Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 149

Thread: Възможно ли е при студент старт...?

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Възможно ли е при студент старт...?

    Възможно ли е при студен старт в първите няколко секунди да няма достатъчно налягане до повдигачите и да не се отварят добре всмукателните клапани?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Теоретично съвсем в началото в първите няколко оборота... каква е идеята на въпроса ?
    Alfa 155 2.0 16v

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    А питам си просто. Само в първите няколк оборота казваш. Но не и да речем 30 - 40 секунди след запалването? Ако е слабо налягането ще светне лампата нали?

    Сутрин имам детонации. И не само сутрин. Ами като е седяла колата повече от 3, 4 часа да речем. И още не мога да разбера къде е проблема.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    По-скоро докато е ниско трябва да свети а като се увеличи след 3-5- 10 сек . да угасне .
    Понякога кофти маслен филтър с клапън може да създава подобен род проблеми.
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    По-скоро докато е ниско трябва да свети а като се увеличи след 3-5- 10 сек . да угасне .
    Понякога кофти маслен филтър с клапън може да създава подобен род проблеми.
    Лампата угасва веднага след запалването.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    ..опаа не видях че си отговорил и си редактирам поста
    детонации казваш а на газ ли си или бензин ? Може да е от кофти тунинг ....свещи , кофти бензин .. много работи станаха.. ремъци незацепениправилно и така на татък .... изброявам ги хаотично това са първите неща които ми дойдоха на ум .
    Last edited by dimo; 15-06-2009 at 16:52.
    Alfa 155 2.0 16v

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    ..опаа не видях че си отговорил и си редактирам поста
    детонации казваш а на газ ли си или бензин ? Може да е от кофти тунинг ....свещи , кофти бензин .. много работи станаха.. ремъци незацепениправилно и така на татък .... изброявам ги хаотично това са първите неща които ми дойдоха на ум .
    Тунинга е от Бобо (преди бях с друг чип и го смених с такъв на бобо поради съмнения в предишния тунер)

    На бензин съм. газ нямам изобщо. Не съм и имал.

    Свещи денсо иридиум. И 8-те работят. Нови кабели за тях БОШ оригинални. Бензин Лукойл 98. Но и с който и друг да налея е все тая. Ремъците зацепени от мен с пети и часовник.

    Нови: Дебитомер, ламбда, термосензори, ТПС.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тунинга е от Бобо (преди бях с друг чип и го смених с такъв на бобо поради съмнения в предишния тунер)

    На бензин съм. газ нямам изобщо. Не съм и имал.

    Свещи денсо иридиум. И 8-те работят. Нови кабели за тях БОШ оригинални. Бензин Лукойл 98. Но и с който и друг да налея е все тая. Ремъците зацепени от мен с пети и часовник.

    Нови: Дебитомер, ламбда, термосензори, ТПС.
    В такв случай наистина е странно това поведение все пак не допускаш ли някой от изброените компоненти да е дефектирал случва се ...
    Alfa 155 2.0 16v

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    В такв случай наистина е странно това поведение все пак не допускаш ли някой от изброените компоненти да е дефектирал случва се ...
    Няма доспукане тука. Всичко е измерено и е 100% сигурно, че работи изправно. Тази кола не се води в сервиз. само аз си я ръчкам. Въпреки, че имам познати в сервизи и при тях съм ходил ей така м/у другото. И те казват вече "ми незнам брат". Последниа съвет беше да измеря вакума в колектора при запалване и налягане на маслото.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Колега моя случай е абсолютно автентичен и то се появи откакто се стопли. Със същия мотор съм, и при мене абсолютно всичко сменено и аз чип от Бобо. Аз имам съмнение за кофти гориво
    Всички бензиностанции съм сменил!

    Бубините само не знам как да разбера дали всички работят добре.

    На 4-ти цилиндър като откача кабела дето идва от ЕКУ-то не се случва нищо. Промяна в работата на мотора няма. Докато на другите 3 като го откача и почва да се разтриса.

    Ама пък пробвам и на 4 свещи да работи. И само на големи и само на малки и само на 2x2 големи/малки работят и 4-те цилиндъра. Даже на 4 свеши си карам без грижи. Даже само на 2 бубини си карам и си върви колата. Само на празен ход е нестабилна. Не знам защо само на 4-ти цилиндър като откача кабела не се случва нищо. Но пък щом и на двете свеши се подава ток от нея значи работи според мен.

    Пробвах запушвах картерната вентилация - нищо

    Запушвах вентилацията на резервоара към колектора. Пак нищо. (в резервоара м/у другото се получава много голям вакум. не знам дали е нормално)

    Надувах колектора с компресор да проверя дали няма дупка някъде да смуче въздух. Няма. Накрайника го слагах на мястото на дебитомера и надух колектора на 0,5 бара. Държа ги 15 мин така.

    Гориво при първоначално палене има да те убие. Още докато завъртя и вдига 3.0 бара налягане. Дюзите вадих пусках ги в едни колбички да видя дали пръскат с еднакъв дебит. Оставях ги под налягане 1 час да видя дали пропускат. Е няма и няма. Всичко 6+

    И като подам рязко газ от празен ход има едно змисляне от около половин секунда ичак тогава вдига обороти. Първо се чува въздуха да съска в дросела и след малко се качват оборотите.

    Като спирам оборотите и пропадат понякога. Особено на климатик. (както казах с чисто нови ТПС и дебитомер съм на 2 месеца) Дросела почистен, клапата настроена да прилепва плътно. Адаптирал съм.

    Просто вече ми е голяма мистерия. Смених една камара неща за тоя дето туха и промяна има към по-добро. Нали все пак са нови, но промяната не се отнася към проблема.

    От първия път не мога да запаля ако колата е седяла повече от 3 часа. Въртя, припалва и гасне.Втория път като врътна и запалва и държи 1200 оборота. Като река да подам газ първи иска да глъхне. За това подавам повече и тръгвам с 2500 оборота.

    Тая клапа в коплектора и тя си работи. Мърда се. Не знам да взема да сваля колектора вече да го измия и да видия какво става в него.... просто вече не знам какво да проверя.

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Стига рови колата не е то налягане на масло на студено маслото е гъсто и ако не са пълни подвдигачите ще изтракат при запалване после ще се напълнят.Не разбра ли от топлото време е на есен ще се оправи и моята е така от както се стопли Ако искаш пробвай да сложиш съпротивление на датчика за температурата на мотора да лъше компа че е с 10 градуса по студено може ид а запали безпроблем ако стане вадиш съпротивлението на копче в купето и си ти .
    Как да я оставя бе човек? На работа на плаца като паля да си ходя, гледам другите да си тръгнат, че да не чуват как пали "голямата бегачка". Срам ме е да я запаля пред другите. Че аз с рейса да ходя на работа ще ми е по-спокойно.

    Базикаме се снощи с едни майсторчета та ми викат "Ти тея пари дето ги вкара в тая кола да беше инвестирал да отидеш в Италия да запалиш едан чисто нова да видиш да не би и новата така да прави"...
    Last edited by oem; 15-06-2009 at 18:55.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Другото странно. Паля сутрин. Детонации. Предварение -3 градуса. В колектора изпускателен се чува яко зъркане и пукане - казваш си веднага "бедна смес". Поглеждам през ауспуха пуши едно синкаво/сиво и мирише на бензин здраво.

    ЕДИТ: Бе и аз като подам гас тръгва.

    Добре бе и теб не те ли гложди да го оправиш тоя проблем?
    Last edited by oem; 15-06-2009 at 19:01.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Батка остави чипа. Не е от него. Точно и на мен ми беше съмнението в него. Смених 4, 5 софта и проблема си го имаше пак. Накрая от Бобо софтуер и пак същата работа.

    На края ще я бутна в някоя ряка, ще я обявя за открадната, ще си взема парите от каското и ще се возя на рейса.



    Само ще се спъне и ще гори по-малко. При мен беше заминала тотално. Сложих новата, колата умря, но и гори нормално.
    Я за проба си върни сток софтуера, па да видим кво ша стане...

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Я за проба си върни сток софтуера, па да видим кво ша стане...
    И със сток софтуера е така. Какво значение има той? На празен ход картите са си същите като пригиналния. Даже с на бобо софтуера мотора работи по-добре и от сток-а. Много безшумна работа.

    Аз много ми се иска някой да ми прати една бубина. Която да е сигурно, че е здрава да я пробвам да я сложа на 4-ти цилиндър, че много ми е интересно как така няма промяна след като и дръпна кабелчето. Външно няма пукнатини иначе. Ама ме гложди сега и тя. Ама не ми се купува вече нищо. Дадох една камара пари. И ако купя и нова бубина и да се окаже, че тази си работи нормално вече ше си направя ритуално самоубииство.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На студено не го прави защото ЕКУ-то обгатява тогава повече сместа. Горивото е повече и няма детонации. Това сутрин са точно детонации. Те се пораждат или от малко гориво, много въздух или неправилно измерен или лошо запалване. Също и от лошо газоразпределение.

    Пробвай утре сутрин откачи буксата на датчика на термостата и ще видиш, че ще запалиш абсолютно нормално без дори и да трепне мотора. Като откчиш буксата ЕКУ-то приема 23 градуса поподразбиране. Поне това показва на диагностика.

    Закачиш ли датчика отново започват мизериите. Ако имаш друг датчик пък най-добре откачаш буксата от термостата закачаш другия датчик да виси (за да не запише грешка, че няма датчик) напръскваш го с някой спрей или дезодорант да го охладиш и палиш. Пак ще запали нормално. Повярвай изпробвано е. Гаранция! Ако искаш пробвай ще се убедиш.

    П.С. Не знам обаче аз се уплаших каква зверска детонация трябва да става в този момент на палене, че ЕКу-то да не може да коригира запалването. Гледам на лаптопа -3 градуса. Демек 3 градуса закъснение (след ГМТ). Дначи то буталото почва вече да слиза на долу и чак тогава се подава искра. А нормално е 9-12 градуса преди ГМТ. на края ще рпобвам да откача детонационния датчик и да запаля така да видя какво ще се случи. Ам ме е страх да не гръмне в колектора и да го пукне.

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    не знам дали си пробвал. но сложи тази бубина която те съмнява на друг цилиндър...тогава пак виж има ли промяна на 4-ти ако и извадиш кабелчето
    Ще го пробвам и това.
    Last edited by oem; 15-06-2009 at 22:53.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На студено не го прави защото ЕКУ-то обгатява тогава повече сместа. Горивото е повече и няма детонации. Това сутрин са точно детонации. Те се пораждат или от малко гориво, много въздух или неправилно измерен или лошо запалване. Също и от лошо газоразпределение.

    Пробвай утре сутрин откачи буксата на датчика на термостата и ще видиш, че ще запалиш абсолютно нормално без дори и да трепне мотора. Като откчиш буксата ЕКУ-то приема 23 градуса поподразбиране. Поне това показва на диагностика.

    Закачиш ли датчика отново започват мизериите. Ако имаш друг датчик пък най-добре откачаш буксата от термостата закачаш другия датчик да виси (за да не запише грешка, че няма датчик) напръскваш го с някой спрей или дезодорант да го охладиш и палиш. Пак ще запали нормално. Повярвай изпробвано е. Гаранция! Ако искаш пробвай ще се убедиш.

    П.С. Не знам обаче аз се уплаших каква зверска детонация трябва да става в този момент на палене, че ЕКу-то да не може да коригира запалването. Гледам на лаптопа -3 градуса. Демек 3 градуса закъснение (след ГМТ). Дначи то буталото почва вече да слиза на долу и чак тогава се подава искра. А нормално е 9-12 градуса преди ГМТ. на края ще рпобвам да откача детонационния датчик и да запаля така да видя какво ще се случи. Ам ме е страх да не гръмне в колектора и да го пукне.



    Ще го пробвам и това.
    Занчи какво излиза бедна смес причината е във термодатчика (сменил съм 3 последния уж оригинален рикамби 60лв) и пак така остава ложа връзка в кабеляка от датчика към ЕКУ-то или третото за което казваш че няма промяна самия софтуер да и ма някакъв бъг . Проблема се среща и при 1,6 и при 2,0 също.
    А това с аванса защо се чудиш заради двигателя не е заработил стабилно ча да си държи подходящия аванс като я запалиш освен аванса вържи да гледаш и отчитанията на датчика за детонации защото ако той отчита детонациите в колектора задължително ще върне аванса за да се опита да ги спре до максимално ниската стойност.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •