Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 73

Thread: Въпрос относно спирачките на 156

  1. #1
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default Въпрос относно спирачките на 156

    Здравейте колеги,

    Ето как стоят нещата, колата я докарах от Германия и нямаше никакви спирачки и смених 4 диска + накладки. Но спирачките почват да коват още от самото начало.. ( не дават да ги барниш) но ест ако ги натискаш много малко си спира нормлано де.. та дадох на 1 приятелче да я покара и вика , че това било много лошо и че може да се пребия с тез спирачки някаде. Та въпроса ми е при вас как са? И ако не са така опасно ли е ? И ако да какво ще ме посъветвате да направя?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #2
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Ръчната на кой зъб ти лови?
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    та дадох на 1 приятелче да я покара и вика , че това било много лошо и че може да се пребия с тез спирачки някаде.
    И аверчето ти кво кара по принцип?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    И аверчето ти кво кара по принцип?
    Алфа и той ама 146 1.4 ТС.

    Ми за ръчната не сам гледал?! Ама на пръв поглед си даржи стабилно.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #5
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    спирачките почват да коват още от самото начало.. ( не дават да ги барниш) но ест ако ги натискаш много малко си спира нормлано де.. та дадох на 1 приятелче да я покара и вика , че това било много лошо и че може да се пребия с тез спирачки някаде. Та въпроса ми е при вас как са? И ако не са така опасно ли е ? И ако да какво ще ме посъветвате да направя?
    Моите са същите, свиква се . Всички коита са я карали Алфата са се изненадвали от тях, и първото им спиране е било доста стряскащо. Друг е въпроса аз като се кача на чужда кола - все едно няма спирачки
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  6. #6
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by pioneer View Post
    Моите са същите, свиква се . Всички коита са я карали Алфата са се изненадвали от тях, и първото им спиране е било доста стряскащо. Друг е въпроса аз като се кача на чужда кола - все едно няма спирачки
    ХАхаха съгласен съм , че като се кача на друга и сеедно няма спирачки! Та сега какво излиза , че е нормлано да си коват още в началото!?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  7. #7
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Нее нормално ,оправи си ръчната!
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  8. #8
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Нее нормално ,оправи си ръчната!
    Колега, каква е връзката м/у ръчната и дали са ти плавни спирачките. Моята ръчна държи още от 3ти зъб, спирачките ми спрат като на повечето колеги-алфисти с 156 (малко да ги натиснеш и забиват), но ако имаш предвид, че от натягането на ръчната ти се променят и спирачките... Би ли ми обяснил какво имаш предвид?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  9. #9
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Здравейте колеги,

    Ето как стоят нещата, колата я докарах от Германия и нямаше никакви спирачки и смених 4 диска + накладки. Но спирачките почват да коват още от самото начало.. ( не дават да ги барниш) но ест ако ги натискаш много малко си спира нормлано де.. та дадох на 1 приятелче да я покара и вика , че това било много лошо и че може да се пребия с тез спирачки някаде. Та въпроса ми е при вас как са? И ако не са така опасно ли е ? И ако да какво ще ме посъветвате да направя?
    така си е...свиква се
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колега, след като някой авер ми кара колата, първото което ми казва е: "ебаси как коват спирачките, моите са толкова зле". Моята ръчна си кове на 2-3 зъб стабилно, нема да мръдне колата

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    Колега, каква е връзката м/у ръчната и дали са ти плавни спирачките. Моята ръчна държи още от 3ти зъб, спирачките ми спрат като на повечето колеги-алфисти с 156 (малко да ги натиснеш и забиват), но ако имаш предвид, че от натягането на ръчната ти се променят и спирачките... Би ли ми обяснил какво имаш предвид?
    Задейства почти веднага задия абс, при пренатегната ръчна. На трети зъб нямаш проблеми. Знам ,че си имат яки спирачки ,но не е нормално да щрака абс при лек допир на педала.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  12. #12
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Задейства почти веднага задия абс, при пренатегната ръчна. На трети зъб нямаш проблеми. Знам ,че си имат яки спирачки ,но не е нормално да щрака абс при лек допир на педала.
    Е какъв АБС бе колега? Мене абс не ми се включва, иначе ръчна така като гледам мисля , че на 2ри зъб си даржи перфектно.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  13. #13
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Ок, изсилих се малко с прогнозите сори. Опитах се да помогна
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  14. #14

    Default

    Колегата Galeano е прав донякъде колега проверете си ръчната! Има вероятност да Ви е задържало жилото на ръчната и то участъка който е над ауспуха... сигурно е ръждясало! Свалете задно ляво колело и накарайте някой да опъва и връща ръчната и наблюдавайте дали се връща нормално! Раздвижете го със спрей и проверете гумените маншони в края на жилото дали са здрави обикновено от там влиза вода и луга през зимата и ускорява процеса! Когато задържи жилото спирачния цилиндър и накладките не могат да се връщат и остават близо до диска затова и "няма ход педала". Също така смажете и осите по които се движат накладките те също може да са блокирали. Всъщност мисля, че сме обсъждали темата и преди, може да потърсите с търсачката!
    Успех!

    П.П. раздвижете и спирачния цилиндър... с въртене и натискане може да ползвате подходящ спрей също!

    П.П.П. Сложете си домакинско алуминиево фолио за екраниране на топлината на спирачното жило в участъка където минава над ауспуховата тръба!

    Off: u2 Galeano
    Last edited by fade; 08-06-2009 at 17:51.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  15. #15
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Колегата Galeano е прав донякъде колега проверете си ръчната! Има вероятност да Ви е задържало жилото на ръчната и то участъка който е над ауспуха... сигурно е ръждясало! Свалете задно ляво колело и накарайте някой да опъва и връща ръчната и наблюдавайте дали се връща нормално! Раздвижете го със спрей и проверете гумените маншони в края на жилото дали са здрави обикновено от там влиза вода и луга през зимата и ускорява процеса! Когато задържи спирачния цилиндър и накладките не могат да се връщат и остават близо до диска затова и "няма ход педала". Също така смажете и осите по които се движат накладките те също може да са блокирали. Всъщност мисля, че сме обсъждали темата и преди, може да потърсите с търсачката!
    Успех!

    П.П. раздвижете и спирачния цилиндър... с въртене и натискане може да ползвате подходящ спрей също!
    exactly
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •