложих крака под педала на съединителя, дръпнах го към мен и системата заработи. предполагам, не6то беше улегнал педала, държеше датчика постоянно натиснат и темпомата не включваше. та това е основния проблем според мене, дат4иците на педалите, които всъщност са единствените елементи които като пипне6 и темпомата изключва... дано съм бил полезен...

    п.п. като се замисля, месец след това ми замина съединителя и за това ми е бил по-потанал педала. разбира се и колата не беше Алфа, но системата, темпомат, или круиз контрол, както я знам аз, е подобна за вси4ки автомобили предполагам.

  8. #8
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    След намесата на Бобо днес, колата отново има интелект - автопилот


  9. #9
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Thumbs up

    Браво на Bobo!!!

  10. #10
    започва да се пристрастява vesko_m's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    31

    Default

    Dodo похвали се поне какво направихте за да полети де

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Exclamation

    Quote Originally Posted by vesko_m View Post
    Dodo похвали се поне какво направихте за да полети де
    Тя и преди това летеше
    Сменинхме датчика на педала на спирачката.
    Поне при мен това се беше осрало, но без диагностика няма как да се уточни кой точно от прекъсвачите се е прецакал, както и чистенето на грешката след това, за да тръгне нормално.
    Всичко е направено по новите коли така, че за смяна на габарит да трябва да ходиш в сервиз
    И там хората трябва хляб да папкат
    Last edited by spe4elist; 10-08-2009 at 11:48.

  12. #12
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Смятам темата за приключена!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •