Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: боя брони ti

  1. #16
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Не искам гланцово а както казваш ти черно и лъщящо. Някаква марка и каде да немеря тези вакси ? Предполагам ще се справя с операцията сам...
    По бензиностанциите ЕКО мисля че ги има на "Търтъл" са ваксите, и определено има ефект след като се мине с тях.Има ги за ръчно и за машинно полиране

  2. #17
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Не искам гланцово а както казваш ти черно и лъщящо. Някаква марка и каде да немеря тези вакси ? Предполагам ще се справя с операцията сам...
    Тогава ползвай акрилен спрей за пластмаса. Става матово и на мен лично много ми харесва. Ако правя нещо то ще е точно така. Не помня марката каква беше, но флакона струва 12 лв.
    The greatest of all scientific hobbies!

  3. #18
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Относно боядисването съм на друго мнение. Смятам, че оригиналните брони(преди фейслифта) са много по стилни и подчертават колата. Боядисани някакси ми се губи ефекта! Пък и ако е трябвало и стои чак толкова добре са щяли да излезнат фабрично боядисани.....мое мнение, но щом пък ви кефи!
    Last edited by StarChild; 19-06-2009 at 16:08.
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  4. #19
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by StarChild View Post
    Относно боядисването съм на друго мнение. Смятам, че оригиналните брони(преди фейслифта) са много по стилни и подчертават колата. Боядисани някакси ми се губи ефекта! Пък и ако е трябвало и стои чак толкова добре са щяли да излезнат фабрично боядисани.....мое мнение, но щом пък ви кефи!
    Добре, ама как да залича следите от онзи бездарник дето си е оставил боята по задната ми броня и я е издрал? Ето това ме вълнува най-много. Затова искам да ги боядисам, а не, че един ден съм станал с мисълта, че ме кефят повече в един цвят. Искам да стане прегледно и да не се олющи след 1 г. Тези вакси и акрилни спрейове ме съмнява дали ще издържат дълго...
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #20
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Моите брони също са много надрани от предишния собственик/собственичка и в началото мислех за решение на проблема. Една от идеите беше да се зачистят, да се китнат с кит за пластмаса и да се боядисат с тъмносив металик. Така хем ще изглежда по-готина, хем ще се запази двуцветната схема. А също може и да се боядиса само с черна или тъмносива база и отгоре матлак. След 1 година ще се олющи ако се направи пред блока със спрей Космос. Бояджия ще ги направи хубаво.
    146 1.6TS CF1 '98


  6. #21
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Тези вакси и акрилни спрейове ме съмнява дали ще издържат дълго...
    При мен специално за черната част на бронята свършиха работа наплесках течен парафин, силикон и накрая ваксичка, стана трепач получи се и хубав блясък
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  7. #22
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    .... Тези вакси и акрилни спрейове ме съмнява дали ще издържат дълго...
    За ваксата не знам. Не съм използвал, но с акрилен спрей съм пръскал и няма никакви проблеми. Някъде бях чел една тема, че някой си беше боядисвал спирачните апарати със спрей космос и нямаше ниакави проблеми предвид топлината и мърсотията която е там, а те уверявам, че акрилния спрей е със съвсем различно качесвто от теси космоси, така че нямаш ядове.
    The greatest of all scientific hobbies!

  8. #23
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Току що видях в ОМВ на Красна поляна тази вакса "Търтъл" за която стана въпрос по горе, но имаше 2 вида: червена и зелена. Каква е разликата освен в цената ? И как се нанася в/у бронята? Пак се извинявам за тъпите въпроси, ама по-добре да питам, за да не о*ера колицата!
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Аз имам питане относно горната част на бронята която едно време е била черна (или по-тъмна от сега) Има ли вариант да стане както си е била в смисъл да се боядиса, че тези мойте и двете отиват на бяло вече... а пък по си ме кефи двуцветна ? Ако има такава опция ще съм благодарен ако някой каже и каде да ида да го направя или ако ще мога сам как да стане (с боя, лак и др.) Мерси много и сори, че използвам темата на колегата, но няма смисъл да пускам нова... Пийс
    Има едно спреиче черно с лак със всичко за 5 лв, един приятел си пръсна бронята и не можеш да познаеш че е спреи.Нито се люпи нито нищо, абе все едно професионалист го е правил..пиши по скайп да ти пратя снимка

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  10. #25
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Kачи ги тук,че и на мене ми стана интр.
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  11. #26
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Току що видях в ОМВ на Красна поляна тази вакса "Търтъл" за която стана въпрос по горе, но имаше 2 вида: червена и зелена. Каква е разликата освен в цената ? И как се нанася в/у бронята? Пак се извинявам за тъпите въпроси, ама по-добре да питам, за да не о*ера колицата!
    Тази вакса, която си видял, ако не се бъркам, е за боята на колата. Не за пластмасовите брони. Разликата е, че единия цвят беше за нови бои, а другия за по-стари.
    146 1.6TS CF1 '98


  12. #27
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    не се залагваите с тези вакси ,безполезни са..решението е спреи мат на кар систем но предварително трябва да се обработят с фюлер за пласмаса обазмаслява се има кърпички за прах и след това се пръска на няколко ръце от 20 см.
    а за колегата които иска да си ги направи един цвят и на мене ми харесва повече фюлер за пласмаса и след това боия материалите на кар систем са много добри и ги препоръчвам и ас с тях работя и не сам имал досега оплаквания 3 год успех _
    Last edited by toki4a; 22-06-2009 at 22:10.
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  13. #28
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    250

    Default

    Quote Originally Posted by StarChild View Post
    Относно боядисването съм на друго мнение. Смятам, че оригиналните брони(преди фейслифта) са много по стилни и подчертават колата. Боядисани някакси ми се губи ефекта! Пък и ако е трябвало и стои чак толкова добре са щяли да излезнат фабрично боядисани.....мое мнение, но щом пък ви кефи!


    По моята са се лепили мотористи, заблеяни шофиори и т.н. Все си мисля, че с фейслифта щях да съм я ремонтирал или сменял поне 3 пъти... Както и да е...
    Пак казвам - аз съм против боядисването....
    Оригиналните ми огледала (с цвета на купето) са като влачени от порой... Уж новите ми - и те така от некадърници, но поне не се личи толкова...
    Колкото до красиво - красиво е, но пък ако гледаме от страна практично и красиво - черното оригинал си е нумеро уно...
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

  14. #29
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    да разбира се въпрос на вкус , ноо пък дали да не минем на кооолелетаа сичкитете поне са горе долу еднаквии
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  15. #30
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    да разбира се въпрос на вкус , ноо пък дали да не минем на кооолелетаа сичкитете поне са горе долу еднаквии
    да и всички ше ходиме по къси ръкави и ше подаряваме гребени на Слави
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •