Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: филтър за твърди частици

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    малко ренесанс по темата:
    вероятно не се беше самопочиствала колата, защото миналата седмица както со карах по околовръстното, и светна лампата на двигателя, изписа ми да я водя на проверка и изгуби мощност. мина в някакъв икономичен режим, не знам дали беше ограничена откъм скорост, защото докато набера 50км/ч и идваше следващия светофар. Звъннах на Бобо и той каза да му я закарам (беше събота, а веднага ме смести да я види. благодаря, Бобо!). върза и компютъра и каза "бягай надалече". вкара я в сервизно самопочистване. колата вдигна малко над 4000 оборота, скоро запуши отвсякъде и т.н. сега една седмица по-късно все още мирише.
    според Бобо, причина да не се самопочисти е, че не я натискам много за по-продължително време и това си е така, напоследък съм я карал само в София, а когато съм извънградско, почти винаги е под 3000 оборота. изключвам възможността да е от чипосването, но затова пък в друг раздел имаше тема откъде зареждаме - е, веднъж заредих от лукойл (на Бяла - русенско) и тоава се получи скоро след това. знам, че е съвпадение.
    та сега дебна дали ще се самопочисти скоро пак, защото ако не го направи, след 3-4 сервизни почиствания и май ще е за смяна филтъра
    Прочетох цялата тема и едно не ми стана ясно как може нови коли, а да стават такива мизерии...Да си карам аз една ласната черна 159 примерно по главната и тя да реши да се самопочиства насред центъра...Що за простотия е това, немога да разбера!!!

    ПП:Иначе за това че се е запушила е нормално ако я караш в по-ниски обороти...лично и аз така карам моето 2.4 JTD, но поне един път на вечер я изрязвам до 4000 за да и излезнат саждите и да нямам такива проблеми
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Прочетох цялата тема и едно не ми стана ясно как може нови коли, а да стават такива мизерии...Да си карам аз една ласната черна 159 примерно по главната и тя да реши да се самопочиства насред центъра...Що за простотия е това, немога да разбера!!!

    ПП:Иначе за това че се е запушила е нормално ако я караш в по-ниски обороти...лично и аз така карам моето 2.4 JTD, но поне един път на вечер я изрязвам до 4000 за да и излезнат саждите и да нямам такива проблеми
    Няма инженер, който да накара JTD да работи нормално с тия лайна, които купуваме Колегата по-горе написа, че този решим е свързан с промяна на обороти, а не пушене. То идва от "качественото" гориво, което сипваме.
    Някъде бях писал как на брат ми Мазда-ти й гръмна FAP-а на 52 000 км от ОМВ Алпин и Премиум дизел
    Сега е на 110 000 км и дюзите са за смяна. Дали японците са направили толкова скапан двигател?
    Няма техника, която да издържа на тия скапани горива

  3. #18
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    И аз да си споделя, - след каране с българска нафта (1,5 месеца - почти 4000 км) - само Шелл VPower - на връщане в Русия, пред Будапеща ми снана същият номер - светна оранжевата лампа на двигател и компа ми написа да хадя в серви. Тъй като нямах такъв под ръка, първото ТО го минх тъкмо в Будапеща и съм много разочерован, съгласно сервисната книжка си продължих да си карам. Мощността падна, турбината едвам работеше, с труд вдигаше 70 км.
    След точно 222 км(и зареждане на резервуара 40 л. нормална нафта - пак Шелл VPower - момичето ми се оправи. 300 км всичко беше нормално, само лампата си продължаваше да свети, даже в Полша успяха да ме глобят 55 евро за превишение. После отново загуби мощност - тъй като беше вече вечер и Алфа сервиза в Полша беше затворил - реших да си продължа бавничко нататък. И така почти още 5-600 км - след което всичко се оправи пак и след още 100 км и лампата си загасна. Сега съм с нормалният руски Лукойл ЭКТО.
    Момичето си върви като щураво.
    Извода е че за съжаление в БГ - няма нормална нафта.
    Много ми е интересно как ли ще вървят на нашата (българска) нафта новите алфовски дизели - 2 л. битурбо - те са на нафта евро 5???
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  4. #19

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Няма инженер, който да накара JTD да работи нормално с тия лайна, които купуваме Колегата по-горе написа, че този решим е свързан с промяна на обороти, а не пушене. То идва от "качественото" гориво, което сипваме.
    Някъде бях писал как на брат ми Мазда-ти й гръмна FAP-а на 52 000 км от ОМВ Алпин и Премиум дизел
    Сега е на 110 000 км и дюзите са за смяна. Дали японците са направили толкова скапан двигател?
    Няма техника, която да издържа на тия скапани горива
    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    И аз да си споделя, - след каране с българска нафта (1,5 месеца - почти 4000 км) - само Шелл VPower - на връщане в Русия, пред Будапеща ми снана същият номер - светна оранжевата лампа на двигател и компа ми написа да хадя в серви. Тъй като нямах такъв под ръка, първото ТО го минх тъкмо в Будапеща и съм много разочерован, съгласно сервисната книжка си продължих да си карам. Мощността падна, турбината едвам работеше, с труд вдигаше 70 км.
    След точно 222 км(и зареждане на резервуара 40 л. нормална нафта - пак Шелл VPower - момичето ми се оправи. 300 км всичко беше нормално, само лампата си продължаваше да свети, даже в Полша успяха да ме глобят 55 евро за превишение. После отново загуби мощност - тъй като беше вече вечер и Алфа сервиза в Полша беше затворил - реших да си продължа бавничко нататък. И така почти още 5-600 км - след което всичко се оправи пак и след още 100 км и лампата си загасна. Сега съм с нормалният руски Лукойл ЭКТО.
    Момичето си върви като щураво.
    Извода е че за съжаление в БГ - няма нормална нафта.
    Много ми е интересно как ли ще вървят на нашата (българска) нафта новите алфовски дизели - 2 л. битурбо - те са на нафта евро 5???
    Незнам и перфектна да е то беше казано че на 5000 или на 10 000 км започва самопочистване, аз за това говорех че е ужастно!!!
    А отностно горивата, мойто JTD си го карам само с нафта на Лукойл и от време на време на Еко от скъпия дизел и нямам абсолютно никакви проблеми, но едвали мойто JTD е база за сравнение защото е 99 година, а тогава са ЕВРО 2 двигателите...Но наистина незнам новите дизели с наще горива просто се мъчат...
    Може би само Евродизела на Еко покрива що годе някакви норми, но все пак сме много далеч от запада...
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #20
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    Много ми е интересно как ли ще вървят на нашата (българска) нафта новите алфовски дизели - 2 л. битурбо - те са на нафта евро 5???
    Няма да вървят, ще отседяват пред АИ
    Те и без това ще ги гледат като индианци

  6. #21
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Няма да вървят, ще отседяват пред АИ
    Те и без това ще ги гледат като индианци
    Те и сегашните Алфи ги гледат като индианци!!!
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  7. #22
    започва да се пристрастява kgs159's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    35

    Default

    Аз не съм имал проблеми с ремонтите по колата ми в АИ.С Изключение на бояджиите им-НЕКАДЪРНИЦИ.Според мен когато колата влезе в авариен режим,като при OGY не би могла сама да се оправи.
    ALFA ROMEO 159-1,9JTDM 16v

  8. #23
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Quote Originally Posted by kgs159 View Post
    Аз не съм имал проблеми с ремонтите по колата ми в АИ.С Изключение на бояджиите им-НЕКАДЪРНИЦИ.Според мен когато колата влезе в авариен режим,като при OGY не би могла сама да се оправи.
    Може би - но се оправи!
    както казват тук на руският форум - Алфата си има нанороботи - и ако не ти се е обидела за нещо може и сама да се оправя.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Незнам и перфектна да е то беше казано че на 5000 или на 10 000 км започва самопочистване, аз за това говорех че е ужастно!!!
    А отностно горивата, мойто JTD си го карам само с нафта на Лукойл и от време на време на Еко от скъпия дизел и нямам абсолютно никакви проблеми, но едвали мойто JTD е база за сравнение защото е 99 година, а тогава са ЕВРО 2 двигателите...Но наистина незнам новите дизели с наще горива просто се мъчат...
    Може би само Евродизела на Еко покрива що годе някакви норми, но все пак сме много далеч от запада...
    колега, наистина ме удивляваш!!! има ли тема, по която да не си компетентен?!?

    ---------- Post added at 09:37 ---------- Previous post was at 09:32 ----------

    днес забелязах и още нещо - ауспухът ми е черен, като на типичен дизел, а не беше такъв преди почистването. лошото е, че не обърнах внимание дали тогава стана така и оттогава да не са му паднали саждите, или просто си започна да пропушва. днес му обърнах внимание, защото сутринта като запалих и усетих онази до болка позната миризма, обърнах се назад и видях облака. не можах да го повторя това, но забелязах, че като я изрежа на празен ход на високи обороти и изпушва. ще съм благодарен, ако някой от колегите пробва дали и неговата изпушва така. дали това е от ремапа?!?
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  10. #25
    започва да се пристрастява kgs159's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    35

    Default

    Моята я карам 48000 км с БГ нафта и не пуши грам.Но всека година пътувам по 2-3 пъти по 4-5000км в Германиа и я карам с 170-200км нон стоп.Тогава колата почернява леко отзад,явно се продухва филтара и гарнетата.
    ALFA ROMEO 159-1,9JTDM 16v

  11. #26
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    А на моята ауспуха е съвсем чист - съвсем лек "загар" може би.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  12. #27

    Exclamation

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    колега, наистина ме удивляваш!!! има ли тема, по която да не си компетентен?!?

    ---------- Post added at 09:37 ---------- Previous post was at 09:32 ----------

    днес забелязах и още нещо - ауспухът ми е черен, като на типичен дизел, а не беше такъв преди почистването. лошото е, че не обърнах внимание дали тогава стана така и оттогава да не са му паднали саждите, или просто си започна да пропушва. днес му обърнах внимание, защото сутринта като запалих и усетих онази до болка позната миризма, обърнах се назад и видях облака. не можах да го повторя това, но забелязах, че като я изрежа на празен ход на високи обороти и изпушва. ще съм благодарен, ако някой от колегите пробва дали и неговата изпушва така. дали това е от ремапа?!?
    Да има такива теми по които не съм, но пък се уча А относно това с пропушването не е на добре... Ако ремапа е качествен няма да е от него, но нищо не се знае...
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Да има такива теми по които не съм, но пък се уча А относно това с пропушването не е на добре... Ако ремапа е качествен няма да е от него, но нищо не се знае...
    сподели кое е "качествен ремап", моля!
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    сподели кое е "качествен ремап", моля!
    Ми ако си с чип на Бобо, Black Angels или Диджитал Тунинг например няма от какво да се притесняваш
    ПП: Аз до колкото се сещам си с чип при Бобо, но може и да греша...
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #30

    Default

    имам лек нагар на моя ауспух , но досега нито веднъж не е влизала в почистващ режим, не е пушила никога, но пък за сметка на това на всеки 1000 км я карам поне 200 км извънградско

    освен това я карам на високички обороти, под 2500 почти никога не падам

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •