Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Проблем с мигачи и аварийни

  1. #16
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Ok,пак ще проверя и направо ще щракна една снимка да погледнете и вие .

  2. #17

    Default

    Да продължа да си пиша в моята тема, след като смених успешно несветещата ми крушка на врътката на парното с втора употреба за 2лв.(никъде не намерих нито такава крушка, нито такъв цокъл), се оказа, че не съм свързал правилно копчето за аварийките (те работят), и сега съм без мигачи и ел. стъкла.

    Ясно нещо някъде съм дал на късо и ще намеря изгорелия бушон, но въпроса ми е как е правилно да свържеш копчето за аварийките?!? и можеш ли да обърнеш двете букси? При мен са бяла и черна и позволява произволно свързване, което докато колата е запалена не е било добре да го правя...

    сам си отговарям, няма изгорял бушон под капака при волана, и при жабката и при двигателя, проблема остана и след махане на клемата на акумулатора.

    идеята е да е изгорял модула за стъклата (над жабката) и тъй като имам фабричен ключ който дистанционно отключва колата, та това ще пробвам утре, отворен съм и към други идеи.
    Last edited by raiders; 16-09-2013 at 22:47.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  3. #18

    Default

    От днес установих, че не е от модула за стъклата над жабката, както и какво не работи:

    -мигачи
    -ел. стъкла
    -ел. шибидах
    -чистачки
    -темп. показание при километража

    Хайде колеги има и други подобни теми, но никъде никой не казва как се е справил с проблема.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    По всяка вероятност е изгорял предпазител B10 (7,5 амперов) над таблото с предпазителите под волана:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    Дам не съм видял, че над бушоните точно под буксата за диагностика има още 3 реда бушони и точно там най-отгоре в дясно е търсения 7.5А, много трудно достъпно място.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  6. #21
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Да възродя малко старата тема... днес мигачите ми почнаха да отказват когато си поискат. Чакам на червено, пуснал съм си мигача (без значение ляв или десен) и изведнъж тотално отказва. Като върна лоста в изходна позиция и после отново включа мигача понякога светва за секунда, но в повечето случаи не търгва въобще, освен ако не включа и изключа аварийните. Направя ли упражнението с аварийните мигача започва да си работи и така до следващото му отказване, което може да е след 2 секунди, може да е и след 2 минути... всеки път е различно. Та да обобщя - имам аварийни и те работят безпроблемно, но ляво и дясно отказват когато им хрумне. Щом аварийните работят предполагам, че проблема НЕ Е в релето, но нека по-запознатите се изкажат..?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  7. #22

    Default

    Нещо подобно се случи с моите мигачи и аварийните и беше от релето. В онази кола имаше и други такива релета, сложих друго за проба и всичко беше ок. Опитай с друго реле
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Ясно... намираше се някъде под волана, нали?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  9. #24
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Имам релета ,бушони ако на някой му трябва нещо да пише на лично
    алфа ромео 156 тс

  10. #25
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Как точно се вади релето? Има някаква цака или се дърпа смело, досега се мъчих но не успях дори да го размърдам...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  11. #26
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Оправих се, проблемът беше в релето. Сменено е с ново и всичко е наред.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •