Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: филтър за твърди частици

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    а аз нямах никак допреди да я вкарат в почистващ режим. яд ме е, че не обърнах внимание после как беше, а чак сега. може и оттогава да е и дали това изпушване като я изфорсирам го нямаше и преди ремапа.

    А твоята изпушва ли като я изфорсираш (над 4000 оборота) на празен ход?
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  2. #32

    Default

    не, или поне не когато съм я наблюдавал

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    колега, наистина ме удивляваш!!! има ли тема, по която да не си компетентен?!?

    ---------- Post added at 09:37 ---------- Previous post was at 09:32 ----------

    днес забелязах и още нещо - ауспухът ми е черен, като на типичен дизел, а не беше такъв преди почистването. лошото е, че не обърнах внимание дали тогава стана така и оттогава да не са му паднали саждите, или просто си започна да пропушва. днес му обърнах внимание, защото сутринта като запалих и усетих онази до болка позната миризма, обърнах се назад и видях облака. не можах да го повторя това, но забелязах, че като я изрежа на празен ход на високи обороти и изпушва. ще съм благодарен, ако някой от колегите пробва дали и неговата изпушва така. дали това е от ремапа?!?
    Здравей, Василе. Твоята кола никога не е изпушвала и ауспуха винаги е бил по-чист от на бензинова кола. Бъди сигурен,че причината за саждите са в ремапването на мотора. Моят колега направи като теб на неговата 159-2.4 и не след дълго започнаха приключенията с аварийни режими,пушеци,дюзи и още куп неприятности,които му струваха около 4 хил.лв. Добре,че успяхме да намерим друг филтър за твърди частици,защото неговият беше премахнат и ставаше страшно,като се разпуши колата особенно в града. Ти не си за смяна на филтъра,а взимай мерки с ремапа,щом караш спокойно. Има колеги,които могат да ти помогнат там. Успех!
    Last edited by zlia; 24-09-2009 at 08:03.

  4. #34
    започва да се пристрастява kgs159's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    35

    Default

    Мойта я карах 10000км с развалени колектори-постояно отворени клапи на ЕГРа,и не пушеше изобщо.Затова ме е страх от всякакви чипове.Почват след това май проблеми с турбо,съдинител,маховик ,този филтър и може би ЕГР и колектори.А ЕГР и колекторите са 1500лв-сменял сам ги.
    ALFA ROMEO 159-1,9JTDM 16v

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by zlia View Post
    Здравей, Василе. Твоята кола никога не е изпушвала и ауспуха винаги е бил по-чист от на бензинова кола. Бъди сигурен,че причината за саждите са в ремапването на мотора. Моят колега направи като теб на неговата 159-2.4 и не след дълго започнаха приключенията с аварийни режими,пушеци,дюзи и още куп нептиятности,които му струваха около 4 хил.лв. Добре,че успяхме да намерим друг филтър за твърди частици,защото неговият беше премахнат и ставаше страшно,като се разпуши колата особенно в града. Ти не си за смяна на филтъра,а взимай мерки с ремапа,щом караш спокойно. Има колеги,които могат да ти помогнат там. Успех!
    точно така си беше! и това беше едно от нещата, които ми направиха впечатление като я взех и които говорихме тогава. в интерес на истината попрочетох малко и по едно време ми направи впечатление, че за 15000км не се самопочисти нито веднъж и точно по този повод пуснах тази тема преди време, още преди ремап. лошото е, че не знам кое е нормално и кое не. аз си знам, че съм малко по-мнителен от нормалното за колите си, но точно това ме е пазило досега да нямам големи проблеми с колите ми и да не са ме изоставяли никога на път и при най малкото съмнение, нетипичен звук и дори трепване и тичам в сервиза. утре ще говорим с бобо. за отношението и работата му мога да кажа само хубави неща и понеже аз си признавам, че нищо не разбирам, разчитам на мнението му, пък да видим. факт е, че колата е различна след ремап-а, но пък предпочитам да е здрава.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  6. #36
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Не знам кой е правил ремапа, но ето няколко разсъждения от мен:

    1. В Европа не случайно ремапът е скъп, хората четат и знаят. Тука в БГ или се крадат чипове и се модифицират или с една програмка (безплатно хакната) всеки може да надува нафта и налягане и колата винаги има разлика от преди това.

    2. Кой стейдж чип си? Ако сте се пазарили да става 300 коня, ще пуши не черно, но и червено скоро време.

    3. Този мотор може да припушва и от друго.

    4. Помоли ремапърът да ти върне стария софтуер ако мислиш, че е от чипа.


  7. #37
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy View Post
    Не знам кой е правил ремапа, но ето няколко разсъждения от мен:

    1. В Европа не случайно ремапът е скъп, хората четат и знаят. Тука в БГ или се крадат чипове и се модифицират или с една програмка (безплатно хакната) всеки може да надува нафта и налягане и колата винаги има разлика от преди това.

    2. Кой стейдж чип си? Ако сте се пазарили да става 300 коня, ще пуши не черно, но и червено скоро време.

    3. Този мотор може да припушва и от друго.

    4. Помоли ремапърът да ти върне стария софтуер ако мислиш, че е от чипа.
    Я си успокойте страстите не е от чипа споко тия коли си имат достатъчно бъгове че чипа да и е проблем Да не говориме че чипа се кара на още доста коли и другите нямат ядове

    И ники спокойно чипа на човека си е от скъпите и грам не трябва да пуши даже си влиза в евро нормите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Ники,

    за четенето и знанието не можеш да определяш "тук и там" само по местоположение и държава. за софтуера дали е хакнат или не, може да има значение дали забива самият софтуер, но не и ти да му кажеш "А", а той да подаде към колата по jtag или друг протокол "Б". не сме се пазарили за 300 коня, а само за оптимизация.

    очевидно, обаче, има нещо, което нямам идея какво е, но между това да имам здрава или пъргава кола, бих избрал първото. дано да не е поставена така дилемата!
    Last edited by vassil.tzanev; 24-09-2009 at 18:49.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    развръзката:

    спукан маркуч на диференциалния датчик, поради което показва грешно налягане във филтъра и вероятно това е била причината да каже че е запушен изведнъж.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  10. #40
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Щом си я оправил е супер! Сипвай качествена нафта и това е...


  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy View Post
    Щом си я оправил е супер! Сипвай качествена нафта и това е...
    уж
    Last edited by vassil.tzanev; 19-12-2009 at 18:52.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  12. #42
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Важното е че дертовете ти минаха - карай си с удоволствие и без проблеми!
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    благодаря! надявам се да са минали. ще я наблюдавам сега, пък да видим.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  14. #44
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    43

    Default

    Аз вече карам 2 години с чип на BlackAngels и проблеми с филтъра за твърди частици не съм имал.


    П.П Колата я кара предимно жена ми.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v

  15. #45
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Roev View Post
    Аз вече карам 2 години с чип на BlackAngels и проблеми с филтъра за твърди частици не съм имал.


    П.П Колата я кара предимно жена ми.
    To и да е светкало дали е забелязала бъзикам се
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •