Results 1 to 11 of 11

Thread: Контр.лампа при 3500об./мин.

  1. #1
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default Контр.лампа при 3500об./мин.

    При подаване на пълна гас при 3500-3700 об. светва иконата-"инжектор",оборотите падат,горивоподаването спира,педала на гаста се прибира надолу сам.Прави го и при ниски обороти,понякогаако я задавя с педал до долу.Най интересното е ,че заедно с тази лампа,светва и лампата за вискока темп. на водата.Всичко това става в рамките на 1-2 сек.
    На КТС нищо не изкарва
    ДВГ е 32301-2.0ТС
    Комп. е Мотроник 969119,от тези дето са върхо дросела.
    КОнкретният ми въпрос е:Тъй като вероятно имам запушена дюза(при подаване на гас се чува едно много слабо цъкане...както на рената кото се гасят-стъпковото им миторче там нещо прибира,същото.)Но само при подаване на гас.МОЖЕ ли при запушена дюза да бърка комп,от по-голямото количество обратен бензин и от там да го изкарва като моментна грешка?
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  2. #2
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Здравей колега ! Според мен дюзите са ти наред и имаш проблем с ТПС потенциометъра който следи колко си настъпъл педала на гаста намира се на дроселовата клапа на смукателния колектор ! С представлява един тъп потенциометър който с времето се изтърква , свали го и го замерете като го въртите полека и следите дали плавно се покачва съпротивлението му или има пропуски
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  3. #3
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Другото дето си го предполагах беше именно това...щото то4но откъм там идва "цъкането",има ли оправяне това или се сменя?И дали е свързано с проблема с прекъсването,според теб...Усещам и една вибрация в педала като давам гас,май ще се окажеш прав
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  4. #4
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Ами оправяне няма сменя се целия но стува 100 тина лева аз по тоя път минах вече но все пак за да си сигурен го провери както бях писъл по горе ! А вибрациите в педала най вероятно са от някоя пружина или тая на педала или тая на дроселовата клапа !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  5. #5
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    32301 е двигател от 156-ца.Ако е прехвърлен заедно с дросела значи ролята на ТПС потенциометър играе МПХ-то.От МПХ няма как да усетиш вибрация в педала.Предлагам ти също така да измериш налягането на горивната помпа.Може да не стига "Тунджа".

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev View Post
    При подаване на пълна гас при 3500-3700 об. светва иконата-"инжектор",оборотите падат,горивоподаването спира,педала на гаста се прибира надолу сам.Прави го и при ниски обороти,понякогаако я задавя с педал до долу.Най интересното е ,че заедно с тази лампа,светва и лампата за вискока темп. на водата.Всичко това става в рамките на 1-2 сек.
    На КТС нищо не изкарва
    ДВГ е 32301-2.0ТС
    Комп. е Мотроник 969119,от тези дето са върхо дросела.
    КОнкретният ми въпрос е:Тъй като вероятно имам запушена дюза(при подаване на гас се чува едно много слабо цъкане...както на рената кото се гасят-стъпковото им миторче там нещо прибира,същото.)Но само при подаване на гас.МОЖЕ ли при запушена дюза да бърка комп,от по-голямото количество обратен бензин и от там да го изкарва като моментна грешка?
    Вържете на КТС-а дросела и следете показанията му да не би да има дупка някъде, вижте и отчитанията на дебитомера дали са нормални да няма пропадания или някакви аномалии > Светването на лампата може да се дължи именно на проблем с дебитомера НО щом светва лампата значи има грешка пробвай да прочетеш грешките с друг тип диагностична техника.
    Само не мога да си обесня как и защо се движи педала на газта сам.
    А за колегата който казава че МПХ-то е ТПС нещо се е обуркал доста или не е чел между редовете. Значи ТПС и МПХ са в един цел модул (продават се заедно) но са си разлинчни работи едното е потинциометър който отчита положението на дроселовата клапа а другото е моторче за празния ход което движи дроселовата клапа.
    А и цената на ново МПХ + ТПС е 320лв БОШ има варианти за други марки които са малко по евтини а втора употреба е колкото го намериш
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Вържете на КТС-а дросела и следете показанията му да не би да има дупка някъде, вижте и отчитанията на дебитомера дали са нормални да няма пропадания или някакви аномалии > Светването на лампата може да се дължи именно на проблем с дебитомера НО щом светва лампата значи има грешка пробвай да прочетеш грешките с друг тип диагностична техника.
    Само не мога да си обесня как и защо се движи педала на газта сам.
    А за колегата който казава че МПХ-то е ТПС нещо се е обуркал доста или не е чел между редовете. Значи ТПС и МПХ са в един цел модул (продават се заедно) но са си разлинчни работи едното е потинциометър който отчита положението на дроселовата клапа а другото е моторче за празния ход което движи дроселовата клапа.
    А и цената на ново МПХ + ТПС е 320лв БОШ има варианти за други марки които са малко по евтини а втора употреба е колкото го намериш
    Сега като имам време да "прочета между редовете" ще призная че 20% от коментара ми е пълен шит.Понеже вече е късно няма да си редактирам поста.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  8. #8
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Сега отивам пак да я закача...вчера така заби носа,че тоя до мен целуна жабката буквално,щот много се смя и ме вярваше.....изведнъж просто задавя и това е ....ще видим дали е натрупала нови грешки
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  9. #9
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Колата отново изпуши....някой я е урочасал здравата.Издърпахме я от Пзараджик....до сервиза и събота пака в масло...този път на 3000об.нещо стана.За сега се надяван да е блокирал стартера в движение и да е изронил венеца на маховика.Стискайте палци само това да е!Ако е нещо по мотора,ша извинявате ма официално се отказвам от сектата и я пускам на части!Поздрави на всички Алфисти
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  10. #10
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev View Post
    Колата отново изпуши....някой я е урочасал здравата.Издърпахме я от Пзараджик....до сервиза и събота пака в масло...този път на 3000об.нещо стана.За сега се надяван да е блокирал стартера в движение и да е изронил венеца на маховика.Стискайте палци само това да е!Ако е нещо по мотора,ша извинявате ма официално се отказвам от сектата и я пускам на части!Поздрави на всички Алфисти
    Eee човече, стига бе.
    Ако е двигател и пак я направиш директно печелиш титлата Алфист на 2009!

    Дано се разминеш леко
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev View Post
    Колата отново изпуши....някой я е урочасал здравата.Издърпахме я от Пзараджик....до сервиза и събота пака в масло...този път на 3000об.нещо стана.За сега се надяван да е блокирал стартера в движение и да е изронил венеца на маховика.Стискайте палци само това да е!Ако е нещо по мотора,ша извинявате ма официално се отказвам от сектата и я пускам на части!Поздрави на всички Алфисти
    Не се ядосвай приятелю! От здравето по-важно няма, така че спокойно...пусти железа..повреждат се...

    Дано е малката беля!!! Успех
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •