Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56

Thread: Пак за камерите на КАТ

  1. #1
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default Пак за камерите на КАТ

    Колеги, иска ми се да попитам, имате ли представа доколко е законно заснемането с камери, доколко е валиден записа като доказателство за нарушение, и като цяло доколко им е законна процедурата ?
    Да ви кажа и защо питам точно така. Днес намерих на стъклото на колата си стикер от КАТ - от онези за коли, спрени от движение - с надпис на ръка "Обадете се спешно в КАТ на еди-кой-си номер". Звъня аз, като междувременно виждам че някой ми е одрал колата на паркинга, и си викам че ще е заради надрасканото. Да, ама не - любезен господин, който дори не се представи, ми заяви че имало преписка срещу мен за някакво нарушение. И че срока ми за явяване по преписката отдавна бил изтекъл, и щели да ме пускат за издирване ?!?
    Аз ли нещо не схващам, или тука има някаква шантава схема ??? Щом са ме заснели от КАТ, значи са ми видяли номера. Щом са ми видяли номера, значи са ме проверили в базата данни. А щом са ме проверили, значи ми знаят най-малкото адреса (за да намерят и колата). Защо тогава не съм получил известие или призовка в законовия срок, а ми лепват някакви стикери, и то много след изтичането на срока на преписката ???
    И отделно, по темата все пак - как мога да оборя КАТ при това положение ?
    Ще съм благодарен за мнения от опит, защото тия дни трябва да ходя в КАТ да видя с какво ще ме цакат. Мерси предварително !
    Показвам ви и стикера, да видите как работи системата в БГ-то ...
    Attached Images Attached Images
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    А защо не искаш служебен телефон и имена, на този който те търси и причината. Иначе лепенката изглежда истинска.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    И че срока ми за явяване по преписката отдавна бил изтекъл, и щели да ме пускат за издирване ?!?
    Баси ако пускаха за издирване за такива неща, половината население щеше да е за издирване......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Първото което ми дойде наум е нова схема за измами.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #5
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Да бе, къв е тоя ГСМ номер?!
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  6. #6
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Първото което ми дойде наум е нова схема за измами.
    И мен точно това ме замисли ... Любезния господин ми обясни, че понеже КАТ работи от 8.30 до 16.30, е хубаво като отида сутринта в 8.30, да му звънна за да можело да ме приемат с предимство ... Ебаси ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  7. #7
    младши хуйърикс tempest's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    близо до София
    Age
    34
    Posts
    70

    Default

    тука има нещо гнилоооо... можем само да гадаем, а кулминацията ще научим когато отидеш до КАТ....доста интересна случка....пожелавам ти късмет и дано не е нещо сериозно!
    Last edited by tempest; 15-06-2009 at 02:45.
    alfa romeo 33 ...crushed and sold!

  8. #8
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Нова информация :
    "Пътните полицаи автоматично правят справка за собственика на колата в информационната система на МВР и незабавно се отпечатва бланка за призоваването му. Тя се изпраща по пощата на регистрационния адрес. На нея е посочена конкретна дата, на която водачът трябва да бъде в КАТ, както и задължително да носи свидетелство за управление на МПС, контролен талон, свидетелство за регистрация на автомобила, застраховка, лична карта на собственика. Пропусналите определената дата получават административно наказание глоба в размер на 100 лева."

    Това какво значи ?
    а) нищо не съм получил - следователно не ми е пращано
    б) след като не съм се явил в посочения срок, защо не ми е връчено следващо известие - нали все пак трябва да ида да си видя "нарушението" ?
    в) и наистина какви са тия GSM-чета, и уреждане с предимство в КАТ ???
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #9
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Изчисти и зареди пуцалото.
    И утре избръснат в "КАТ" да видим какво ще излезе. Пък вземи и някой и друг колега.

    Но най- добре звънни в полицията и питай дали са срещали подобна измама. Ако да - искай съдействие.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  10. #10
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Тука има нещо дето не е баш като хората , с това затрупване на информация ,само се опитват нещо да те метнат.
    Кат ,нарушения,призовки,издирвания,стикири по стъклото ,служебни номера,работно време,незабавно явяване.
    Нещо много сложно взе да става.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg View Post
    А защо не искаш служебен телефон и имена, на този който те търси и причината. Иначе лепенката изглежда истинска.
    А тази "лепенка" не трябва ли да има печат или нещо такова примерно?
    .::se la vita fosse eterna..! tu per chi vivresti ?::.

  12. #12
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Некой се ебава с тебе - не се коси ...

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  13. #13
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Колеги, според ЗАКОН ЗА АДМИНИСТРАТИВНИТЕ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ (посл. изменение от 29.04.2009год) :
    Чл. 58. (1) Препис от наказателното постановление се връчва срещу подпис на нарушителя и на поискалия обезщетение.

    (2) Когато нарушителят или поискалият обезщетение не се намери на посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, наказващият орган отбелязва това върху наказателното постановление и то се счита за връчено от деня на отбелязването.


    ал.1 не е изпълнена и на 1%. По ал.2 имам право, понеже не съм си сменял адреса от момента на регистрация на автомобила в КАТ.
    И ако трябва да цитирам любимите ни КАТ-аджии - "И ся к'во пра'им???"
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  14. #14
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Колеги, според ЗАКОН ЗА АДМИНИСТРАТИВНИТЕ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ (посл. изменение от 29.04.2009год) :
    Чл. 58. (1) Препис от наказателното постановление се връчва срещу подпис на нарушителя и на поискалия обезщетение.

    (2) Когато нарушителят или поискалият обезщетение не се намери на посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, наказващият орган отбелязва това върху наказателното постановление и то се счита за връчено от деня на отбелязването.


    ал.1 не е изпълнена и на 1%. По ал.2 имам право, понеже не съм си сменял адреса от момента на регистрация на автомобила в КАТ.
    И ако трябва да цитирам любимите ни КАТ-аджии - "И ся к'во пра'им???"
    Специално благодарско за точната насока и информация на virusalfa

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  15. #15
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Бас цепя че това е нов вид измама.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •