Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 149

Thread: Възможно ли е при студент старт...?

  1. #46

    Default

    Искам само още нещо да те питам, двигателят (репспективно О2S) студен ли беше като мерихте с осцилоскопа и с екзаминера?

    А теб те съветвам да се поразровиш малко с google и да си изясниш каква е логиката и как работи EMS на един двигател, функцията на O2S.
    И един жокер: По специално кога ЕКУ взима под внимание неговите стойности!
    Успех!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  2. #47
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Искам само още нещо да те питам, двигателят (репспективно О2S) студен ли беше като мерихте с осцилоскопа и с екзаминера?

    А теб те съветвам да се поразровиш малко с google и да си изясниш каква е логиката и как работи EMS на един двигател, функцията на O2S.
    И един жокер: По специално кога ЕКУ взима под внимание неговите стойности!
    Успех!
    Двигателя не беше пален цяла нощ. Запалихме и почна да се тресе, да не може да поддържа обороти. От зад от ауспуха не мирише на нищо. Само въздух излиза без цвят без мирис, без нищо. Само с дръпването на буксата на ламбдата и както тресеше след 3, 4 секудни се стабилизира. И сега само без подгряването запалвам прекрасно. Преди след запалване като тръгне и понякога заглъхваше, забива муцуна. Сега няма такова нещо. Има мощност в ниските. Тръгвам без проблеми. Иначе тя сега си работи пак само, че се загрява от газовете. Ако разхода ми на гориво е добре и ако не намерим начин да остраним проблема изобщо няма да го закачам това подгряване. По-добре така отколкото да се ядосвам и да ми тресе и да ми чука сутрин. Че тя някоя сутрин може да скупи нещо. Я биела, я болт... знам ли.

    И при все, че не съм занулялвал нищо ще покарам така една седмица. Ако се задържат така нещата отивам при майстора с тоците пак и му я оставям да търси причината за тези смущеня. да мери генератор, да мери за утечки нещо... знам ли...

    Има нещо по тоците. Гледам и ксенона ми трепти в такт с мотора. А отначало като го сложих не беше така. После като взе да трепти мислех, че е от баластите нещо. Ще му я закарам и докато не намери проблема няма да си я взема. Той му е ясно. Видя и каза, чеима проблем. Каза да карам така няколко дена и ако не се влоши пак да му я закрам да я рови.

    Иначе пък не и мени обороти. седият стабилно и в движение и при спиране. От както регулирах дросела са бетон. Може би студена само като спирам така леко поиграват, но загрее ли край. Даже и в интервал от 100 оборота не поиграва.
    Last edited by oem; 29-06-2009 at 20:41.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #48

    Default

    Дубрютру... сън не съм спал с тебе, пък и почна да ми става интересно
    В момента нямам възможност да проверя електрическата схема от къде се захранва подгряването на сондата, но доколкото си спомням на някой автомобили е вързано на релето на бензиновата помпа. Провери как е при нашите коли... аз мога да проверя, чак довечера късно или утре.
    А за да локализираш проблема дали случайно не е пробив в самия сензор измери на куплунга как са съпротивленията, а също така и между отделните изводи. Данни какво трябва да бъде съпротивлението мисля, че лесно могат да се намерят в нета. При някой други модели автомобили съм сигурен, че сигналният проводник е ШИРМОВАН! Провери дали "случайно" и при нашите не е така и виж ширмовката дали е сигурно заземена.
    Може да си направиш експеримент да закачиш едно активно съпротивление на мястото на отоплението със същата стойност. Специално за теб уточнявам: съпротивлението трябва да е МОЩНО. Лично аз използвам за такива проби канталов реотан от печка лъч и на него си избирам каквото ми трябва съпротивление с точност до първия знак след запетайката. Това е друг начин да разбереш дали смущението идва от сензора или е от друго място.
    Накрая един съвет и предупреждение:
    *Само ти давам посока, ако се чувстваш уверен в себе си рови, режи и т.н. ако ли не... носи на специалисти
    Успех!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  4. #49
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Добро да е. Подгрева идва от плюса на инжекторите, а сигнала по маса от ЕКУ-то. Съпротивлението на ламбдата е 10,5 килоома. Толкова си го дават да е.

    Иначе кабелите нямат ширмовка брато. Най-обикновени едножилни са си.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Добро да е. Подгрева идва от плюса на инжекторите, а сигнала по маса от ЕКУ-то. Съпротивлението на ламбдата е 10,5 килоома. Толкова си го дават да е.
    Тогава "плюса" на инжекторите от къде идва?
    Под "сигнала по маса" разбираш бял проводник на отоплението ли?
    Не питам за сензора, а за отоплението. Колко е неговото съпротивление, нали уж там гледаме какво става щото като е изкл не прави проблеми
    Да нямаш пробив между отделните жила в проводника, от къде ще ти влизат иначе паразитни импулси... единият начин е по индуктивен път (защита ширмовка) другият чрез електрически пробив.

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Иначе кабелите нямат ширмовка брато. Най-обикновени едножилни са си.
    "Брато" кабелите на самия сензор нямат ширмовка, какво става след куплунга и там ли няма? Всъщност знам ли, може и да няма, те вече от какво ли не, правят икономии.
    Изобщо караш ме да правя неща които са против всякакви добри практики... да диагностицирам нещо като се доверявам само на твоите думи без да съм видял и измерил лично... става развален телефон не усещаш ли!
    Казах ти занеси я на специалист. Твоя човек, щом се справя с централите на AirBag ще се справи и с това... не би трябвало да му е никакъв проблем!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #51
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Тогава "плюса" на инжекторите от къде идва?
    Под "сигнала по маса" разбираш бял проводник на отоплението ли?
    Не питам за сензора, а за отоплението. Колко е неговото съпротивление, нали уж там гледаме какво става щото като е изкл не прави проблеми
    Да нямаш пробив между отделните жила в проводника, от къде ще ти влизат иначе паразитни импулси... единият начин е по индуктивен път (защита ширмовка) другият чрез електрически пробив.


    "Брато" кабелите на самия сензор нямат ширмовка, какво става след куплунга и там ли няма? Всъщност знам ли, може и да няма, те вече от какво ли не, правят икономии.
    Изобщо караш ме да правя неща които са против всякакви добри практики... да диагностицирам нещо като се доверявам само на твоите думи без да съм видял и измерил лично... става развален телефон не усещаш ли!
    Казах ти занеси я на специалист. Твоя човек, щом се справя с централите на AirBag ще се справи и с това... не би трябвало да му е никакъв проблем!
    Импулсите по маса за подгряването идват от ЕКУ-то. Плюса идва от инжекторите. Съпротивлението 10,5 килоома е на подгрева на ламбдата. И кабелите никъде нимат ширмовка и преди и след буксата. Обикновен едножилен кабел.

    Всъщност плюса първо идва от вариатора и после към инжекторите. Те всички сензори вземат плюс последнователно от едно място. От ламбдата отива на вариатора от там отива и на дебитомера, и на инжекторитее, и на ТПС-а, и на темепратурния сензор...А ЕКУ-то упралява по маса. То няма и как да управлява по плюс Трябва да е цяла релейна станция това ЕКУ

    Интересно обаче защо само като пренощува в гаража ми правеше мизерии? На вън като нощува палеше добре. Само в гаража като седи и сутрин не палеше от първия път. Какво има в тоя гараж толкова?
    Last edited by oem; 30-06-2009 at 10:59.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Съпротивлението 10,5 килоома е на подгрева на ламбдата.
    От къде е твоята информация, че трябва да бъде толкова... аз едни други неща знам за него примерно 6-14 Ohm.

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Интересно обаче защо само като пренощува в гаража ми правеше мизерии? На вън като нощува палеше добре. Само в гаража като седи и сутрин не палеше от първия път. Какво има в тоя гараж толкова?
    Предлагам засега да не разглеждаме разни окултни и трансцедентални хипотези

    П.П. проверявал ли си след откачането на подгряването дали изчезна смущението в ксеноните?
    Last edited by fade; 30-06-2009 at 11:29.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #53
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    От къде е твоята информация, че трябва да бъде толкова... аз едни други неща знам за него примерно 6-14 Ohm.



    Предлагам засега да не разглеждаме разни окултни и трансцедентални хипотези

    П.П. проверявал ли си след откачането на подгряването дали изчезна смущението в ксеноните?
    Е това не съм гледал. Довечера ще го видя и ще пиша. Снощи само обарнах внимание на това, че като пусна ксеноните и оборотите падат без да се вдигнат после. А по принцип те трябва да имат по-малка консумация от обикновените крушки и да не оказват кой знае какво влияние. Като пусна климатика примерно си се възстановяват. Но фаровете пусна ли ги падат с около 50 - 100 оборота и не се вдигат обратно.

    EDIT: И грешката е моя. 10,5 ома, не килоома В аутодата гледам го дават от 8,5 до 9,5. Ама някъде бях го гледал че е 10,5 и при мен толкова даде.
    Last edited by oem; 30-06-2009 at 11:43.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    ....
    Изобщо караш ме да правя неща които са против всякакви добри практики... да диагностицирам нещо като се доверявам само на твоите думи без да съм видял и измерил лично... става развален телефон не усещаш ли!
    Казах ти занеси я на специалист. Твоя човек, щом се справя с централите на AirBag ще се справи и с това... не би трябвало да му е никакъв проблем!

    Quote Originally Posted by oem View Post

    EDIT: И грешката е моя. 10,5 ома, не килоома В аутодата гледам го дават от 8,5 до 9,5. Ама някъде бях го гледал че е 10,5 и при мен толкова даде.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  10. #55
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post



    А то той ще и мери токовете. Ама каза да покарам така няколко дена да се адаптират параметрите към сегашно положение без погдряване.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    А то той ще и мери токовете. Ама каза да покарам така няколко дена да се адаптират параметрите към сегашно положение без погдряване.
    Шегуваш се нали? За какво ще я чакаш да се адаптира? Постоянно ли смяташ да я караш така?

    Ако това е което може да направи майстора – смени го! Ако няма с кой (което ме съмнява) - четеш и проверяваш сам или молиш за помощ приятел.

    П.П. Измери пада на напрежение на релето за дюзите, при работещ двигател и включена букса за подгряването на ламбда-сондата!
    И все пак, придържай се към съвета на fade – намери й специалист.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  12. #57
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Честито да ми е. Преди 2 часа и нещо слизам да паля колата. Въртя припалва и гасне. Преди това я бях карал 1 час по рано. Така въртя аз гасне, въртя, гасне. На 10-тия път запали. Звъня ня моя човек викам му идвай. Колата не пали. И тъкмо запали и му звъня и той вика "ми ела в сервиза". Отивам аз и се почна меренето. Пак на осцилоскопа. Всичко премерихме пак и нищо. Тоя път всичко перфектно. Съвсем леки шумове има в напрежението, но той вика, че те са много малки и не трябва да оказват влияние. Закачихме пак подгряването на сондата. Мерихме пак. Всичко идеално. Диагностика на екзаминера - всичко добре.

    А сега де? Спирам вече да се занимавам. Като спре да пали изобщо ще излезе къде е проблема. Така както го прави от дъжд на вятър няма хващане.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #58

    Default

    Стига бе... казваш и от това не е
    Да не би да имаш някакъв проблем с имобилайзера бе човек? Обръщал ли си внимание като угасне светва ли червената лампичка с ключа. Но пък казваш обажда се двигателя... чел съм съм преди време за един куплунг, който е в кормилната колона, идва от "антената" и прави мизерии. Потърси тук във форума мисля, че има теми свързани с него.
    Определено проблемът ти е електрически и е свързан с контакти! Такива непостоянни проявления могат да правят само лоши контактни според мен!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  14. #59
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Стига бе... казваш и от това не е
    Да не би да имаш някакъв проблем с имобилайзера бе човек? Обръщал ли си внимание като угасне светва ли червената лампичка с ключа. Но пък казваш обажда се двигателя... чел съм съм преди време за един куплунг, който е в кормилната колона, идва от "антената" и прави мизерии. Потърси тук във форума мисля, че има теми свързани с него.
    Определено проблемът ти е електрически и е свързан с контакти! Такива непостоянни проявления могат да правят само лоши контактни според мен!
    Не е имото. Тя запалва колата и веднага изгасва. Имото е ок. Няма да я ровя повече. Ще я чакам да спре въобще да пали и то ще си обади. Някоя връзка ще е както казваш ти. Ама да раздробя таблото и кято цяло колата и да не намеря нищо, защото го прави рядко не ми се ще. Все някой ден ще стане хептен зле. Тогава ще се намери проблема.

    Аз от града и без това рядко излизам. Като ме остави някъде.. заключвам я и се прибирам. Вече да ти кажа се моля това да се случи. Да спре да пали изобщо или като ще ражда да ражда. Мъжко, женско... каквото и да е да го ражда, та да стане ясно какво е.

    С откачено подгряване на сондата поне като и подам газ не глъхне сутрин. Но, не е това проблема. Може би като е откачено и я няма консумацията... пфф не знам вече и аз.
    Last edited by oem; 01-07-2009 at 09:56.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не е имото. Тя запалва колата и веднага изгасва. Имото е ок. Няма да я ровя повече. Ще я чакам да спре въобще да пали и то ще си обади. Някоя връзка ще е както казваш ти. Ама да раздробя таблото и кято цяло колата и да не намеря нищо, защото го прави рядко не ми се ще. Все някой ден ще стане хептен зле. Тогава ще се намери проблема
    Не отхвърляй вариантите така лесно с презумпцията "не може да е това" защото предполагам знаеш законите на Мърфи. Наскоро имах такъв случай с един двигател от който местните селски майстори вдигнаха ръце. Точно така отхвърлих нещо което ми се струваше малко вероятно като причина (да не кажа невероятно) и се оказа точно то! Разбира се преди това ми скъса нервите!

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз от града и без това рядко излизам. Като ме остави някъде.. заключвам я и се прибирам. Вече да ти кажа се моля това да се случи. Да спре да пали изобщо или като ще ражда да ражда. Мъжко, женско... каквото и да е да го ражда, та да стане ясно какво е.
    Аре без драматургия "викам" аз!

    Quote Originally Posted by oem View Post
    С откачено подгряване на сондата поне като и подам газ не глъхне сутрин. Но, не е това проблема. Може би като е откачено и я няма консумацията... пфф не знам вече и аз.
    Казах ти опитай да симулираш подгряването със съпротивление, ако има пробив към маса вътре в сензора ще си проличи точно по този начин. Търси и този прословут + откъде се захранва, бас ловя че накрая има и предпазител и реле да не би там да имаш лош контакт въпреки, че щом работи с откачено подгряване вероятността за пробив в самият датчик е по-голяма.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •