Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Пак за камерите на КАТ

  1. #16
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Нищо чудно, да е нова измама, аз лично щях да се обадя на 166 или както му е там номера, може и на 112
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #17
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Нито подпис нито печат има това....И аз мога да си напечатам такава бележка и да започна да лепя наред....Някой или си прави базик с теб, или са нещо измамници тия, които те "викат" в КАТ...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #18
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Абе напълно възможно да е измама .. извинявай имат ти адреса но не са те известили чрез пощата ами са го залепили на колата... не мисля че колата е по лесно откриваема от теб за да използват подобен метод ...

  4. #19
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Наскоро имах подобна хартийка под чистачката на Тъпото. Призоваваше собственика на МПС Фиат Типо с номер С..... и т.н., и написано за адрес съседния на моя блок да се яви в общината в еди коя си стая... Отдолу беше дописано ръкописно: "За неявяване - глоба 500 лв" и името на някоя си инспекторка. `Ми паркирам до кофата за боклук и със стрелба от наказателния отбелязах кош.
    Не ме ли призоват лично, всички подобни хартийки със съмнителен произход дирекно отпътуват в кофата.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #20
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Нито подпис нито печат има това....И аз мога да си напечатам такава бележка и да започна да лепя наред....Някой или си прави базик с теб, или са нещо измамници тия, които те "викат" в КАТ...
    Стикера колеги, е най-интересното - той е от типа, който се лепи на МПС спряно от движение. Изглежда ми супер странно патрулен полицай от КАТ да дойде специално до нас, за да ми лепне стикера, който просто му е бил под ръка в жабката, с което да ме призоват за разрешаване на нарушението ми ...
    Имам намерение утре да звънна на служебен телефон в КАТ, за да се опитам да разбера нещо повече ... но така или иначе - всичко намирисва яко.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #21

    Default

    Колеги,това не е нова измама!!!!Чичо ми изгоря с 500лв. след абсолютно същата бележка!!
    Въпросния човек ужким щял да го приеме с предимство...чичо ми бил говорил по телефона и спрял на стоп линията на бул.Сливница.В посочения ден въпросния човек го чакал пред КАТ.Вместо актове и парична глоба щял да го уреди срещу 500лв. всичко да се потули !!!
    Даже имаше подобни случки които ги даваха по "Господари на ефира".
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #22
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Нито подпис нито печат има това....И аз мога да си напечатам такава бележка и да започна да лепя наред....Някой или си прави базик с теб, или са нещо измамници тия, които те "викат" в КАТ...
    На тия стикери няма подписи и печати. Спирали са ми кола от движение и на стикера има само срока в който трябва да се извърши ремонта по автомобила, за да бъде пуснат в движение и ограничение на скорстта за този период. Но така или иначе това си е пълна измама. Аз за първи път чувам да предприемат такива действия. Прекалено много работа изглежда да са си създали, за да ти залепят този стикер при положение, че всички знаем колко не си мърдат пръста да си събират голобите и то сериозните глоби. Нали са казали, че ще го пуснат за издирване, ами нека пропусне да отиде пък да видим дали ще го издирват. В противен случай не се знае ако отиде с кой ще си има работа, че ако се появи униформен и му каже, че са го хванали еди къде и кога какво ще прави?! Не може да му успори нищо и ще изгори с пари, за да може някой да изкара и този месец.

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Колеги,това не е нова измама!!!!Чичо ми изгоря с 500лв. след абсолютно същата бележка!!
    Въпросния човек ужким щял да го приеме с предимство...чичо ми бил говорил по телефона и спрял на стоп линията на бул.Сливница.В посочения ден въпросния човек го чакал пред КАТ.Вместо актове и парична глоба щял да го уреди срещу 500лв. всичко да се потули !!!
    Даже имаше подобни случки които ги даваха по "Господари на ефира".
    Бааааах измамата....как 500 лева бе?! Че то по-добре ако наистина има нещо да си плати глобата. 500 лв за стоп линия.....това си е жив обир!
    The greatest of all scientific hobbies!

  8. #23
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Съберете се 4-5ма и го "уредете" с по 5 ритника...
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  9. #24
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Аз пък си мислех за импулсни телефони.Миналата седмица ми цъкна един италиански номер.На човек от мойта група по същото време същия номер само че пореден. т.е. 81521 09.. на мене.. 81521 10....... Веднага в гугъл изписваме номерата и на единия само излиза инфо- Създал се е цял форум на изгорели хора.Аз ако имах майка или баща.. или роднини на гурбет или живеещи в Италия.. щях да звънна.Тия импулси са били много надути.Не знам за какви пари ставаше а въпрос ама са били много.Отам изниква друугия въпрос.Как знаят на кого да цъкат.Как няма някой келеш с б-конект.. .. пък на бизнес група изнамират номерата.. и то само на една бизнес група.Ние стигнахме до извода че са хакнали системата на Голбул и така се добират до по платежоспособни абонати.Може и да греша.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  10. #25
    младши хуйърикс tempest's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    близо до София
    Age
    34
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Колеги,това не е нова измама!!!!Чичо ми изгоря с 500лв. след абсолютно същата бележка!!
    Въпросния човек ужким щял да го приеме с предимство...чичо ми бил говорил по телефона и спрял на стоп линията на бул.Сливница.В посочения ден въпросния човек го чакал пред КАТ.Вместо актове и парична глоба щял да го уреди срещу 500лв. всичко да се потули !!!
    Даже имаше подобни случки които ги даваха по "Господари на ефира".
    е стига, стига...вярно е че времената се менят и от доста време не съм се интересувал за промените в закона за движение по пътищата, но все пак....
    с две думи :преди около година мой приятел минава на червено, предизвиква ПТП и какво...-3 точки и 20 лева в кат
    около 2 месеца по - късно мен ме спират за червен светофар, взимат ми 8 точки и 50 лева....
    но каквото и да си говорим 5 стотака за една кирлива стоп линия?! да не би стоп лентата да се наказва със смърт вече?!
    alfa romeo 33 ...crushed and sold!

  11. #26

    Default

    Измамата е минала защото човека е възрастен.
    Питал съм го как може така наивно да постъпи ама...
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #27
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Колеги, иска ми се да попитам, имате ли представа доколко е законно заснемането с камери, доколко е валиден записа като доказателство за нарушение, и като цяло доколко им е законна процедурата ?
    Да ви кажа и защо питам точно така. Днес намерих на стъклото на колата си стикер от КАТ - от онези за коли, спрени от движение - с надпис на ръка "Обадете се спешно в КАТ на еди-кой-си номер". Звъня аз, като междувременно виждам че някой ми е одрал колата на паркинга, и си викам че ще е заради надрасканото. Да, ама не - любезен господин, който дори не се представи, ми заяви че имало преписка срещу мен за някакво нарушение. И че срока ми за явяване по преписката отдавна бил изтекъл, и щели да ме пускат за издирване ?!?
    Аз ли нещо не схващам, или тука има някаква шантава схема ??? Щом са ме заснели от КАТ, значи са ми видяли номера. Щом са ми видяли номера, значи са ме проверили в базата данни. А щом са ме проверили, значи ми знаят най-малкото адреса (за да намерят и колата). Защо тогава не съм получил известие или призовка в законовия срок, а ми лепват някакви стикери, и то много след изтичането на срока на преписката ???
    И отделно, по темата все пак - как мога да оборя КАТ при това положение ?
    Ще съм благодарен за мнения от опит, защото тия дни трябва да ходя в КАТ да видя с какво ще ме цакат. Мерси предварително !
    Показвам ви и стикера, да видите как работи системата в БГ-то ...
    Алекс на тоя стикер дори липсва дата със подпис и печатспоред мен или някои си праи гаргара със теб или органите на реда не знаят как да си вършат работата или е чиста измама което според мен е наи правилно направо позвъни във ДАНС и кажи че някои се опитва да те изнудва и ти налага психически тормоз щото за мен лично това си е точно това
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  13. #28

    Default

    Чудно ми е какво въобще коментирате...този стикери се лепят само на автомобили спрене от движение и се пишат още доста неща по него и най-малкото се връчва и АКТ и се взима талона на колата.

    Така, че това си е 100000% ИЗМАМА...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  14. #29

    Default

    мен ми се струва че има намесена жена в цялата схема

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #30
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Днес не можах да звънна в КАТ за справка поради хиляди причини, но мой колега се обади на същия GSM от собствения си телефон. Разговора беше кратък, като през това време отсрещното лице беше помолено поне 4-5 пъти да се представи - отговор така и не бе получен, което ме навежда на абсолютно потвърждение на тезата за измама. Тази вечер ще направя една друга справка с едни началници, и ще видим накъде отиват нещата. Но това определено няма да го оставя така !!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •