Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблем с парното ( топло / студено ) ?

  1. #1
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default Проблем с парното ( топло / студено ) ?

    Имам кофти проблем с парното-врътвам го на студено, обаче вместо да духа студено или там каквато е температурата навън си духа доста топличко и втория проблем е че като превключа да духа в краката ефекта е все едно съм го оствил на OFF, няма никаква струя.Нещо клапите се бъзикат явно, ама как се разчаства или въобще каква е процедурата по отстраняване на тези проблеми?
    Мерси!
    Last edited by proper; 16-06-2009 at 02:02.

  2. #2

    Default

    Имаш ли климатик?
    Дори да имаш, ако на жегите пуснеш да духа без включен климатик само вентилацията и дори копчето да е завъртяно на "студено"....ще ти духа топло.... нали студеното трябва от някъде да се вземе колега като е горещ околния въздух, единствено при движение с някаква прилична скорост, мойе евентуално да ти подухва хладно, но не студено.....
    При позиция топло ще ти духа въздух минаващ през парното...
    При позиция "студено" ще ти духа, какъвто е въздуха на околната среда...и ако той е 35'.... ))

    А иначе може да имаш проблем с контрола на клапите.
    След години зацапване....а те са много...клапите спират да имат възможността да се отварят и затварят на 100%.
    Но при теб явно направо има проблем със копчето.
    Трябва да се разглоби....не виждам друг вариант.
    Last edited by proper; 16-06-2009 at 02:01.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #3
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default

    Колега, наясно съм че когато не е включен климатика "студеното" е с температурата на околния въздух, обаче при мен си духа топличко, пробвал съм го и през зимата и нощно време, гаранция има нещо нередно.

  4. #4
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    И при мен е така, но само с определена скорост. Предполагам, че просто се набива горещият въздух от двигателя, защото ако затворя клапата, за да може циркулацията да е от въздуха в купето, нещата се оправят.

    Иначе си мисля, че е нормално - не може при жега навън, напечена кола и горещ двигател, да влиза студен въздух без да е пуснат климатика - няма откъде да дойде този студен въздух.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  5. #5
    започва да се пристрастява rado_alfagtv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    30

    Default

    ми аз са се занимавам с тва нещо разглобих я обаче тва е некав тих ужас нема пипане от никаде.Колкото до клапите ок обаче одеве забелязах че на радиаторчето има кран които затваря цирколацията на антифриз в радиаторчето моя не затваря напълно и има се получава твоя проблем.моя даже е прокапъл леко и са требва да купувам ма от къде ако може некои да каже евала!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •