Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Филтър за климатик ??

  1. #1
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default Филтър за климатик ??

    Здрвейте,

    Исках да сменя филтър за климатик на моята Алфа 166 2.4JTD от 99г.
    Купих един въглероден филтер он Тинкар Текнеко за 20лв - референця е CK 5851-C.

    Като извадих сегашня, ми стана ясно че няма как да влезе този от Текнеко - то е прекалено дебел (около 20мм - 2 пъти повече от сегашня). Просто като го слагам във пласмасова решетката кадето триябва да държи, не може после да се затвори а още по малко да влезе обратно.

    Така, проверих по сйт на текнеко и май точно този филтър е за 166.
    Това които ми е страно освен разликата в дебелината е че новя филтър си има хартиена рамка (такава по твърда) но на моето го няма.

    Някои има ли го тови проблем ??
    какво е решението ?

    Благодаря предварително за савети.

  2. #2
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Така, само да кажа на края решението ако някои си има този проблем.
    Днес отидох при Румен за смяна на консомативи и тои ме смени също този филтър за климатик.
    Оказа се че на 166 оригиналня филтър за климатик е доставен във една ре6етка - но самя филтер е найстина 1см дебел, така че филтрите за 166 (2см) които се продават не влизат.
    На4ин за оправене --> реже се цялата долната част на решетката, само остава горната част да се затвори. Филтър просто не държи вув нищо но само един ръб на горната част го държи да не се клати когато е затворено вече.

  3. #3
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    А ся де?
    При мен си влиза филтъра с точно тези размери http://drive.bg/product_info.php?cPa...=4&ModelId=245
    166 2.4 JTD

  4. #4

    Default

    Тъй,тъй,при мен на 140кс. влиза нормален филтър.При другата 136кс. беше филтър с метална решетка като рабица.Които пък стоеше в алуминиева рамка.При нея доста трудно влезна обикновения поленов филтър.Трябваше малко побългаряване.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5

    Default

    На мен 2 пъти ми сменят филтъра на климатроника без нищо да се реже. Отиди в някой сервиз където сменят масла и филтри и питай. За питане пари никой няма да ти вземе.
    ALFA ROMEO 166 2.4 JTD 150hp

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Blago View Post
    На мен 2 пъти ми сменят филтъра на климатроника без нищо да се реже. Отиди в някой сервиз където сменят масла и филтри и питай. За питане пари никой няма да ти вземе.
    Колега не четеш,има разлики в годините на производство и съответно в начина на захващане на филтъра.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #7
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Точно така филтрите са 2 вида, но не знам кой за кой модел е. На 2.0 ТС е по малкия, аз веднъж взех от по големия и тогава разбрах, че има 2 вида и го смених в магазина.
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

  8. #8

    Default

    дали може да ме светнете къде се намира този филтър

  9. #9
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Така, само да кажа на края решението ако някои си има този проблем.
    Днес отидох при Румен за смяна на консомативи и тои ме смени също този филтър за климатик.
    Оказа се че на 166 оригиналня филтър за климатик е доставен във една ре6етка - но самя филтер е найстина 1см дебел, така че филтрите за 166 (2см) които се продават не влизат.
    На4ин за оправене --> реже се цялата долната част на решетката, само остава горната част да се затвори. Филтър просто не държи вув нищо но само един ръб на горната част го държи да не се клати когато е затворено вече.
    Явно навсякъде продават различни филтри и всичките са все оригинални. Моят като го сменях нямаше никаква решетка. Беше само обикновенна хартия или кече нещо от сорта. Поне влезна плътно без да хлопа щот няма никакви захвати

    ---------- Post added at 00:38 ---------- Previous post was at 00:34 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    дали може да ме светнете къде се намира този филтър
    Като отвориш предният капак махни капака или кората да го нарека между чистачките. Отдолу има едно капаче с дръжка и две видички. Там е за JTD 1998 но предполагам че и на другите е там

  10. #10
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Thumbs up За къв ни е тоя филтър?!

    За мен лично това е поредната модерна глупост на автопроизводителите (като ЕГР-а напр.) и на втория месец я шитнах, като все пак на нейно място поставих ситна мрежа, колкото да спира листа и клечки да не попадат във вентилатора. Сякаш у дома, на улицата или в офиса все филтриран въздух дишаме, а и климатроникът се прероди - няма запушване, изпотяване, миризми и прочие, ровичкане и по 20-30лв. всеки 2-3 месеца, работи безотказно вече 2 години - диша си спокойно.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  11. #11
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Arrow

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    За мен лично това е поредната модерна глупост на автопроизводителите (като ЕГР-а напр.) и на втория месец я шитнах, като все пак на нейно място поставих ситна мрежа, колкото да спира листа и клечки да не попадат във вентилатора. Сякаш у дома, на улицата или в офиса все филтриран въздух дишаме, а и климатроникът се прероди - няма запушване, изпотяване, миризми и прочие, ровичкане и по 20-30лв. всеки 2-3 месеца, работи безотказно вече 2 години - диша си спокойно.
    Улиците са толкова запрашени, че без филтър купе все едно си дал на някой в колата да си играе с торбичка от прахосмукачка Изобщо не е глупост, особено за БГ, такива стари филтри съм вадил, че все едно съм го мазал с масло и съм го търкалял в прахоляка едновременно.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #12
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Е... човека иска да си диша хубавият НЕмазен и НЕзапрашен въздух...

  13. #13

    Default

    Моят филтър, след като го свалих просто го измих с маркуча -направен е от материя която не се разгражда от водата -после го поръсих с малко перилни препарати и пак пране с маркуча промивах го от чистата страна към мръсната -стана много добре! http://www.album.bg/lordliness/albums/148684/#
    Last edited by lordliness; 09-12-2010 at 23:36.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Моят филтър след като го свалих просто го измих с маркуча -направен е от материя която не се разгражда от водата -после го поръсих с малко перилни препарати и пак пране с маркуча промивах го от чистата страна към мръсната -стана много добре!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Сиромах човек - жив дявол! така е то. По-добре отколкото без филтър.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •