Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Alfa Romeo 159

  1. #1
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default Alfa Romeo 159

    Здравейте ,преди да пусна темата изчетох почти целият форум.
    Имам следното питане смятам да си взема Alfa 159 най вероятно 1,9 jtdm(няма да е нова защото съм патил от нови автомобили и предпочитам 2ра ръка). Прегледах обявите в мобилен.бг има няколко едната от който е 136 коня?!? има ли такъв мотор или е грешка в обявата. Всички останали са по 150, макар че в немското мобиле има и по 120 коня. Колата е 2006г с вс. ектри+навигация. Звънях и питах ама и те не бяха сигурни затова се обръщам към Вас за помощ. Другото което е кой от дизелите е за предпочитане малкия или големия и съответно автоматик или ръчна кутия. Благодаря ви предварително
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  2. #2
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Здравейте ,преди да пусна темата изчетох почти целият форум.
    Имам следното питане смятам да си взема Alfa 159 най вероятно 1,9 jtdm(няма да е нова защото съм патил от нови автомобили и предпочитам 2ра ръка). Прегледах обявите в мобилен.бг има няколко едната от който е 136 коня?!? има ли такъв мотор или е грешка в обявата. Всички останали са по 150, макар че в немското мобиле има и по 120 коня. Колата е 2006г с вс. ектри+навигация. Звънях и питах ама и те не бяха сигурни затова се обръщам към Вас за помощ. Другото което е кой от дизелите е за предпочитане малкия или големия и съответно автоматик или ръчна кутия. Благодаря ви предварително
    Колега - всичко зависи какво ти искаш да усещаш с тази кола.
    Мога да кажа едно - Alfa Romeo 159 е кола, която колкото и мощност да има - ще ти се иска още.
    Така че - малък или голям дизел, от гледна точка на самият двигател, колегите които знаят повече от мен сугурно ще ти дадат правилният съвет.
    Що се отнася до скоростната кутия - отново стои въпроса - какви усещания очакваш. (аз например специално си исках с автомат).
    Желая ти успех в избора.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  3. #3
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Въпроса е кое какви грижи създава.Не малко автоматици съм сменил и засега само с на Rangeto и на Clk-to съм нямал никакви проблеми.Х3-ката е с ръчни. Но потроших доста пари по едно ауди а6 и по едно бмв 5тица с тея автоматици и сега съм по мнителен ако ме разбираш Алфа искам да взема заради дизаина. Едва ли ще върви повече от това което карам сега. Досега не съм си и помислял да си вземам Алфа ама на...започнаха да ми стават симпатични
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  4. #4

    Default

    136к.с е Белгийска версия...разлика с другите в Европа които са 150 е само в софтуеара инсталиран в ЕКУто на колата.

    Относно ръчна или автоматична....тук отговора си крие в това за което ще ползвате колата....ако е предимно и почти само градско, автоматика е по-удобен, но ако търсите спортното каране и усещане то ръчните скорости са за предпочитане. Избора си зависи изцяло от вас...и двете скоростни кутии са достатъчно издръжливи и добри.

    Относно мотора...1.9 или 2.4....моята е с 2.4 (с чип) по простота причина, че си падам по-бързото и доставящо удоволствие каране в максимална степен.


    Но които и от двата мотора да изберете, той ще ви позволи да се движите доста по-бързо от това което сте изброили в подписа си.
    Last edited by KGB; 08-06-2009 at 02:00.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    136к.с е Белгийска версия...
    Колата, която Tanatos споменава, е внос именно от Белгия (съдейки по описанието на екстрите, едва ли има друга такава налична в момента - цветът е като на OgyG). Гледал съм я на място, ако е тази.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  6. #6
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Да, внос от Белгия е, значи да не ме притеснява това че е 136 коня, със смяна на софтъера и очипяване може и да стигне до към 160-170 коня. Карам смесено така че не ме бърка да ръгам скорости. От тук нататък въпроса е какво ще излезе тъка в българия за закупуване.
    Bass същата е за която говориш в София се намира в Елит Ауто,аз в сряда ще скокна до София да погледна за какво става дума.И тази в Милано Моторс ще погледна макар, че с тая червена кожа.. Ти като си я гледал на място сподели какви са впечатленията ти. А и ако може да ми кажете за какво да се оглеждам, всяка марка си има някакви пинизи а точно за Алфа Ромео почти нищо незнам.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Да, внос от Белгия е, значи да не ме притеснява това че е 136 коня, със смяна на софтъера и очипяване може и да стигне до към 160-170 коня. Карам смесено така че не ме бърка да ръгам скорости. От тук нататък въпроса е какво ще излезе тъка в българия за закупуване.
    Bass същата е за която говориш в София се намира в Елит Ауто,аз в сряда ще скокна до София да погледна за какво става дума.И тази в Милано Моторс ще погледна макар, че с тая червена кожа.. Ти като си я гледал на място сподели какви са впечатленията ти. А и ако може да ми кажете за какво да се оглеждам, всяка марка си има някакви пинизи а точно за Алфа Ромео почти нищо незнам.
    В Милано Моторс има и едно комби автоматик, на година и 4 месеца, за 36 000 кинта, препоръчвам ти да го погледнеш. Аз лично бих си го взел точно него.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #8
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Ти като си я гледал на място сподели какви са впечатленията ти.
    "Огледът" беше доста повърхностен - отвориха колата, запях отгоре-отгоре салона, тенекии, фуги и прочее глупости без особено стопанско значение Има един пукнат халоген, една малка гънка (поразтеглено) на шофьорската седалка на иначе перфектния черен кожен салон, задните стъкла са затъмнени (което го броя за минус). И на мен ми се образува тоя въпрос с конете, но не стигнах до разследване. Като цяло ми изглежда прилична колата, но си иска по-обстойно проучване.
    И цената й падна с около 5 килолева за 3 месеца.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  9. #9
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Видях го аз ама е КОМБИ и няма кожен салон А в БГ никои не предлага седан автоматик и ще трябва да е с ръчни http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...060&f1=details конкретно тази ще гледам, дано да е в такова състояние в което я описват, говорих с човека, увери ме че е отлична.Ако е така в сряда и аз ще стана собственик. А ако не става..ще го мисля. В краен случай ще кажа да ми търсят в Германия макар да не ми се иска
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  10. #10
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Bass въпроса с конете си го изясних Ясно е,че ще има дребни забележки въпроса е да са козметични а не по двигател, окачване и така нататък...Който иска да няма забележки да ходи в магазина Достатъчни са ми разправиите около служебните бусове и баничарки който бяхме ги взели нови така че до магазина няма да опра или поне не за нова от там. Ако има проблеми поне да знам че аз съм се прецакал като не съм догледал. А и ти си прав цените на Алфите падат непрекъснато ама то с коя ли кола не е така. Range rovera го взех преди 3 години за 110к сега и 50 няма да му взема ама и не се разваля пущината
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Видях го аз ама е КОМБИ и няма кожен салон А в БГ никои не предлага седан автоматик и ще трябва да е с ръчни http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...060&f1=details конкретно тази ще гледам, дано да е в такова състояние в което я описват, говорих с човека, увери ме че е отлична.Ако е така в сряда и аз ще стана собственик. А ако не става..ще го мисля. В краен случай ще кажа да ми търсят в Германия макар да не ми се иска
    в такова състояние е! аз я гледах преди месец. наистина мирише на нова вътре. бях си навил на пръста, че искам да е пак черна алфата ми и тази само за информация я гледах.

  12. #12
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    А кара ли я, или поне запали ли да и чуеш мотора?
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  13. #13

    Default

    Колега добре я огледай , почти никой Горублянски джамбаз не хвърля пари за поддържани коли на малко км щото те са си скъпи и там и тук . Предпочитат лъскави чудни на вид коли но на 200 000 реални км

  14. #14
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Е за 2 години(внесена е 2008 едва ли 200 000км ще са и навъртели. Нормалното е по 50-70 хиляди на година. Поне аз толква навъртам. Дано да се съгласят да е закараме да е проверят в Милано моторс наппример. Ама паживьом увидим..като не тая друга ще е.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    А кара ли я, или поне запали ли да и чуеш мотора?
    не я карах и не мога да кажа нищо по окачването, но я запалих и не ми се чу нищо притеснително, а смея да кажа че със 156-цата, много се научих да слушам, понякога дори повече от необходимото. но най-добре е да я закачиш на компютър и да я покараш малко самия ти.

    аз смятам че когато човек си избира кола, сам усеща че "това е неговата кола", дори и когато имаш забележки особено когато говорим за алфа, а не просто за возило. все пак това е само желязо и всичко е поправимо. ако седнеш и я усетиш, я вземаш. аз поне досега и трите си коли така съм взел и не съм съжалил нито за миг дори и да са имали някакви забележки. седни, покарай я и сам ще усетиш. все пак имай пред вид, че е дошла на собствен ход от Белгия, което е много показателно!

    Освен това да кажа, че в момента "горублянските джамбази" са най-склонни да "клекнат" в цената, защото са се "нагрухали" когато нямаше криза и такива коли се купуваха и сега парите са им затворени и гледат да ги развържат. докато в германия не са толкова на зор да си продадат колите и затова в момента тук е правилното място откъдето да си вземеш кола, а не от германия. 156-цата си я докарах от германия и тогава това беше правилният начин, но беше преди 3 години. сега пак първо погледнах там, но аналогичнитие бяха по 18-20к евро.
    Last edited by vassil.tzanev; 08-06-2009 at 21:38.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •