Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62

Thread: Alfa Romeo 159

  1. #16
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Мерси за отговора. Мене ме притесняват големи проблеми за дреболии не се тревожа. Иначе купуваш, след 100км се чупи и ти се разваля кефа от целата работа Пък и ако се стигне до покупка още същия ден ще и се сложи чип. Още не съм проучил подорбно но някъде мернах, че колегата ви KGB се занимава и мисля да се свърша с него да ми поясни някой неща. Само да му изнамеря телефона . Тука край морето алфата нема кой да е очипи. Мойте 3те коли са с чипове, питах тоя моя ама той неще с алфа да рискува щото не е правил досега. Колкото до докарването от германия и аз не съм фен, споменах го като крина опция. Досега каквото съм си вземал като кола,камион бус или мотор все от Бг е било.
    Last edited by tanatos; 08-06-2009 at 21:54.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    щом са чипосани предните, тогава си по-запознат от мен http://www.digitaltuning.bg/products.php
    аз лично не съм фен на чипосването. определено мисля, че чипа добавя малко отгоре, но изсмуква колата и а я амортизира по-бързо. а колкото и да и добавиш винаги ще има и нещо отгоре. в смисъл чипа си го слагаш, за да си по-бърз, да се усещаш нещо "повече" от стоящия до теб на светофара, но не забравяй, че винаги ще има и по-бърз. това е живота, колкото и голяма риба да си, винаги има и по-голяма риба и 20-те процента, който дава чипа, според мен не си струват издухването на колата.

    друг е въпроса, ако си вземаш колата да я изръчкаш и "изпиеш сосовете" и после да я захвърлиш, но определено това не е моят стил и затова не се наемам да давам съвети за и против чипа в този случй.

    а за това дали ще се счупи сле 100 км е божа работа, когато е докарана на собствен ход. никой шмекер не е чак толкова добър, че да изчисли как да закрепи една кола да е перфектна точно 1800км, докато я докарат дотук и после след 100км да рухне.
    Last edited by vassil.tzanev; 08-06-2009 at 22:15.

  3. #18
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    А запознат съм..колите само ги карам..нищо почти не разбирам..Колата е за да ти служи а когато започнеш ти да и служиш става лошо. Естествено трябва внимателно да се подържа и навреме. Реинж Ровера е на 200 000км, взех го на 70 000 и веднага го чипнах досега освен масла и филтри друго не съм пипал, а приятели ме убеждава като го копувах че съм се прецакал ама на верно гори 18-20 в града ама и държи. Х3-ката 160 000 2ра година е в мен сменял съм само дюзи, можеше и да не го правя бяха запушени от нафтата ама реших да ги подменя. Мерка ми е правил наи много проблеми то не бяха датчици, не бяха електроники, и диференциала се беше преебал. Сега е наред след като преди 6 месеца подмених полвината кола Предлагат ми бартер за Рекстън 2007 193 коня дизел най скъпото изпълнение и сега обмислям. Иначе не съм фен на спортното каране в града, просто искам една кола да не се мъчи и да като я натисна да изпреварва спокойно а не да се тормози Обичам да ми е комфортно в колата.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    ...Обичам да ми е комфортно в колата.
    Не си взимай 159 тогава... може да е всякаква, но комфорта е много далече от тази кола. Возията е нещо, за което никой от Alfa Romeo не е отделил и 10 мин. внимание! Аз по-некомфортен автомобил не съм карал никога, а твърдя, че за годините си съм карал доста!

    Успех с изборът все пак...

    Дано не съжаляваш!

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  5. #20
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Garvansky то е ясно,че компромис ще има явно ще е с возията а и няма да ми е основна кола, по скоро искам да я имам заради дизайна и красотата. Каквото и да е според мен е най-красивия седан. Пък и погледни какви коли карам не са от най красивите но пък са адски комфортни. Така че ще се жертвам в името на красотата..
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  6. #21
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Абе аз че не съм наясно много с вноса на коли не съм, ама не трябва ли щом е дошла на собствен ход тая кола да има номер на нея.Гледам,че и планките на номерата ги нема.. Утре патъвам, към софия и ще стане ясно ама да питам що така няма номера..
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    не е задължително да има. когато идва на собствен ход, колата получава транзитни номера, които трябва да ги върнеш после обратно в определен срок, за да я отпишат там. преди, когато не бяхме в европейския съюз, връщането на номерата беше нужно, за да ти възстановят местното ДДС и да си го платиш тук.

    все пак по-добре питай и разпитвай и проверявай каквото ти казват. все пак са търговци (автоджамбази) и целта им е да продадат и изкарат колкото може повече. аз винаги дори и когато само минавам пътьом покрай автопазара в Горубляне имам усещането че ме лъжат... параноя, май трябва да се видя с психиатър...
    Last edited by vassil.tzanev; 09-06-2009 at 10:32.

  8. #23
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    Не си взимай 159 тогава... може да е всякаква, но комфорта е много далече от тази кола. Возията е нещо, за което никой от Alfa Romeo не е отделил и 10 мин. внимание! Аз по-некомфортен автомобил не съм карал никога, а твърдя, че за годините си съм карал доста!

    Успех с изборът все пак...

    Дано не съжаляваш!

    Хората са казали "Alfa Romeo е кола за каране, а не за возене!!!"
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  9. #24
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    не е задължително да има. когато идва на собствен ход, колата получава транзитни номера, които трябва да ги върнеш после обратно в определен срок, за да я отпишат там. преди, когато не бяхме в европейския съюз, връщането на номерата беше нужно, за да ти възстановят местното ДДС и да си го платиш тук.

    все пак по-добре питай и разпитвай и проверявай каквото ти казват. все пак са търговци (автоджамбази) и целта им е да продадат и изкарат колкото може повече. аз винаги дори и когато само минавам пътьом покрай автопазара в Горубляне имам усещането че ме лъжат... параноя, май трябва да се видя с психиатър...
    Хахаха ами то да ти кажа непрекъснато се опитват да ни връткат отвсякъде и е нормално да сме психясали. Утре ще си загубя един ден и ще гледам.. Погледнах в Милано моторс имат на склад автомобили,даже автоматик им се намира един сив и един черен, в някаква промоция за автомобили на склад са. Ако този в автокъщатата нестава ще мина и през тях. Трябва да ги разуча какви са им лизинговите условия, щото в сайта им нищо не пише.Като последен вариант не изклиючвам да взема нов от тях, просто парите за автомобила на старо да ги дам като първа вноска за нов..Ако има някои с лизингов автомобил да сподели закакво иде реч.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Alfamaniak View Post
    Хората са казали "Alfa Romeo е кола за каране, а не за возене!!!"
    Това е точно така... няма спор, но не важи за нашата мила родина.

    Няма кола в този клас, която да е толкова устойчива в завой. С колкото и кажеш, с толкова влиза и излиза от завоя, но след него като те чака "ГОЛЕМИО ТРАП" к'во праиме - сменяме кормилна рейка... земи тея 2000 лв. по сервизите!!!

    Ебем ти и карането...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    Това е точно така... няма спор, но не важи за нашата мила родина.

    Няма кола в този клас, която да е толкова устойчива в завой. С колкото и кажеш, с толкова влиза и излиза от завоя, но след него като те чака "ГОЛЕМИО ТРАП" к'во праиме - сменяме кормилна рейка... земи тея 2000 лв. по сервизите!!!

    Ебем ти и карането...
    адски много си прав

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Ако има някои с лизингов автомобил да сподели закакво иде реч.
    избираш си лизингова компания и действаш
    грубо 6-8% годишна лихва
    около 20% първоначална
    сега като са вече собственост на Еврохолд, би трябвало да ти преложат лизинга на Евролийз с добри условия
    по принцип искат удостоверение за доходите, ако си семеен и на съпругата
    трудов договор с анекси към него (ако има такива)
    и/или данъчна декларация ако си на свободна професия или имаш допълнителни доходи

    италианските марки имаха реклама, че по време на салона ще имат следните условия
    - до 5 години гаранция
    - лизинг с 4% лихва
    - безплатни екстри
    - каско подарък
    - две безплатни обслужвания...

    дали ще е така ще видим в петък...

  13. #28
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Мерси. Аз днеска говорих с Евролийз, 3 буса им изплащам, казаха няма проблем само да си избера колата. Понеже им плащам редовно и имат данните щяло да стане много бързо.Лихвата при 40% првоначално и 24 месеца разсрочено е 3,07% годишно. 5 сутринта тръгвам с брат ми за София,живот и здраве разбрал съм се да гледам Алфата в автосалона и ако нещо ме усъмни там отивам направо в Милано Моторс. Колата която харесах там я имат на склад. И в двата случая ако всичко е наред тея дни ще карам и аз Алфа. Очертава се и да заменя цлк-то за Рекстъх.Общо взето тоя месец ще е така
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  14. #29

    Default

    Не че спамя темата...,

    Ама не ти ли трябват парички за merc-a, или си търсиш бартер?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  15. #30
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Да тръгна да го продавам няма да мога, почти никой не купува коли, много е умряло.Миналата година го пуснах на 48к след като го отремонтирах,смениха цялата електроника и диференциала иии ташаци все за бартери ми звъняха и то за аудита или е-класи. Рекстъна е на един познат който си взе GL дизел, а жена му не иска да кара Рекстън..На 48 000км и е гаранционен, момчето е наясно какво е правено по колата пък и подменените части са гаранционни.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •