Results 1 to 11 of 11

Thread: За нула време качи над 80 градуса

  1. #1
    започва да се пристрастява NIKSANA86's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default За нула време качи над 80 градуса

    Здравейте,
    ето ситуацията...:отивдох от малдост 1 до SkyCity мол София... 6 7км..спрях колата за около час на слънце (верно си е много топло ама)....след това запалих и същото разстояние минах не бях обърнал внимание, но когато спирах видях, че датчика показва малко над 80 градуса на двигателя...Не съм наясно от какво може да е...има течност(антифриз)...не съм го сменял от как я купих преди 2 месеца....лично не сум много наясно има ли перка за охлаждане и на колко градуса би трябвало да с евключи за да видя дали се включва

    А и така и така съм отворил темата.. четох по ръководствата но не разбрах дали е коректно след запалване на колата лампата за инжекционна да остава светната за 4 секунди(приблизително)....работата ми е да пиша софтуер най- вече за интериор на автомобилите и съм наясно че 3 4 5 сек имат значение и е възможно просто да е стандартна проверка на датчиците.. но питам за да знам, дали всичко е ок


    Alfa Romeo 146 1.6 16V TS -97г

  2. #2

    Default

    карай и свиркай, наред е всичко
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    започва да се пристрастява NIKSANA86's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default

    мда видях си перкта...разходих се малко и гледах на колко се включва... прочетах и в нета ... на 90 градуса включи и не качи повече.. около 90 градуса потдържаше..просто до сега повече от 80 не бях правил... сори за ненужната тема...


    Alfa Romeo 146 1.6 16V TS -97г

  4. #4
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    ами тя не е ненужна темата - който седне в алфа, веднага си задава този въпрос. може - би модераторите трябва да я оформят и да я заключат, за да знаят всички кое е нормално и кое не, и с малко повече обяснения, и без да се налага темата да изплува почти всеки ден...

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  5. #5
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by NIKSANA86 View Post
    ... четох по ръководствата но не разбрах дали е коректно след запалване на колата лампата за инжекционна да остава светната за 4 секунди(приблизително).... и съм наясно че 3 4 5 сек имат значение и е възможно просто да е стандартна проверка на датчиците.. но ...
    А ти изчакваш ли, след като си дал контакт да изгаснат лампите (инж., код, АБС), или направо палиш. Проверката се прави докато е на контакт 3-4-5 сак., гаснат и тогава палиш. След като си запалил двигателя, не трябва да светят тия "лампи", ако няма проблем- според мен.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  6. #6
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ако досега колата не ти е вдигала 90 градуса и не ги е поддържала при продължително каране, имаш проблем. Термостат и т.н..... В тия жеги е съвсем нормално да вдигне бързо температурата.
    Last edited by DerMeister; 08-06-2009 at 13:54.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  7. #7
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Ако досега колата не ти е вдигала 90 градуса и не ги е поддържала при продължително каране, имаш проблем. Термостат и т.н..... В тия жеги е съвсем нормално да вдигне бързо температурата.
    колега, как ще ги държи тези 90 градуса, та и при продължително каране, като на термостата пише 83 (а в книжката 83 +/-2) градуса - т.е. при такава температура е напълно отворен, т.е. ще трябва да държи ~80 градуса по показанията от таблото. 90 стига само в задръстване, щото на вентилатора първата степен се задейства на 92 градуса, а се изключва на 87 градуса (пак +/- 2).за втората степен на вентилатора не съм сигурен на кои двигатели я има - пише уж, че я има на боксерите с климатици и на туин спарковете и се включва на 97 градуса, а се изключва на 92 (+/-2). това за бензиновите - за дизелите стойностите се различават - няма да цитирам сега и тях... освен това лампата за прегрев на двигателя светва при 120 градуса и гасне при 108... е.. си сложния въпрос...

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by NIKSANA86 View Post
    Здравейте,
    ето ситуацията...:отивдох от малдост 1 до SkyCity мол София... 6 7км..спрях колата за около час на слънце (верно си е много топло ама)....след това запалих и същото разстояние минах не бях обърнал внимание, но когато спирах видях, че датчика показва малко над 80 градуса на двигателя...Не съм наясно от какво може да е...има течност(антифриз)...не съм го сменял от как я купих преди 2 месеца....лично не сум много наясно има ли перка за охлаждане и на колко градуса би трябвало да с евключи за да видя дали се включва

    А и така и така съм отворил темата.. четох по ръководствата но не разбрах дали е коректно след запалване на колата лампата за инжекционна да остава светната за 4 секунди(приблизително)....работата ми е да пиша софтуер най- вече за интериор на автомобилите и съм наясно че 3 4 5 сек имат значение и е възможно просто да е стандартна проверка на датчиците.. но питам за да знам, дали всичко е ок
    без да чета други мнения ще ти кажа 1но:КАРОЙЙЙЙЙ!ВСИЧКО Е ОК.85гр.е най-добрата работна температура на колата.

  9. #9
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by serafim View Post
    колега, как ще ги държи тези 90 градуса, та и при продължително каране, като на термостата пише 83 (а в книжката 83 +/-2) градуса - т.е. при такава температура е напълно отворен, т.е. ще трябва да държи ~80 градуса по показанията от таблото. 90 стига само в задръстване, щото на вентилатора първата степен се задейства на 92 градуса, а се изключва на 87 градуса (пак +/- 2).за втората степен на вентилатора не съм сигурен на кои двигатели я има - пише уж, че я има на боксерите с климатици и на туин спарковете и се включва на 97 градуса, а се изключва на 92 (+/-2). това за бензиновите - за дизелите стойностите се различават - няма да цитирам сега и тях... освен това лампата за прегрев на двигателя светва при 120 градуса и гасне при 108... е.. си сложния въпрос...
    Точно какви са реалните температури не знам, говоря за показание на таблото. Но всъщност е точно както ти го казваш механизма, не знам спорим ли в момента.
    Докато загрее добре термостата е затворен, после на 83 градуса отваря и почва да върти и големият кръг, колата достига оптимална работна температура по показания на таблото 90 градуса и трябва да си седи там винаги. В задръстване се показчва, 1ва степен включва на 92 градуса и сваля до 87. Демек приблизателно 90 ти е нормалната работа температура, която трябва да поддържа колата. Не съм Бай Алфа специалисто и не претендирам за корифей, но мисля, че така стоят нещата.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    И аз до миналата година имах проблем с термостата, в смисъл, че мнооого бавно загряваше. Сложих си BEHR и оттогава колата ми вдига 90 градуса за няколко минути и заспива на толкова. Няма извънградско, извънселско, екстремно, нормално каране, градско, задръстване и т.н. Винаги си е на 90 градуса. Това е истината. Всичко извън тези показания говори за проблем с термостата.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  11. #11
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    ... не знам спорим ли в момента. ...
    не е спор - първото нещо, което смених, беше термостата, защото стария (Behr) - не затваряше. аз като я пробвах колата, не се сетих да гледам, а тя на място си загряваше добре. а после дълго време си блъсках главата, но и автомонтьора, който ми поправя колите от 7 години, и колегите ми вкупом ме убедиха че това дето го писах по-горе е нормално. после рових да търся документация - и т.н. и на всичкото отгоре този въпрос изскача почти всеки ден във форума...

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •