Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Смяна на радиатор на парно на 145 1,8ТС с климатик

  1. #1
    Алфадор emilio's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    235

    Default Смяна на радиатор на парно на 145 1,8ТС с климатик

    Някой може ли да ми каже каква е процедурата по смяна на радиатора на парното. Имам теч на антифриз в купето.
    Алфа Ромео 145 1,8 TS

  2. #2
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Сигурен ли си ,че е от радиаторчето?
    Най-често е от кранчето на парното, което се намира зад централната конзола до краката на шофьора.
    Има едно капаче на 2 болтчета мисля и от там се вижда.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #3
    Алфадор emilio's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    235

    Default

    Антифириза мокри един дунапрен зад капачето до краката на пътника - зад централната конзола е вярно.
    Въпроса ми всъщност е трябва ли да се сваля цялото табло , ако се налага смяна?
    Алфа Ромео 145 1,8 TS

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    За това кранче ми казаха,че не трябва да се сваля таблото (това все пак ми го казаха в един сервиз и не мога да съм 100% сигурен).

    Между другото, на по-новите 145/6 климатика е автоматичен и не знам дали няма някаква разлика в управлението на топло/студено.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5

    Default

    Няма нужда да се сваля таблото, аз преди 10 дена смених мойто 2 пъти, защото се оказа дефектно новото, та 2ро ново слагах.

    Значи махаш корите в краката на шофьора и там е кранчето. Приготвяш си малко легенче, поне 4л (аз имах лигенче и шише от 3 литра. Лигенчето от долу и шишето под ръка. Та има една скоба отвиваш я и махаш маркуча, от който почва да тече антифриз, като най-добре да тече или в легенчето или в шишето. Като изтече всичко, кранчето се държи на 2 болта отвиваш ги и от там пак ще потече антифриз, но много по малко. След като ги отвиеш кранчето е закачено с механизма, който отваря и затваря, но като си земеш такова преди да направиш тази манипулация ще видиш за какво говоря.
    След това по обратния път, като вече не тече антифриз от никаде.

    П.П. задължително на студена кола, поне да е под 40 градуса.

  6. #6
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Няма нужда да се сваля таблото, аз преди 10 дена смених мойто 2 пъти, защото се оказа дефектно новото, та 2ро ново слагах.

    Значи махаш корите в краката на шофьора и там е кранчето. Приготвяш си малко легенче, поне 4л (аз имах лигенче и шише от 3 литра. Лигенчето от долу и шишето под ръка. Та има една скоба отвиваш я и махаш маркуча, от който почва да тече антифриз, като най-добре да тече или в легенчето или в шишето. Като изтече всичко, кранчето се държи на 2 болта отвиваш ги и от там пак ще потече антифриз, но много по малко. След като ги отвиеш кранчето е закачено с механизма, който отваря и затваря, но като си земеш такова преди да направиш тази манипулация ще видиш за какво говоря.
    След това по обратния път, като вече не тече антифриз от никаде.

    П.П. задължително на студена кола, поне да е под 40 градуса.
    Има нещо вярно.На тс не се маха таблото,вади се малко зор от сраната на шофера самото радиаторче.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  7. #7
    Алфадор emilio's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    235

    Default

    Благодаря много, ще се заема тези дни с гадината.
    Алфа Ромео 145 1,8 TS

  8. #8
    Младши алфист durango84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    а при боксерите как се демонтира въпросното кранче и въобще как се сменя самото радиаторче, защото и аз имам същия проблем?? В краката на пасажера е локва.
    Last edited by durango84; 08-12-2010 at 16:57.

  9. #9

    Default

    има значение, дали е с климатик или автоматичен климатик

    ако е с климатик в ланча форума има тема с картиники
    ако е с автоматичен климатик търси в фиат форума за смяна при браво/а мареа

  10. #10
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Виж това...
    Attached Files Attached Files

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  11. #11
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    А има ли вариант да се разбере дали е от кранчето или от радиаторчето без да се сваля цялото табло някакъв признак...
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT View Post
    Виж това...
    Това съм го правил по указанията - филма е голям, не бих се хванал пак.
    Arena Coast Customs

  13. #13
    Младши алфист durango84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    снимките за свалянето на таблото много ми помогнаха. На моя боксер обаче радиаторчето е от лявата страна и свалянето ми изглежда мисията невъзможна, освен ако не демонтирам абсолютно всичко. Ако някой знае по лесен начин за свалянето на въпросния радиатор да помага че полудях вече.

  14. #14
    Младши алфист hkoko's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ст.Загора
    Posts
    29

    Default

    Стара тема ,но актуална за съжаление.Благодаря на колегата JORDANGT и се моля да не минавам по този път.Имам антифриз в пасажерските крака има и малка загуба от казанчето.Мога ли без да минавам целият този процес да разбера дали е кранче или радиатор?И ако е кранчето защо тече от дясно след като се намира отляво? Колко време мога да откарам така ако не пускам топлото в момента не мога да я спра а и времето ми е кът поне до неделя.

    Romeo 146 1,4 97г.

  15. #15
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    От дясно е радиаторчето,и е голям филм.С едни тръбички които влизат в него и ако не се центроват пък после от тях протича.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •