Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Великите Lancia

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    31

    Default

    DiStefano, не мразя ФИАТ и до сега не съм казал нищо против тях(не говоря само във форума)
    Kolio, казах ти, че един фена на Алфа така ми каза и съм останал с такова впечатление. Пък и те се състезават във ЕТСС (Ланча никъде)
    Нямам представа колко коства участието на една фирма във WRC или ETCC, но едвали разликата е голяма. Защо така леко изоставиха WRC и влязоха да се състезават в ETCC? Това пак са си разходи и както Алфа са на ФИАТ излиза, че същите пак финансират участие в два шампионата!
    П.С. Дано да не решат да зарежат и ЕТСС
    иначе ми е ясно коя марка на кой е.

  2. #17

    Default

    Разликата да участващ в WRC и в какъвто и да е друг вид рали на тази планета е ОГРОМНА от финансофа гледна точка. За F1 пък просто няма нужда да говоря. Толкова много сайтове има за WRC, влез разгледай за какви бюджети става въпрос. Сигурен съм, че реакцията ти ще е Естествено и рекламата там е най-добра и именно за това автомобилните производители участват. Незнам дали си запознат с правопропорционалното увеличение на продажбите на Ферари и победите им в F1, или пък обърнал ли си внимание как (според рекламите) почти всеки автоматик, спирачки и т.н. на Ferarri, BMW, Mercedes и т.н. са "директно взаимствани" от F1 Просто това продава - ти ако имаше парите в момента не би ли си взел Ферари със скорости, спирачки и т.н. като на болида на М.Шумахер - аман от реклама, ама тва е действителността! Не казвам, че през 1994 примерно, Ферари са били слаби коли, но виж им имиджа сега и тогава.

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    31

    Default

    Ясна ми е ползата от състезанията и точно за това не проумявам защо Ланча дори НЕ СЕ РЕКЛАМИРАТ! Вижте Тойота к'ви реклами правят! И хората си купуват Тойота и я мислят за луксозна, бърза, надеждна, и т.н.
    Няма нужда да ми се обяснява колко са добри Ферари-това ми е ясно. Идеята ми е да поговорим защо Ланча не правят нищо за имиджа си!
    За сега разбрах, че ФИАТ трудно спонсорират участие във няколко шампионата. ДОБРЕ ами тогава поне по телевизията да се рекламират
    Аз и вие (и повечето хора карали Ланча или Алфа или к'вото и да е) знаме колко са добри, НО един човечец слязъл от Москвич-а и се качил на Ауди ги боготвори! Други пък се надъхват от това, че всяка втора кола е Фолксваген и хоп-взимат си Голф! А много по-добрите италиански Ланча си траят в ъгъла

  4. #19

    Default

    Алфа от както съществува като марка се състезава в пистови шампионати.

    В момента една Алфа в ЕТСС не се различава кой знае колко от една нормална 156 ГТА...с "малката" разлика, че тези в ЕТСС са с 2.0 двигатели....Една такава Алфа струва около 200 000Евро...

    А една кола WRC e към 1 000 000- 1 500 000....откри ли разликата

    Относно Ланча....те си правят реклама достатъчно...особено в момента с новите малки бижута...муса, ъпсилон....които се купуват добре.

    За Делта 3 никога нищо не е писано....поне аз до колкото знам.

    Иначе за Фиат....проблема е, че например на Алфа им е забранено да си правят заводкси тунинг....тоест например Двигателя който в един Фиат е 140коня (дизел) в Алфа да е 210коня....каквато версия можеби скоро ще се монтира в Опел...

    За напред нещата малко се променят....този дизел ще е до 180коня...или поне така казват....също така ще има и Алфи над 300-400коня

    За Ланча има също добри планове....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #20

    Default Реклама

    Аз лично не знам каква пък чак толкова реклама има ланча .Последният модел дето съм го гледал да го дават беше Thesis по предаването "скорост" преди около 7-8 месеца .Не знам дали модела за който говоря се казва делта 3 ама си е делта . ДЕЛТА ВИНАГИ Е БИЛА ВЕЛИК АВТОМОБИЛ И ЩЕ СИ ОСТАНЕ ТАКЪВ НЕЗАВИСИМО ОТ СЕРИЯТА. ВЪВ WRC ЩАМПИОНАТА СКОРО НИКОЙ-НИКОЙ НЯМА ДА МОЖЕ ДА ЗМЕСТИ РЕКОРДА ОТ ПОБЕДИ НЕЗАВИСИМО ЧЕ НЕ СЕ СЪСТЕЗАВА ОТ СУМАТИ ГОДИНИ[/img]

  6. #21
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by 8.32
    И хората си купуват Тойота и я мислят за луксозна, бърза, надеждна, и т.н.
    che to si e taka tojotata si e birza i nai veche nadejna
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  7. #22

    Default

    Не говорим за БГ и реклама на мараката.....в БГ има "продадени" към 5 ланчи от АутоИталия....

    За напред нещата май няма да са така...или поне така си мислиме....имам в предвид пак БГ

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #23
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    5 Mаксимум ... и сега надали ше има някоя скоро време ... при условие че Алфа Салона е закрит и е останала само една 156 като сираче горе с/у Метро ... Аз поне от моите пътувания ... мога да заявя че примерно аре в Сърбия не ама ... Хърватска във всяко село има дилър на Алфа / Фиат и ... вътре в салоните си има така бая богат асортимент ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  9. #24

    Default

    За наше съжеление дилър на Алфа Ромео за България няма в момента...

    Но има голям шанс скоро те да са два

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #25
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    да ... екстра ... ама с тия заплати от по 350-500 лева .. надали некой ше напраи покупка ... виж Ита Лизинг тфа им бе готиното че не ги интересуваше къф си откаде си и т.н. дай парата ... земи тая запис на заповед и така ... ако си плащаш немаш ядове .. спреш ли ... майка ти жална
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    31

    Default

    Ето пак ще си дойдем на думата, че няма реклама на истинските коли. И не ми казвайте, че това е само в България. Имаше тема"защо е това отношение към всичко от Италия". Еми една(единствената) марка била 5 поредни пъти шампионка не бива и не може да остава в мрака. Ама една кола струвала ..... струва ама колко ще донесе. то не може с трици маймуни да ловиш. Хонда, Тойота...аре да ходат да спят. Това, което видях на фест-а с нашата Ланча ако го понесе друга кола аз ще си изхвърля книжката!

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by 8.32
    Ето пак ще си дойдем на думата, че няма реклама на истинските коли.
    Ела в финландия..тука само рекламират коли...а за ланчия просто няма смисъл щото тука просто не може де се кара ланчия...едвам се кара алфа на -50 па пробвай с ланчия...но според мене, и не съм голям спец, реклама на Фиат, Алфа и Ланчия се прави бая много в Южните държави..поне миналата година като минах през Испания, франция и италия само реклами на италиянски коли виждах...а и до някъде бих рекъл че 156/147 за сега са такъв огромен хит на авто пазара че просто фиат ще загуби ако направи масивна реклама на ланчия..честно казано..и за мой голям срам аз лично не знам даже един НОВ модел от ланчия...но това се дължи от факта че тука има регистрирани под 50ланчии в цялата страна.. а за WCR наистина ще е готино ако ФИАТ пусне пак ланчия в движение...та дано и тука в финландия малко да и се порадват щото субару стана известно тука с Маркус Гронхолм...преди това никой не знаеше за субару а сега всеки втори маняк си купува едно..
    п.с. Тука бая много хора мразят Фиат, Ферари и алфа точно заради Шумахер...просто факта че нямат победа слек Хакинен ги обива...а и сега като райконен не може даже да завърши едно състезание просто ацки Анти ферари стана

  13. #28
    Guest

    Default Re: Великите Lancia

    Quote Originally Posted by 8.32

    или ЕДИНСТВЕНАТА КОЛА БИЛА 5 ПОРЕДНИ ГОДИНИ ШАМПИОНКА-Lancia Delta...модела S4

    ВЕЛИКИ!
    Малко поправка:модела S4 е бил на пистата най-много 2 години.След инцидент групата,в която се състезава S4,е ЗАБРАНЕНА и затова колата няма никакви титли.Общо Ланчия имат 10 титли в щампионата 6 от които поредни с Делта Интеграле и ЕВО.Първите им титли са със Стратос и модела 037.ВЕЛИКИ

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •