Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Евтини части - що е то?

  1. #16
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Няма недомлъвки,написъл го е ясно..разрови се из форума.
    ОК. Разбрах за какво става въпрос.
    Надявам се колегата да бъде компенсиран и да си спазят гаранцията.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  2. #17
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    мен нещо ми се губи логиката
    след като купуваш най-евтиното дали очакваш да не е менте?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #18
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    мен нещо ми се губи логиката
    след като купуваш най-евтиното дали очакваш да не е менте?
    Хем сърби, хем боли...

  4. #19
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Истината не е нито в оригиналните части, нито в най-евтините. Има си маркови авточасти - златната среда. Същото е и при сервизите.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #20
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Истината не е нито в оригиналните части, нито в най-евтините. Има си маркови авточасти - златната среда. Същото е и при сервизите.
    Точно. И какво значи "оригинални" - това са маркови части, в опаковка с логото на марката, закупени от представителството.

    Същите маркови части, могат да бъдат намерени по линия на прозводителя им.

    Един от многото примери - прословутите дебитомери:
    В опаковка Алфа Ромео от представителството - цена от 650 - 1700 лв., в зависимост от модела.
    В опаковка на производителя от дистрибуторската мрежа - цена от 136 - 650 лв., в зависимост от модела.

    А в същност, дебитомера е един и същ.

  6. #21
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Точно. И какво значи "оригинални" - това са маркови части, в опаковка с логото на марката, закупени от представителството.

    Същите маркови части, могат да бъдат намерени по линия на прозводителя им.

    Един от многото примери - прословутите дебитомери:
    В опаковка Алфа Ромео от представителството - цена от 650 - 1700 лв., в зависимост от модела.
    В опаковка на производителя от дистрибуторската мрежа - цена от 136 - 650 лв., в зависимост от модела.

    А в същност, дебитомера е един и същ.
    Именно!
    пп Същото е с разни масла OPEL, FORD, VOLVO и тн - такова животно няма!
    Last edited by code; 06-06-2009 at 10:28. Reason: присетих се пак нещо ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #22
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Мани
    Но всъщност, консуматорското общество, със стремежа си към евтиното, тип йебеш и фъргаш, е виновно за съществуването на така наречените ментета.
    Евтинийката от една страна не е лоша, но не може да очакваме примерно респром и босе да са на една цена и едно качество.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #23
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    В този ред на мисли - Алфа Ромео не е Лада (да ме прощават феновете и собственици), логично е поддръжката да е по-скъпа и всеки трябва да си е направил сметка, да си е разчел възможностите.

    Има едно култово парче на Радо Шишарката и Попа "О, тигре, тигре" - много добре е развита тезата с имането и нямането на пари...

    Та тъй - преди да ревнем: "Аууу, чи скъпууу!", требе първо да си огледаме чорапките...

  9. #24
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Колежки и колеги,
    напоследък се народиха много съобщения за евтини части, промоции и т.н. Нека ви съобщя няколко факта, няма да цитирам имена, сервизи, магазини, а вие си направете сметката дали си струва.
    Нека се спрем на дебитомерите например - може ли един оригинален дебитомер от скъпите да е ~480лв., и с една година гаранция (ама може да осъдите официалния представител защо не са две, както е по закон в ЕU), а в същото време да ви продават да кажем заместител за 230лв. със 6 месеца гаранция като нов. Не звучи разумно, нали?
    Или чисто нов ангренажен ремък на тънката тарифа които много бързо се нацепва не по зъбите, а по обиколката (надлъжно) и ......
    Или съединител комплект на тънката тарифа който не можа да издържи 7000км - притискателния диск беше изтъркан (но не сив) като спирачен диск, феродовия беше на нитове и започнал да стърже в ..... на коляновия вал.
    Има и още случай, ма не ми се пише повече.
    Та тези евтини части са с китайски произход в оригинални опаковки (китайците са майстори в това отношение) или заводски рециклаж (ненапразно някои изкупуват дебитомери)
    Просто внимавайте и се пазете - достатъчно сме бедни за да си позволим евтиното
    Ако не съм прав нека модераторът ми изтрие поста
    А, да - не съм търговец и не се занимавам с коли. Обичам Алфите и карам само такива откакто свалих първата такава от витрината на официалния магазин на Любляна през далечната 1992г
    А ти кой беше??? Или да предположа? Ти си поредния комлексиран анонимник с 4-5 предишни бана с другите си имена!! Алфа Ромео Пернамент 4,Лиско, Лиско 2 и тем подобни незапомнящисе имена!! И не се помнят не защото са лоши,а човека зад тях е зъл,злобен,дребнав човечец!! Човек живее за да постигне и остави следа в този живот,а злобните души се забравят преди да са умряли!! Ти в момента превръщаш личния ни конфликт в една помия на тема части и сервизи!! Но Сори,едва ли ще ти се вържат много хора!! Продал съм части на 1000души,имал съм еденични проблеми с дадени части,но всичко е било подменено за моя сметка!! Незнам защо човек като пропусне да си пие хапчетата сяда пред компа и почва,тоя му шуми,тоя другия ми паркира на мястото,тука хяба беше баят,тоя ми продаде ментаци,тоя ми прееба пералнята,тоя майстор нищо не направи с колата!! Давай сега че съм ти преебал колата,спаднал съм ти гумите,че съм преебал двигателя на новата ти кола преди да я купиш,и после си разбрал че аз съм виновен че ти си мамино синче на 45г.. Не си ти човека който ще ми коментира цените и качеството на частите,не може един не уравновесен човек да сере и това да се толелира!! Да аз продавам евтино,това дразни и предполагам че се проградва идеята за ментаци,но си задайте и другия въпрос. Дали този търговец не продава с минимална печалба??? Частите не са ми основния бизнес,но мога да давам добри цени и го правя!! Продавам с минимална печалба,борейки се за пазар!! Какво толко не нормално има в това? Ако има желаещи може да сравняваме мойте ментаци и другите,хубавите части!! Ще бъдете изненадани,нямат разлика!! Всичко е еднакво!! Как може аз да продавам например вариатор на 260лв,а в други 3 вериги за части в София цената е 322лв,368лв,480лв,. Какво правим,от кой ще купим? И така е за всичко!! Но най лесно е да се каже--ТОЯ ПРОДАВА МЕНТАЦИ--, а всичко тръгва от едно и също място. Аз бих бил много доволен на една печалба от 200лв за дадена част,но не го правя!! Най фрапиращото е че предишния път когато ме обвиниха че продавам носачи ментаци беше колега,а двамата взимаме от едно и също място.Но в крайна сметка всеки сам избира как да живее,какво да купи и какво да направи!! Спирам да пиша по темата,ще оставя колегата с комплекса да поплюе малко,да каже още 2-3лъжи.И кво от това? Той ще си остане анонимник тук и на всякъде!!
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default Lissan - гузен негонен бяга!!!

    Quote Originally Posted by Lisan View Post
    А ти кой беше??? Или да предположа? Ти си поредния комлексиран анонимник с 4-5 предишни бана с другите си имена!! Алфа Ромео Пернамент 4,Лиско, Лиско 2 и тем подобни незапомнящисе имена!! И не се помнят не защото са лоши,а човека зад тях е зъл,злобен,дребнав човечец!! Човек живее за да постигне и остави следа в този живот,а злобните души се забравят преди да са умряли!! Ти в момента превръщаш личния ни конфликт в една помия на тема части и сервизи!! Но Сори,едва ли ще ти се вържат много хора!! Продал съм части на 1000души,имал съм еденични проблеми с дадени части,но всичко е било подменено за моя сметка!! Незнам защо човек като пропусне да си пие хапчетата сяда пред компа и почва,тоя му шуми,тоя другия ми паркира на мястото,тука хяба беше баят,тоя ми продаде ментаци,тоя ми прееба пералнята,тоя майстор нищо не направи с колата!! Давай сега че съм ти преебал колата,спаднал съм ти гумите,че съм преебал двигателя на новата ти кола преди да я купиш,и после си разбрал че аз съм виновен че ти си мамино синче на 45г.. Не си ти човека който ще ми коментира цените и качеството на частите,не може един не уравновесен човек да сере и това да се толелира!! Да аз продавам евтино,това дразни и предполагам че се проградва идеята за ментаци,но си задайте и другия въпрос. Дали този търговец не продава с минимална печалба??? Частите не са ми основния бизнес,но мога да давам добри цени и го правя!! Продавам с минимална печалба,борейки се за пазар!! Какво толко не нормално има в това? Ако има желаещи може да сравняваме мойте ментаци и другите,хубавите части!! Ще бъдете изненадани,нямат разлика!! Всичко е еднакво!! Как може аз да продавам например вариатор на 260лв,а в други 3 вериги за части в София цената е 322лв,368лв,480лв,. Какво правим,от кой ще купим? И така е за всичко!! Но най лесно е да се каже--ТОЯ ПРОДАВА МЕНТАЦИ--, а всичко тръгва от едно и също място. Аз бих бил много доволен на една печалба от 200лв за дадена част,но не го правя!! Най фрапиращото е че предишния път когато ме обвиниха че продавам носачи ментаци беше колега,а двамата взимаме от едно и също място.Но в крайна сметка всеки сам избира как да живее,какво да купи и какво да направи!! Спирам да пиша по темата,ще оставя колегата с комплекса да поплюе малко,да каже още 2-3лъжи.И кво от това? Той ще си остане анонимник тук и на всякъде!!
    ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА!!!! САМ СЕ ИЗДАДЕ! ТИЯ КИТАЙСКИ БОКЛУЦИ ДЕТО ГИ ПРОДАВАШ НА ТОЛКОВА НИСКИ ЦЕНИ НЯМА ДА ТИ ДОНЕСАТ НИЩО ХУБАВО! ЛОШОТО Е, ЧЕ ЗАПОЧНА ДА ГИ СЛАГАШ И НА ПРИЯТЕЛИТЕ СИ. А това, че съм бил с различни имена беше, че защитавах теб пред Боби турбото, но сега разбрах че съм грешал. Както м/у другото и Боби_33 разбра истината и се махна от теб.
    А колкото до частите - взимате ги от Стамболийски, от магазина на Н..... Всеки приличен сервиз знае от къде той има евтини и от къде скъпи части.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •