Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Проблем съединител.

  1. #16
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    горна помпа!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #17
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Няма течове, огледахме добре.Пък и течноста не е мръднала грам.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Няма течове, огледахме добре.Пък и течноста не е мръднала грам.
    Задържането на педала определено е симптом, че не се движи буталото на помпата в цилиндъра свободно, каква е причината е друг въпрос (лично аз не вярвам да е от пружината).
    Когато течността почне да мърда... положението е критично вече и ако съм прав това съвсем скоро ще започне да се случва. Най-добре обезвъздушете системата още веднъж, и ако пак има проблем с превключването пробвайте да "напомпате" съединителя... (двойно амбриране) тогава може би ще се проясни дали е от помпата на педала.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  4. #19
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ами то ще стане ясно, ще наблюдавам и пак ще пиша за по-нататъшните симптоми. Дано поне да е тази на педала, че другата е вътре в кутията и си е...ло майката.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #20
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    От прочетеното и от личен опит мога да ти кажа,че проблемът е в скапани гумички горе на помпата.Не е задължително да има теч,пониже външната може да е още здрава и докато не се скапе,няма да протече.Същественното е,че не се постига оптимално налягане при натиск,а при връщането спирачна течност попада зад пръстена и пречи да се върне,вместо да мине през компенсационните отвори.При ремонта задължително промий системата и налей нова течност.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, кв.Подуяне
    Posts
    52

    Default

    Здравейте колеги,
    За да не отварям нова тема ще ползвам тази на колегата... Та значи имам подобен проблем от зимата, когато почна по-трудно да включва на скорост. Но бързо се научих от време на време да побутвам педала на съеденителя нагоре и нещата се оправяха за известно време... Напоследък обаче започна да ми се налага на всеки 2-3 натискания да го издърпвам... В събота ми светна и лампата за намляло ниво на спирачната течност... Естествено, на първата бензиностанция спрях, долях... но уви, днес сме пак така...
    За съжаление нямам условия за канал за да видя от къде е теча, но на бърз оглед около педалите под стелките няма теч, сухичко е.
    Та... въпроса ми е - има ли някакъв начин да се разбере по косвени признаци дали е горна помпа или лагер помпата заминала...
    Също така ако не може да се каже със сигурност кое е, някой може ли да опише с няколко изречения как се сваля горната помпа (тази на педала) и какво да й гледам та по метода на изключването да се разбере?
    Мерси предварително на всички, които изкажат компетентни мнения.
    Last edited by sandeto; 22-07-2009 at 16:05.
    156 1.8 TS '98 144hp

  7. #22
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=36610
    Огледай си маркуча от горната към долната помпа дали не е омаслил и преди да сменяш помпа си смени О пръстенчетата на въпросния маркуч и след това вече ако не се оправи мисли вече за помпа
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •