Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: Пак за камерите на КАТ

  1. #31
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default

    ... god have mercy.... do we?
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

  2. #32
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Никаква милост за такива мошеници !!!
    Ще направя каквото мога по законен ред, а по-нататък - както Ботев е казал - "... каквото сабя покаже... "
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #33

    Default

    Колега, има вариант изобщо да не е измама.

    В случая, може просто полицая да е използвал лепенката, за да се свърже с теб по-бързо, защото не са те намерили иначе (евентуално) при някакви опити...
    Използвал е този стикер, просто за да има някаква елементарна заинтересованост и внимание от твоя страна...представи си ако имаш просто някакво листче на чистачките.....изобщо няма да го погледнеш и ще го хвърлиш.

    А стикера, няма как да има всички редовни идентификатори, защото просто повода, за който е използван, не е този, за който е нормално предназначен стикера. Той е ползван само за внимание (хипотетично).
    Ако има всички печати като за бракуване/спиране на кола си е нарушение, защото реално не е това повода.

    Просто провери внимателно всичко. Но не го и загърбвай, да не е нещо пък важно. Но не се връзвай на частни срещи, помаганици и кви ли не измислици. Само всичко по реда, където си му е реда!

    Възможно е и да е пълна измама някаква, но няма как да знаеш преди да провериш разумно, за какво иде реч!

    Ако е измама, подай сигнал, че се използва официален стикер за такива неща...

    Успех и просто разумно виж, за какво става дума и реагирай.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  4. #34
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by achkar View Post
    Съберете се 4-5ма и го "уредете" с по 5 ритника...
    Няма смисъл от това, според мен

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Никаква милост за такива мошеници !!!
    Ще направя каквото мога по законен ред, а по-нататък ...
    Уговори си среща с него, свържи се с полицията, че те изнудва, да му стоварят 2 микробуса маскирани (напоследък на ДАНС много им е кеф да демонстрират) ...и така. А и "Господари на ефира" можеш да викнеш да снимат.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  5. #35
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by proper View Post
    Колега, има вариант изобщо да не е измама.

    В случая, може просто полицая да е използвал лепенката, за да се свърже с теб по-бързо, защото не са те намерили иначе (евентуално) при някакви опити...
    Използвал е този стикер, просто за да има някаква елементарна заинтересованост и внимание от твоя страна...представи си ако имаш просто някакво листче на чистачките.....изобщо няма да го погледнеш и ще го хвърлиш.

    А стикера, няма как да има всички редовни идентификатори, защото просто повода, за който е използван, не е този, за който е нормално предназначен стикера. Той е ползван само за внимание (хипотетично).
    Ако има всички печати като за бракуване/спиране на кола си е нарушение, защото реално не е това повода.

    Просто провери внимателно всичко. Но не го и загърбвай, да не е нещо пък важно. Но не се връзвай на частни срещи, помаганици и кви ли не измислици. Само всичко по реда, където си му е реда!

    Възможно е и да е пълна измама някаква, но няма как да знаеш преди да провериш разумно, за какво иде реч!

    Ако е измама, подай сигнал, че се използва официален стикер за такива неща...

    Успех и просто разумно виж, за какво става дума и реагирай.
    Колега, аз не съм казал че е 100% измама, а че след разговора и по някои други симптоми, работата ми прилича на такава. Както споменах по-горе, ще се опитам да разбера от по-висока инстанция за какво иде реч (дали всъщност има регистрирано нарушение и т.н.), и после ще предприемам мерки. Но все пак е странно, че колегата днес попита неколкократно с кого говори по повод на такъв стикер, и въпроса му бе избягван всячески ... Не знам, както казват братушките, да поживеем и да видим Все пак се надявам да не е някаква идиотщина ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #36
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Ъпдейт по темата :
    Днес бях в КАТ, и има какво да се разказва. Първо влетях при дежурния "офицер" (т.е. сержант еди-кой-си). Човечеца видя стикера, замисли се, и взе да върти едни телефони, при което бях помолен съответно да изчакам отвън. По едно време гледам се разтичаха някакви капитани и майори нагоре-надолу, вътре и вън от стаята. Викам си "нещо е станало сигурно". Да, станало е такова, че явно тая работа със стикера не била на добре.
    Съответно бях отведен при една симпатична дама - майор май, която вече беше приготвила документите по моето нарушение. Явно новините хвъркат бързо
    Та значи бил съм заснет с техническо средство тип TFR-1,което както знаем, все още не е одобрено за употреба от Българския Институт по Метрология - за справка : един материал по темата. Интересни тука са два факта (за тези които не им се чете цялата статия)- техническото средство не е одобрено за употреба, и нарушението е регистрирано в 16.46 - при положение че аз съм на работа до 17.00. (Това не изключва възможността да съм тръгнал по-рано, но все пак...). По принцип там почти през ден има патрулка, и всички карат бавно - включително и аз... сериозно, наистина. Та като знам и колко лесно се манипулират цифрови изображения, дали пък няма нещо гнило в тая работа. Предполагам и на вас ви се е случвало да ви спират от КАТ за нарушение, регистрирано доста преди вие да минете пред патрулката... Лично на мен ми се е случвало поне 4 пъти.
    Така, другото интересно - съответната дама-служител не пожела да ми върне стикера с ръкописния номер, въпреки че настоях поне два пъти. Каза че щели да си проведат вътрешна проверка, и че тя щяла да унищожи стикера (точно такива бяха думите й). Много странно - явно много добре знаят кой е поставил стикера, и си признаха че не е редно да се прави така. Значи тя се опитва да прикрие нарушение чрез унищожаване на веществено доказателство... Обясних натъртвайки, че този стикер е сниман вече няколко пъти от различни хора, и е разпространен в Мрежата - ефекта от това беше зле прикрит... Освен това въпросната госпожа/ица се опита да ме убеди колко противозаконен е радар-детектора
    Сега имам 3 дни да подготвя възражение, и да го връча на Началника на Пътна полиция.
    Приемам съвети и конкретна помощ как точно да оформя писмената част.

    П.С. За справка - нарушението е движение със 72км/ч при разрешени 50... Наказанието е 100лв глоба и отнемане на 3 контролни точки. Прилагам и копието на отговора на БИМ относно легалността на използване на техническо устройство TFR1-M за регистриране на нарушения. Дано ви е от полза !
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Alfa User; 17-06-2009 at 00:18.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  7. #37
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Такааа, още един любопитен въпрос.
    Редовно ли е да се съставя Акт за установяване на нарушение без моето присъствие - т.е. без установяване самоличността на "нарушителя" ?
    Акта, подписан от мен днес, 16.06.2009г, е съставен на 14.06.2009г, като навсякъде в полетата на бланката, където има място за моите данни, бяха оставени празни места. Ами ако не се бях обадил на посочения телефон, и не бях отишъл в КАТ ??? Какво правим в този случай ?
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  8. #38
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    Колега най-добре потърси адвокати с такава специалност .Защото те никога не са виновни .както няма шеф който да сгреши.Имах подобен случей който небяха прави ,но ако беше отнесено в съда имаше два варианта
    1ви ако си платя глобата изгарям с 150лв
    2ро ако ги съдия
    печеля влачене посъдилища и отмяна на наказанието
    ако загубя -глобата + съдебните разноски на двере страни+влаченето по съдилищата
    ако предприемаш нещо бъди сигурен в победата
    Защото между съд и правосъдие ИМА ГОЛЯМА РАЗЛИКА
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  9. #39
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Мдааа, обобщавам инфото по случая :
    Ако си спомняте, в началото написах, че любезния господин, чиито личен номер бе оставен на колата ми чрез стикера, ми обясни че е хубаво като реша да ходя в КАТ да му звънна предварително, за да ме уреди да мина в предимство и без проблеми при който трябва - това е ИНСПЕКТОР И. по неговите думи. Е, днес нали ходих в КАТ. Оказа се, че този инспектор И. е именно дамата, за която писах в предния пост - и която така нагло ми отне доказателството за опита за измама (стикера с личния почерк и телефон на "благожелателя" ми). Интересно ми е защо по всички институции длъжностните лица носят табелки с имената си, а за КАТ това не важи ?!? Ако бях видял името, нямаше да дам стикера, елементарно нали ? (при въвеждането ми в стаята отново не получих име на служителя насреща... името го видях едва като разписвах акта).
    Освен това - миналия ден проверих посочения на стикера GSM, и чичко Гугъл го свърза с едно конкретно име. Нова изненада - името бе изписано като 1-ви свидетел по нарушението ми в акта - АНГЕЛ К. - единия от пътните полицаи в патрулката, регистрирала нарушението. След името на въпросния "служител на реда" по изискванията на закона, бе посочен и адреса му (няма да го споменавам засега, но това не важи за по-късно). И тука дойде най-голямата изненада - след името на въпросната госпожа/ица инспектор също бе изписан адрес - дали можете да заподозрете какъв ???
    БИНГО - същият като на господина К. ! ! ! Значи в КАТ вече има и семеен бизнес ... или както там му се казва ... След това, което видях и чух днес, вече съм твърдо решен тая работа да иде до край. Намерих начин да се видя с Началника на КАТ-Пловдив, и ако той не вземе отношение по този въпрос, ще ходим на съд (това съвсем отделно от възражението ми по акта...). Надявам се утре или вдругиден да имам възможността да си направя консултация с адвокат, и започвам борбата. Надявам се ще срещна подкрепа от ваша страна, защото всеки от нас може да се окаже в такава ситуация.

    P.S. При нужда мога да публикувам имена, адреси и телефони на забърканите в тази простотия - но това го оставям за крайна мярка.
    Last edited by Alfa User; 17-06-2009 at 00:20.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  10. #40
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Викни камери (Господари на ефира например), знаеш ли колко интересно ще стане...
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  11. #41

    Default

    Дръж ни в течение и не се предавай!
    Last edited by proper; 17-06-2009 at 15:15.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  12. #42
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Приятел не се пали за адреса. Знаеш ли колко полицая живеят на Волга 70? В актовете, протоколите и други документи се пише адрес на които може служителя да бъде призован най-лесно т.е. адреса на които се помещава службата му. Освен това ЗМВР позволява да бъдеш призован и по телефона. Това , че са ти оставили бележка на стикер нищо не нарушава, ако толкова не ти се вярваше , обаждаш се на 166 и казваш какъв ти е проблема, а от там ти казват дали има такъв служител и кои му е служебният номер за връзка. Всичко останалоса празни приказки.
    Last edited by BLUE1; 17-06-2009 at 07:13.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  13. #43
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Приятел не се пали за адреса. Знаеш ли колко полицая живеят на Волга 70? В актовете, протоколите и други документи се пише адрес на които може служителя да бъде призован най-лесно т.е. адреса на които се помещава службата му. Освен това ЗМВР позволява да бъдеш призован и по телефона. Това , че са ти оставили бележка на стикер нищо не нарушава, ако толкова не ти се вярваше , обаждаш се на 166 и казваш какъв ти е проблема, а от там ти казват дали има такъв служител и кои му е служебният номер за връзка. Всичко останалоса празни приказки.
    "Приятел" (нищо лично), по една случайност адреса на двамата служители, който е посочен в Акта, някак не съвпада с адреса на нито едно подразделение на МВР в Пловдив. Освен това, ако по твоите думи е даден адрес "за по-лесно призоваване", как тогава би бил призован този служител, ако не се намира на адреса ? (Може би със стикер на прозореца на личната му кола, с личния номер на друг колега ???) Освен това посочването на неверен адрес не е ли нарушения на едни изисквания в един закон ???
    Второ - какво точно означава "призоваване по телефона" - КАТ да потърси МЕН по служебен път, или НЯКАКЪВ служител да си остави личния телефон, на който АЗ да го потърся, за да може ТОЙ да ми обещае по-лесно минаване през системата ??? Хайде да си имаме уважението - всички тук можем да четем, а някои знаят и какво точно да четат ...
    И последно - вземи прочети пак развитието на цялата тема - сигурен съм, че си пропуснал някои неща в постовете ми, които ще променят мнението ти за случая.
    И наистина последно - не влагам нищо лично в това ми словоизлияние в 7.35 сутринта. Както ми се струва, запознат си с работата на МВР, и вероятно дори имаш нещо общо с тях. Няма нищо лошо в това, аз уважавам колегите. Разбирам и това, че вземаш такова отношение, но схемата в която се опитват да ме вкарат, изобщо не ми харесва, и няма да я оставя ей-така да си отмине.
    Лек ден на всички, и внимавайте за камери и стикери
    Last edited by Alfa User; 17-06-2009 at 17:45.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  14. #44
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Не е зле според мен работата да се раздуха по медиите тогава и да имат нещо за прикриване,няма да имат възможност.Еле сега пред избори,дупетатите ще се възползват от една куропционна шумотевица.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  15. #45
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Действай с Господари на ефира наистина! Така ще стане достояние до много народ, които след това да не се хващат на въдицата...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •