Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Евтини части - що е то?

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default Евтини части - що е то?

    Колежки и колеги,
    напоследък се народиха много съобщения за евтини части, промоции и т.н. Нека ви съобщя няколко факта, няма да цитирам имена, сервизи, магазини, а вие си направете сметката дали си струва.
    Нека се спрем на дебитомерите например - може ли един оригинален дебитомер от скъпите да е ~480лв., и с една година гаранция (ама може да осъдите официалния представител защо не са две, както е по закон в ЕU), а в същото време да ви продават да кажем заместител за 230лв. със 6 месеца гаранция като нов. Не звучи разумно, нали?
    Или чисто нов ангренажен ремък на тънката тарифа които много бързо се нацепва не по зъбите, а по обиколката (надлъжно) и ......
    Или съединител комплект на тънката тарифа който не можа да издържи 7000км - притискателния диск беше изтъркан (но не сив) като спирачен диск, феродовия беше на нитове и започнал да стърже в ..... на коляновия вал.
    Има и още случай, ма не ми се пише повече.
    Та тези евтини части са с китайски произход в оригинални опаковки (китайците са майстори в това отношение) или заводски рециклаж (ненапразно някои изкупуват дебитомери)
    Просто внимавайте и се пазете - достатъчно сме бедни за да си позволим евтиното
    Ако не съм прав нека модераторът ми изтрие поста
    А, да - не съм търговец и не се занимавам с коли. Обичам Алфите и карам само такива откакто свалих първата такава от витрината на официалния магазин на Любляна през далечната 1992г

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Та тези евтини части са с китайски произход в оригинални опаковки (китайците са майстори в това отношение) или заводски рециклаж (ненапразно някои изкупуват дебитомери)
    Мне, турски са частите повече......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Колежки и колеги,
    напоследък се народиха много съобщения за евтини части, промоции и т.н. Нека ви съобщя няколко факта, няма да цитирам имена, сервизи, магазини, а вие си направете сметката дали си струва.
    Нека се спрем на дебитомерите например - може ли един оригинален дебитомер от скъпите да е ~480лв., и с една година гаранция (ама може да осъдите официалния представител защо не са две, както е по закон в ЕU), а в същото време да ви продават да кажем заместител за 230лв. със 6 месеца гаранция като нов. Не звучи разумно, нали?
    Или чисто нов ангренажен ремък на тънката тарифа които много бързо се нацепва не по зъбите, а по обиколката (надлъжно) и ......
    Или съединител комплект на тънката тарифа който не можа да издържи 7000км - притискателния диск беше изтъркан (но не сив) като спирачен диск, феродовия беше на нитове и започнал да стърже в ..... на коляновия вал.
    Има и още случай, ма не ми се пише повече.
    Та тези евтини части са с китайски произход в оригинални опаковки (китайците са майстори в това отношение) или заводски рециклаж (ненапразно някои изкупуват дебитомери)
    Просто внимавайте и се пазете - достатъчно сме бедни за да си позволим евтиното
    Ако не съм прав нека модераторът ми изтрие поста
    А, да - не съм търговец и не се занимавам с коли. Обичам Алфите и карам само такива откакто свалих първата такава от витрината на официалния магазин на Любляна през далечната 1992г
    А бе явно мимаш нещо конкретно в предвид.
    Магазин, марка, сервиз...........
    Че сподели го.
    ДА ЗНАЕМ ОТ КАКВО ДА СЕ ПАЗИМ........
    ТА НАЛИ ЗА ТОВА Е ФОРУМ!!!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  4. #4
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Колежки и колеги,
    напоследък се народиха много съобщения за евтини части, промоции и т.н. Нека ви съобщя няколко факта, няма да цитирам имена, сервизи, магазини, а вие си направете сметката дали си струва.
    Нека се спрем на дебитомерите например - може ли един оригинален дебитомер от скъпите да е ~480лв., и с една година гаранция (ама може да осъдите официалния представител защо не са две, както е по закон в ЕU), а в същото време да ви продават да кажем заместител за 230лв. със 6 месеца гаранция като нов. Не звучи разумно, нали?
    Или чисто нов ангренажен ремък на тънката тарифа които много бързо се нацепва не по зъбите, а по обиколката (надлъжно) и ......
    Или съединител комплект на тънката тарифа който не можа да издържи 7000км - притискателния диск беше изтъркан (но не сив) като спирачен диск, феродовия беше на нитове и започнал да стърже в ..... на коляновия вал.
    Има и още случай, ма не ми се пише повече.
    Та тези евтини части са с китайски произход в оригинални опаковки (китайците са майстори в това отношение) или заводски рециклаж (ненапразно някои изкупуват дебитомери)
    Просто внимавайте и се пазете - достатъчно сме бедни за да си позволим евтиното
    Ако не съм прав нека модераторът ми изтрие поста
    А, да - не съм търговец и не се занимавам с коли. Обичам Алфите и карам само такива откакто свалих първата такава от витрината на официалния магазин на Любляна през далечната 1992г
    Много си прав, колега!
    Просто не използваш нищо друго, освен оригинални авточасти и нямаш никакъв проблем!
    Дебитомер - 1200 лв +
    Ангренажен ремък - 180 лв +
    Обтяжни (паразитни) ролки - 180 лв + едната
    ...

    Монтират ти ги във фирмения сервиз, плащаш всички видове режийни и т.н. и имаш спокойствие.

    Така живеят в белите страни. Надявам се - скоро и у нас

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    интересна тема, колега ако имаш някой впредвид сподели да се пазим и ние, знам че не искаш да обидиш някой но просто може да споделиш впечетления

    аз преди 6 месеца закупих от един магазин в русе, част по окачването, уж мн добра марка, не е ефтина и се сасипа за 2 месеца, затова вече се доверявам само на някои марки с гарантиран произход, теч в турция правят вс вече ма..а им

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    А бе явно мимаш нещо конкретно в предвид.
    Магазин, марка, сервиз...........
    Че сподели го.
    ДА ЗНАЕМ ОТ КАКВО ДА СЕ ПАЗИМ........
    ТА НАЛИ ЗА ТОВА Е ФОРУМ!!!!!
    Ми като четете тук там из форума сами ще разберете.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Много си прав, колега!
    Просто не използваш нищо друго, освен оригинални авточасти и нямаш никакъв проблем!
    Дебитомер - 1200 лв +
    Ангренажен ремък - 180 лв +
    Обтяжни (паразитни) ролки - 180 лв + едната
    ...

    Монтират ти ги във фирмения сервиз, плащаш всички видове режийни и т.н. и имаш спокойствие.

    Така живеят в белите страни. Надявам се - скоро и у нас
    Тук малко си се изхвърлил
    - дебитомер - 480лв от Бош
    другите неща също качествени ги има на половин цена, а колкото до сервизите - има и такива на нормални цени и не мошенници

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мне, турски са частите повече......
    Да, Валеото е турско, но си го пише ясно и е под контрола на Валео. Докато ментето пише че е произведено във Франция

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    интересна тема, колега ако имаш някой впредвид сподели да се пазим и ние, знам че не искаш да обидиш някой но просто може да споделиш впечетления

    аз преди 6 месеца закупих от един магазин в русе, част по окачването, уж мн добра марка, не е ефтина и се сасипа за 2 месеца, затова вече се доверявам само на някои марки с гарантиран произход, теч в турция правят вс вече ма..а им
    В случая става въпрос за София, а колкото до турците - там правят и мерцедес. В случая аз говоря за КИТАЙСКИ!!! на които не пише, че са made in China i koito gi predlagat na promociq

  10. #10
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Много си прав, колега!
    Просто не използваш нищо друго, освен оригинални авточасти и нямаш никакъв проблем!
    Дебитомер - 1200 лв +
    Ангренажен ремък - 180 лв +
    Обтяжни (паразитни) ролки - 180 лв + едната
    ...

    Монтират ти ги във фирмения сервиз, плащаш всички видове режийни и т.н. и имаш спокойствие.

    Така живеят в белите страни. Надявам се - скоро и у нас
    Колега, надявам се да се шегуваш. Ако трябва са дам 1200 лева за парче пластмаса с малко слюда вътре, по-добре да се застрелям. Не знам как се правят дебитомери, но като гледам няма да е технология от бъдещето и само като се замисля за себестойността им ме хваща бяс. А за фирмени сервизи и сервизи като цяло тук са се говорили такива неща, че на човек да му се свие сърцето като ще трябва да влиза в такъв
    146 1.6TS CF1 '98


  11. #11
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Ми като четете тук там из форума сами ще разберете.
    А бе я стига с тия недомлъвки!!!!
    Щом пускаш тема, давай по същество.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Ми като четете тук там из форума сами ще разберете.
    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    А бе я стига с тия недомлъвки!!!!
    Щом пускаш тема, давай по същество.
    Няма недомлъвки,написъл го е ясно..разрови се из форума.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #13
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами то колега отдавна си ги има ментетата на пазара - и не само при авточастите. Въпроса е човек за какво е склонен да плати. Много хора се подмамват по изключително ниската цена, без да се замислят, че тя е по-ниска да речем и от най-евтините не оригинални части. Но за това няма виновни. Просто човек трябва да му светне лампата, когато срещне абсурдно ниски цени. Но по някой път, наистина ниска но напълно реална цена ни се струва прекалено подозрителна и това е защото у нас се върти яка спекула с цените на частите. В интерес на истината аз предпочитам да купувам нещо на което пише Made in Turkey отколкото именити марки от Germany или Italy, защото точно те най-вероятно (ако цената им е по-ниска или съизмерима) са проиведени в някое туско или китайско мазе.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Ами то колега отдавна си ги има ментетата на пазара - и не само при авточастите. Въпроса е човек за какво е склонен да плати. Много хора се подмамват по изключително ниската цена, без да се замислят, че тя е по-ниска да речем и от най-евтините не оригинални части. Но за това няма виновни. Просто човек трябва да му светне лампата, когато срещне абсурдно ниски цени. Но по някой път, наистина ниска но напълно реална цена ни се струва прекалено подозрителна и това е защото у нас се върти яка спекула с цените на частите. В интерес на истината аз предпочитам да купувам нещо на което пише Made in Turkey отколкото именити марки от Germany или Italy, защото точно те най-вероятно (ако цената им е по-ниска или съизмерима) са проиведени в някое туско или китайско мазе.
    Да, защото на китайските не пише произведено в Турция. А това го пиша тук защото искам да предпазя неразбиращите колеги от проблеми. Дано го оценят

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Няма недомлъвки,написъл го е ясно..разрови се из форума.
    Правилно!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •