Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53

Thread: Защо свети лампата за изгоряла крушка при положение че всичко свети

  1. #16
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Габарита първия път като го оправих изгасна тая лампа днеска пак ще го мъча
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    замяната със светодиоди неминуемо ще доведе до светене на чека. Те имат много по-ниска консумация обикновено - но зависи от изпълнението

  3. #18

    Default

    Колеги и аз имам подобен проблем на дисплея ми показа че има изгоряла крушка и се оказа лява къса светлина,смених е но на дисплея още показва че има изгоряла крушка. ALFA 147 1.6 ts купих е преди 3 дена и не съм мн.на ясно

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Колеги и аз имам подобен проблем на дисплея ми показа че има изгоряла крушка и се оказа лява къса светлина,смених е но на дисплея още показва че има изгоряла крушка. ALFA 147 1.6 ts купих е преди 3 дена и не съм мн.на ясно
    виж крушките на задния номер
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #20

    Default

    и 2-те светят.може ли да е от лампата в жапката

  6. #21
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Прочети си в книжката, какво следи въпросната лампа!
    За 156 пише, че ако светне въпросната индикация има проблем с осветлението на:
    - стоповете
    - задните фарове за мъгла
    - пътепоказателите
    - регистрационния номер
    Също така значи и изгорял предпазител или прекъсната връзка!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    77

    Default

    Quote Originally Posted by adrian07 View Post
    на мен ми свети постояно а нямам изгоряла крушка никъде,исках да махна тая крушчица къде свети на таблото ма като разглобих оборотомера не намерих точно тая крушчицата нз защо,някой ако я е махал да каже ще ми бъде много полезно
    Най отзад са цоклите на крушките,въртиш ги и излизат...внимавай да не разглобиш километража,че аз така прецаках моя и сега трябва да взема друг...
    Let those Germans dream on about Alfa Romeo

  8. #23

    Default

    нямам никаква книжка към колата.за сега ще е оставя така че съм в германия пак като стигна бг ще се поразровя благодаря все пак

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Чекът може да свети и заради крушка с мощност различаваща се от предписаната, но иначе здрава.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Колеги и аз имам подобен проблем на дисплея ми показа че има изгоряла крушка и се оказа лява къса светлина,смених е но на дисплея още показва че има изгоряла крушка. ALFA 147 1.6 ts купих е преди 3 дена и не съм мн.на ясно
    За късите не свети чека, колкото и странно да звучи. Със сигурност свети за габарити, стопове (за 3тия стоп не съм сигурен), мигачи и крушките на задния номер. При мен на дисплея изписва точно коя е изгоряла.

    Проверете си стоповете! При мен светва чека, изписва десен стоп, слизам и гледам - свети всичко, а то какво свети - габарита, щото никой не натиска педала. Една-две минути стоях и се чудих лош контакт ли е, какво е докато не загрях и после 5 минути стоях и се самосъжалявах

  11. #26
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    На стоп лентата мисля че светва след 4-та изгоряла крушка.

    Щом всичко си свети, най-вероятно проблема е в различно съпротивление на самата крушка. Спомни си кога светна лампата и дали не си сменял крушка преди това
    Махаш я и слагаш нова.

    Също съм чувал и за проблем в модула, който казва на тая лампа кога да свети. Мисля, че е заедно с оборотомера. Ако е превъртял, което се е случвало, сменяш оборотомера
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 16-01-2014 at 18:22.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  12. #27

    Default

    само да кажа при мен не свети чека или някаква лампичка а на самото дисплейче където показва разхода и др.работи се появява една лампичка и изписва нещо но незнам какво

  13. #28
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Колеги и аз имам подобен проблем на дисплея ми показа че има изгоряла крушка и се оказа лява къса светлина,смених е но на дисплея още показва че има изгоряла крушка. ALFA 147 1.6 ts купих е преди 3 дена и не съм мн.на ясно
    Както каза колегата по-горе,ако някъде има крушка с различна от оказаната мощност също ще свети.Примерно ако са сложени диодни крушки на габаритите ще свети.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    само да кажа при мен не свети чека или някаква лампичка а на самото дисплейче където показва разхода и др.работи се появява една лампичка и изписва нещо но незнам какво
    И при мен е така, на info display-а излиза грешката. Снимай и качи да видим, все ще го разгадаем.

  15. #30
    започва да се пристрастява roverbulgaria's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    трябва да се прочете къде точно какви крушки трябва да има по колата
    ако крушката трябва да е 10 вата, а е сложена такава от 5 вата, лампата за неизправност пак свети
    Именно

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •