Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: проблем със студен двигател

  1. #1
    Младши алфист vincio's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    SOFIA
    Posts
    27

    Default проблем със студен двигател

    ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ, при студен двигател , колата е като запушена, даваш газ а тя спира да върви.сменени досега -ламбда сонда ,датчик на Хол, обслужена . Какъв може да бъде проблема според вас?Става въпрос за мотор 1.6 тс 1998. Благодаря предварително!!!
    Are you talking to me?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by vincio View Post
    ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ, при студен двигател , колата е като запушена, даваш газ а тя спира да върви.сменени досега -ламбда сонда ,датчик на Хол, обслужена . Какъв може да бъде проблема според вас?Става въпрос за мотор 1.6 тс 1998. Благодаря предварително!!!
    газ ,бензин,модел?

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    газ ,бензин,модел?
    Quote Originally Posted by vincio View Post
    ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ, при студен двигател , колата е като запушена, даваш газ а тя спира да върви.сменени досега -ламбда сонда ,датчик на Хол, обслужена . Какъв може да бъде проблема според вас?Става въпрос за мотор 1.6 тс 1998. Благодаря предварително!!!
    ми то си пише

    @vincio изчаквай я да поработи малко на място преди да тръгнеш. Проблемът иначе може да е от дебитомера.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    ми то си пише

    @vincio изчаквай я да поработи малко на място преди да тръгнеш. Проблемът иначе може да е от дебитомера.
    1.6 тс-е ква кола 145-6.155-6?

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Е то к`во значение има? Те са с един и същ двигател. Колегата Тонов му отговаря по принцип и както винаги правилно.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  6. #6

    Default

    колега ако е само на студено си провери топлиния датчик да не смята количката че си е вечно топла и на студено да му е бедна сместа

  7. #7
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Свещите нови ли са? Каква марка?
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  8. #8
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Да се намеся и аз с малко въпросчета... Колата ми също като е студена има някакви колебания като на колегата и по последни данни съм за нов дебитомер, та мисълта ми е какво точно прави този дебитомер ? Съжелявам че оспамвам малко темичката, но не искам да пускам нова за 1 глупав въпрос... !!!
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Да се намеся и аз с малко въпросчета... Колата ми също като е студена има някакви колебания като на колегата и по последни данни съм за нов дебитомер, та мисълта ми е какво точно прави този дебитомер ? Съжелявам че оспамвам малко темичката, но не искам да пускам нова за 1 глупав въпрос... !!!
    Дебитомерът, най-общо казано, измерва количеството въздух постъпващо в двигателя. На база на данните от него и останалите датчици, компютърът (иначе казано ЕКУ) изчислява дозата гориво която трябва да се подаде през инжекторите. При некоректни данни е логично да се предположи, че ЕКУ-то няма да може да дозира правилно и горивната смес няма да е оптимална - оттам следват и проблеми с работата на двигателя при определени режими. Дебитомерът е един от основните датчици.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Дебитомерът, най-общо казано, измерва количеството въздух постъпващо в двигателя. На база на данните от него и останалите датчици, компютърът (иначе казано ЕКУ) изчислява дозата гориво която трябва да се подаде през инжекторите. При некоректни данни е логично да се предположи, че ЕКУ-то няма да може да дозира правилно и горивната смес няма да е оптимална - оттам следват и проблеми с работата на двигателя при определени режими. Дебитомерът е един от основните датчици.


    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  11. #11
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ламбда сондад пък какво участие има при студен двигател, че сте я сменили Или е била сменена по други причини?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #12
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за студената кола

    Значи не разбирам от коли, но да кажа от опит - тоя уикенд гледам при студен двигател колата ми е като запушена, и така докато се вдигне температурата до 90 градуса, тая липса на реакция на педала на газта изчезва едва тогава, като мине над 70 градуса. Да, ама на мен явно ми е дефектирал чисто нов термостат - поне на диагностика показва разлика в температурата на 2та датчика 10 градуса и 2та маркуча са топли, а би трябвало единия да е студен. Т.е. колата не вдига температурата, държи си я на 60 градуса средно и това спъване продължава много дълго време. Та искам да кажа на колегата да провери дали са му наред датчиците за температурата, маркучите за течността, бързо ли стига 90 градуса (тогава запушването трябва да изчезне). Да каже ако има и други симптоми освен мудността - на мен например като е студена освен че е мудна и предърпва под 2000 об, понеже при ниска температура автоматичния смукач бил в някакъв друг режим....
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  13. #13
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    И според мен проблема е или от деботомепът или от свещите.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  14. #14
    Младши алфист vincio's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    SOFIA
    Posts
    27

    Default

    [QUOTE=junior;500736]И според мен проблема е или от деботомепът или от свещите.[/Q МНОГО СОРИ ,ЧЕ СЕГА ОТГОВАРЯМ.Трябваше да сменя помпата на съединителя и проблема ,за студеният двигател остана на заден план!!!
    Are you talking to me?

  15. #15
    Младши алфист vincio's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    SOFIA
    Posts
    27

    Default

    Остават ми още:2задни амортесьора,термостат,"проблема със студеният двигател"и двете ролки на обслужващият ремък.Дано успея да ги направя !!!
    Are you talking to me?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •