Results 1 to 5 of 5

Thread: Алфа 156, 1,9 JTD гасне при продължително каране с над 2750 rpm

  1. #1

    Default Алфа 156, 1,9 JTD гасне при продължително каране с над 2750 rpm

    Здравейте, имам следния проблем: колата ми е Алфа 156, 1,9 JTD, от 06/2001, изгасва в движение когато я карам по-дълго от 20-30 мин. с над 2750 оборота. Първо светва червената лампа на таблото, която според упътването означава грешка в инжекционната система и ако продължиш да я караш с високи обороти, двигателят губи мощност и след натискане на съединителя, изгасва.

    Четох за подобни проблеми тук във форума, но явно няма еднозначно решение. Водил съм я два пъти на моя майстор, който явно си пада малко безхаберен и няма идея какъв е проблемът. Утре ще му я водя за трети път и ще остане при него няколко дни, така че ако можете да ми помогнете с някакви идеи какво би могъл да провери, ще съм ви много благодарен. Последния път направи диагностика и грешките, които ЕCU-то показа са следните:

    - P0201 - инжекционен вентил цилиндър 1, прекъснат цикъл
    - P0202 - инжекционен вентил цилиндър 2, прекъснат цикъл
    - P0203 - инжекционен вентил цилиндър 3, прекъснат цикъл
    - P0204 - инжекционен вентил цилиндър 4, прекъснат цикъл
    - P0404 - EGR, невалиден сигнал
    - P0704 - сигнал на съединителя, невалиден сигнал

    Всички тези грешки се появяват отвреме навреме и не са постоянни според диагностиката.

    Майсторът ми смята, че е нещо, свързано с електрическата система, но последните два пъти не успя да намери никакъв проблем. Колата е на 102 000 км, преди 5 000 км и сменях въздушен, горивен филтър, термостат, дебитометър. Купих я преди 3 месеца от същия майстор (официален представител и сервиз на Fiat Group...) на 92 000 км. Още първата седмица направи същия проблем и след това си вървеше безпроблемно на високи обороти около 2 месеца или 5-6к км.

    Между другото съм в Германия и няма към кого друг да се обърна освен към този майстор. А той засега нищо не може да направи, така че моля ви помагайте, че е голяма досада да не можеш да вдигнеш повече от 120 км/ч и да караш с нос забит в оборотомера...

    Ростислав

  2. #2
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Добре дошъл колега във форума и дано по-малко ядове да имаш с колата!
    Значи на твоя въпрос, никой няма да може да ти даде "дистанционно" точен отговор, защото това е въпрос на диагностика. Незнам къде си ходил на диагностика (сервиз), но за нашите коли, компетентността на диагностика е ключов елемент. За жалост са много малко хората в България, които разбират от алфи, но не вярвам да е така в Германия. Затова най-добре отиди във фирмен сервиз на алфа, защото там е най-голям шанса да ти помогнат.
    Last edited by AlfaMan; 15-06-2009 at 23:03.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  3. #3
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by rostislavr View Post
    Здравейте, имам следния проблем: колата ми е Алфа 156, 1,9 JTD, от 06/2001, изгасва в движение когато я карам по-дълго от 20-30 мин. с над 2750 оборота. Първо светва червената лампа на таблото, която според упътването означава грешка в инжекционната система и ако продължиш да я караш с високи обороти, двигателят губи мощност и след натискане на съединителя, изгасва.

    Четох за подобни проблеми тук във форума, но явно няма еднозначно решение. Водил съм я два пъти на моя майстор, който явно си пада малко безхаберен и няма идея какъв е проблемът. Утре ще му я водя за трети път и ще остане при него няколко дни, така че ако можете да ми помогнете с някакви идеи какво би могъл да провери, ще съм ви много благодарен. Последния път направи диагностика и грешките, които ЕCU-то показа са следните:

    - P0201 - инжекционен вентил цилиндър 1, прекъснат цикъл
    - P0202 - инжекционен вентил цилиндър 2, прекъснат цикъл
    - P0203 - инжекционен вентил цилиндър 3, прекъснат цикъл
    - P0204 - инжекционен вентил цилиндър 4, прекъснат цикъл
    - P0404 - EGR, невалиден сигнал
    - P0704 - сигнал на съединителя, невалиден сигнал

    Всички тези грешки се появяват отвреме навреме и не са постоянни според диагностиката.

    Майсторът ми смята, че е нещо, свързано с електрическата система, но последните два пъти не успя да намери никакъв проблем. Колата е на 102 000 км, преди 5 000 км и сменях въздушен, горивен филтър, термостат, дебитометър. Купих я преди 3 месеца от същия майстор (официален представител и сервиз на Fiat Group...) на 92 000 км. Още първата седмица направи същия проблем и след това си вървеше безпроблемно на високи обороти около 2 месеца или 5-6к км.

    Между другото съм в Германия и няма към кого друг да се обърна освен към този майстор. А той засега нищо не може да направи, така че моля ви помагайте, че е голяма досада да не можеш да вдигнеш повече от 120 км/ч и да караш с нос забит в оборотомера...

    Ростислав
    Миния при някой да ти направат хубава диагностика виж дали няма грешки аз имах проблем и сега го имам по някога сутрин от 2 рия път пали минах на диагностика изчистиха ми грешките и сега съм екстра
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Няма да е зле, ако майсторът се насочи към горивната система на първо време
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    помпаааа ....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •