Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Филтър за климатик ??

  1. #16
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    До всички, дет`си мислят, че с филтър дишат по-чист въздух - замислете се колко вида бактерии и микроби се завъждат по тоя филтър още през първите му няколко часа, и как вентилаторът ви ги праща право в лицето...
    Виж, ако се сменя всеки няколко дни, ще върши работа. Няколкомесечното му ползване е равносилно на това да носиш маска на лицето няколко месеца, без да я смениш, или изпереш дори, а филтровата материя е чудесна среда за развитие на гадинките...
    Фина мрежичка - като на климатиците, би вършила много по-добра работа.
    Сетих се и за едно филмче на ония симпатяги - Разбивачите на митове, което доказва, че бактериите върху капака на тоалетна чиния са много по-малко от тези върху няколкодневна кухненска гъба, просто тя е перфектна за целта - влажничка, топличка, пореста и т.н. - също като т.нар. поленов филтър... Тва в кръга на шегата де - не че трябва да почнем да ядем върху тоалетната чиния
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  2. #17

    Default

    Не е точно така филтъра се обдухва постоянно и едва ли е влажен като гъба. Битовите климатици също имат книжни филтри някои дори антибактериални(не знам дали не е само реклама или са ефективни(най-опасната болест -легионерската се развива в капчиците конденз в климатичните системи и нищо не може да я спре ).Плюс това е доказано ,че в колкото по -агресивна среда живееш имунитета ти работи по ефективно-виж някои роми например.И помня някои от старите си коли без филтри -когато пуснеш вентилатора получаваш в лицето облак прах и сухи листа-избора е личен за всеки -с или без филтър
    Last edited by lordliness; 15-12-2010 at 10:01.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18

    Default

    Абе,какво ви става днес бее!??!!??
    Пич вземи си спри дискаварито,че накрая няма и да се къпеш заради микроорганизмите в сапуна.
    Ти твоя филтър махнал ли си го,или го сменяваш всяка седмица?
    А що не напишеш един имеил на производителите че филтъра им е безмислен?
    Може някои Нобел да получиш


    Аз ли съм нервен или в тоя раздел почна да се пишат безмислени теми?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #19
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Абе,_какво ви става днес бее!??!!??
    Пич, вземи си спри дискавЪрито,_че накрая няма и да се къпеш заради микроорганизмите в сапуна.
    Ти твоя филтър махнал ли си го,_или го сменяВАш всяка седмица?
    А що не напишеш един имеЙл на производителите, че филтъра им е безСмислен?
    Може някоЙ Нобел да получиш!


    Аз ли съм нервен, или в тоя раздел почнаХА да се пишат безСмислени теми?
    Махнал съм го - и ми е гот

    Не съм се къпал от 3 години, щото е много вредно, а утре заминавам за Европата да си взема Нобела ...
    А ти наистина бая си се изнервил, щом си готов да човек за тва, че си чешем езиците и споделяме тук - нали за тва е форум, па ако ти е безсмислено - бегай у некой "акадимичин" форум, белким си упрайш нервити
    Last edited by Zarini; 22-12-2010 at 22:49.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  5. #20
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Дали ще намеря филтър с кошница или да изрежа капака от сегашния филтър и да си взема навсякъде масово предлаганите филтри без кошница
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •