Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 73

Thread: Въпрос относно спирачките на 156

  1. #46
    започва да се пристрастява MaD-BoY's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково
    Age
    36
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Нидей да питаш. Само за бусове важи това
    Колега MaD-BoY, нидей тъй молив тъ. Викаш сичкото 156 е с нерегулирани спирачки, и то сичките са се разрегулирали тъй щото да фащат по хубаво. Ей ако може да ми се разрегулира и ДВГ, че да въри повече и да арчи по-малко....
    Да си имаме уважението, ако си компетентен по темата кажи решение на проблема и се убоснови, не само да плюеш по постовете. Аз пиша тога което знам от личен опит и в което съм сигурен. Знам че при някои марки спирачките се регулират автоматично, незнам дали нашите белисими са сред тях, и не знам защо трябва да спорим като още в самото начало казах на колегата Crazyelement че отговора на въпроса му се намира в автосервиза (ако има намерение да предприеме някакви мерки) не му е проблем точно на 7-8 мин път е от нас е официалния представител толкоз за 1 въпрос едва ли ще му поискат пари...
    Who Likes To Fuckin' Partyy Alfa Romeo 1.4 TS

  2. #47
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by MaD-BoY View Post
    Да си имаме уважението, ако си компетентен по темата кажи решение на проблема и се убоснови, не само да плюеш по постовете. Аз пиша тога което знам от личен опит и в което съм сигурен. Знам че при някои марки спирачките се регулират автоматично, незнам дали нашите белисими са сред тях, и не знам защо трябва да спорим като още в самото начало казах на колегата Crazyelement че отговора на въпроса му се намира в автосервиза (ако има намерение да предприеме някакви мерки) не му е проблем точно на 7-8 мин път е от нас е официалния представител толкоз за 1 въпрос едва ли ще му поискат пари...
    Е то е пределно ясно какво ще стане , или ще кажат добре са , или ще ме вкарат в сервиза ще ми сменят хиляди и 1 глупости и ще кажат 500 лева , решение на проблема е друга 156 с нови спирачки 2 вентилирани и 2 нормални дискови и нови накладки да видим тя как спира и да се направи база и тогава да се търси решение на проблем , който можеби изобщо не съществува
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  3. #48
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    в този ред на мисли, за да сменя дисковете с вентилирани нарязани, а сега съм с нормалните, ще трябва ли да сменям спирачните апарати?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #49
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    в този ред на мисли, за да сменя дисковете с вентилирани нарязани, а сега съм с нормалните, ще трябва ли да сменям спирачните апарати?
    Да

  5. #50
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Оня ден се сдобих с желаната алфа 156 2.0 и за спирачките също мога да кажа, че не дават да се докоснат.При най малкото докосване и ковът на място.Предполагам с времето се свиква да се натиска по по малко.

  6. #51
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by MaD-BoY View Post
    Да си имаме уважението, ако си компетентен по темата кажи решение на проблема и се убоснови, не само да плюеш по постовете. Аз пиша тога което знам от личен опит и в което съм сигурен. Знам че при някои марки спирачките се регулират автоматично, незнам дали нашите белисими са сред тях, и не знам защо трябва да спорим като още в самото начало казах на колегата Crazyelement че отговора на въпроса му се намира в автосервиза (ако има намерение да предприеме някакви мерки) не му е проблем точно на 7-8 мин път е от нас е официалния представител толкоз за 1 въпрос едва ли ще му поискат пари...
    Уважението си го има. Пиша уеко закачливо но вярвам че разбра какво имам предвид.
    Какво има да им се регулира на спирачките? Нищо. Всички 156ци спират така. Ти съдиш по твоята кола и по некъв бус, което е грешно. Е няма как просто на всички 156 да са им разрегулирани спирачките. За два светофара се свиква с тия спирачки и е много удобно даже, после като се кача н друга кола ми е терсене. Не виждам кви мерки са необходими при великолепно спиращ автомобил!
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  7. #52
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Уважението си го има. Пиша уеко закачливо но вярвам че разбра какво имам предвид.
    Какво има да им се регулира на спирачките? Нищо. Всички 156ци спират така. Ти съдиш по твоята кола и по некъв бус, което е грешно. Е няма как просто на всички 156 да са им разрегулирани спирачките. За два светофара се свиква с тия спирачки и е много удобно даже, после като се кача н друга кола ми е терсене. Не виждам кви мерки са необходими при великолепно спиращ автомобил!
    Абсолютно си прав, но колегата упорито си мисли че 145/146 и 156 са една и съща кола
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #53
    започва да се пристрастява MaD-BoY's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково
    Age
    36
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Е то е пределно ясно какво ще стане , или ще кажат добре са , или ще ме вкарат в сервиза ще ми сменят хиляди и 1 глупости и ще кажат 500 лева ,
    Незнам как гадаеш на боб или на леща, може би със Христо (кафето) от "Ясновидци" да си се консултирал, незнам. Че спирачките на всички 156 са еднакви, това го разбрахме, за това не споря, ставаше въпрос че ако иска корекцията е напълно възможна.
    Who Likes To Fuckin' Partyy Alfa Romeo 1.4 TS

  9. #54
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    в този ред на мисли, за да сменя дисковете с вентилирани нарязани, а сега съм с нормалните, ще трябва ли да сменям спирачните апарати?
    Ако сега са ти вентилираним, но не са нарязани - нищо няма да сменяш освен дисковете....АКО са ти плътни, обаче ще се наложи да сменяш и апаратите!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #55
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Еми мисля , че темата се реши! И извода е , че спирачките на 156 са много чуствителни и ковът много, няма какво да се мисли , на мен лично не ми правеше впечетление , колегата Mad-Boy ме поддерти да питам и разпитвам как трябва да са..
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  11. #56

    Default

    не ми работеше abs и спирачките не даваха да ги пипна. Но след като оправих проблема (скъсан кабел на датчика за абс на предно дясно колело) всичко се оправи.

  12. #57
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by khadziev View Post
    не ми работеше abs и спирачките не даваха да ги пипна. Но след като оправих проблема (скъсан кабел на датчика за абс на предно дясно колело) всичко се оправи.
    Предполагам светеше лампата на АБС-а?

    По темата: Не си пипай спирачките.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  13. #58
    Запален алфист pave's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    145

    Default

    смених феродота отпред и отзад и педала продължава да е много твърд,от сичко написано виждам,че има някаде проблем.да ме насочите към решението му.

  14. #59

    Default

    Ако ти е обезвъздушена системата като хората и все още е твърд педала, не знам до колко така наречения "brake master cylinder" ти бачка ефективно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #60
    Запален алфист pave's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    145

    Default

    това има ли начин как да се разбере.как мога сам да се пробвам да си обезвъздушена системата по точно от каде става.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •