Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Алфа 166 или бмв е-39

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Русе
    Posts
    5

    Default

    В Русе нямам познат със 166 ,можеби в града са 4 или 5 такива алфи .Бих покарал но ....

  2. #17
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    BASHALOV ти какво си карал до сега и що така реши че е добра идея да си купиш 10 годишна лимузина

    жокер : разгледай темата за цени на ремонти по 166 и помисли
    Петък следобед е, айляк съм и ще поспоря с радиото.

    Представи си ситуация: Млад човек с добър доход. Има 9000 лева събрани и може да отделя по около 200-300 месечно за изплащане.
    Вариант 1: Купува си Шкода Фабия/Форд Фиеста/Киа на лизинг. Плаща 9000 в началото и 200-300 на месец за вноските. Кара безлична, бавна, неудобна, грозна, нестабилна и т.н. кола, шофирането му е едно от досадните и изнервящи задължения.

    Вариант 2: Купува си за 9000 лева 10-годишна кола от висок клас (БМВ, Алфа, Волво, Мазда, без значение каква), в най-лошия случай пак дава по 200-300 на месец средно за ремонти - ако уцели на разнебитен екземпляр, а ако уцели на гледана кола - не ги дава. Кара удобна, стабилна, красива кола, денят започва и завършва с удоволствие от шофирането.

    Кое е по-добре?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Петък следобед е, айляк съм и ще поспоря с радиото.

    Представи си ситуация: Млад човек с добър доход. Има 9000 лева събрани и може да отделя по около 200-300 месечно за изплащане.
    Вариант 1: Купува си Шкода Фабия/Форд Фиеста/Киа на лизинг. Плаща 9000 в началото и 200-300 на месец за вноските. Кара безлична, бавна, неудобна, грозна, нестабилна и т.н. кола, шофирането му е едно от досадните и изнервящи задължения.

    Вариант 2: Купува си за 9000 лева 10-годишна кола от висок клас (БМВ, Алфа, Волво, Мазда, без значение каква), в най-лошия случай пак дава по 200-300 на месец средно за ремонти - ако уцели на разнебитен екземпляр, а ако уцели на гледана кола - не ги дава. Кара удобна, стабилна, красива кола, денят започва и завършва с удоволствие от шофирането.

    Кое е по-добре?
    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    за млад човек, с не особенно високи доходи нито едно от двете не е добре

    трябва му стара кола на 5-6 години , среден клас
    Набива още 3000-4000 лв ремонти и я продава след 2 години за два пъти по малко пари, просто защото е на 12-13 години, ако изобщо може да се продаде.
    Новата кола след 2 години току що е излезнала от гаранция и може да си я кара още 5 години без много ремонти, за което време 166, Е39 или други подобни вече ще е безбожно скъпи за подръжка.
    А това с подържаната 10+ годишна кола вече веднъж съм я гледал. Просто със времето една кола си иска още повече грижи. А дизел на 10 години, по добре не. То 99% от тези коли идват в България на 300 000+ км. или с челен удар (не се знае кое е по добре).
    Ако не караш много наистина свинкс-а е прав, взимаш среден клас кола на до 5 години и караш още 3, хем загубата няма да е голяма, хем няма да си абонат на сервизите.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  4. #19
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Комфортна возия
    Мощен и надежден двигател
    Здраво окачване
    Всевъзможни екстри
    Няма да говорим за визия
    Алфа Ромео е
    И отгоре на всичко 166...
    166 не остарява. Няма кола и модел та дори и от наи-новите която да я засенчи...
    Били евтини... Че това е супер... Тогава значи че това е наи добрия вариант между цена и по-горните неща.
    Колега, покараи някоя 166 да ти изчезнат колебанията и ,,да затваряме темата'' ...
    абсолютно е така !!!! само да добавя да търсиш и такава до 4-5 год. така от една страна получаваш доволно обезценен автомобил а и си донякъде застрахован от наличието на 15-16 предишни собственика, некомпетентни намеси и евтини сервизи Успех!!!!!!
    Tormentvm In Dvm Demens

  5. #20

    Default zdr

    А аз да питам, колко от вас са карали (не качвали) е39 та се изказвате така крайно!

  6. #21

    Default

    Колега в темата ще ти сравня Алфа 166 с БМВ Е39 ,Халдито отпада за мен. В един ценови клас са 166 2.4JTD 136Ps i E39 525TDS, като TDS a ще е по стар поне с 2години, мотора на БМВ то е по горящ, по старо поколение, по нединамичен и смело може да ти кажа много по чуплив. Окачването за мене е в + за БМВ то, екстрите и ако щеш простора в автомобила е отново за Алфата. Ако пък ще сравняваме 166 2.4JTD 150Ps и Е39 525d вече предимството на Алфата е поизравнено по критерии двигател, но пък за цената на БМВ то ще те заболи главата. Или ако ти се дават 13000-14000 за кола Алфата при добър късмет може и до фейслифта да я докараш, а тя ще е дооста по нова от БМВ то за тия пари.


    P.S. Не гледай Алфи по 4000-5000лв. БМВ та по 6000-7000, защото са били коли преди доста време сега са гробници.
    Last edited by thecleaner; 20-06-2009 at 13:29.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #22
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    156-Бмв 3-ка
    166-бмв 5-ца
    Алфа нямат аналог във високия клас лимозини.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  8. #23
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by mimo_ View Post
    Браточка казах ти, че не ми се водат фанатични спорове!
    5цата е в класа на 156цата я сега сравнявай!
    А за мотора това е един от най-здравите и доказали се дизелови мотори! Не случайно го монтират 10г. Тия тук просто са 500+ я ми дай ГТД на 500+ пълен леж!
    И аз мн. обичам Алфа но реалноста е друга!
    Не забравяй какво работа все пак!
    А Херца е чук, мн. съм доволен!
    Мноого мъка много......
    166 си е баш клас на 5-цата
    А тъй като случайно имам 7-ца и 166 ще ти кажа че си много в грешка. Алфата вози по хубаво и е по стабилна, по добре е шумоизолирана. БМВ-то е по здраво на ходова част. Като екстри са горе долу еднакви, БМВ-то има в повече парктроник, електрическа щора и телевизия, климатика му е по силен, но пък музиката е по зле. Това става въпрос за най-високо оборудване и на двете коли е извинявай ама разликата не смятам че е в полза на БМВ след като е клас отгоре.
    А ТДС-а е в пъти по зле от ЖТД и въобще не ги сравнявай щото едно ЖТД ще надживее 2-пъти ТДС.
    И лека полека нещата отиват към заключване......

  9. #24
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Значи 166 е много хубава кола , и бмв също но трябва да се сравняват конкретни екземпляри не може да се говори наизуст ,премерно винаги бих предпочел бмв 530d individiual пред 166 но въпроса е че то е рядкост а относно тдса е опростена технология , но пък алфата си има спортния чар но определино повече при бензиновите мотори. С запазен дизел ,ще забравиш че имаш мотор сомо масло и каране. А истината е каквото ти е на сърцето

  10. #25
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Придържайте се към темата!

  11. #26

    Default

    Здравейте колеги, имам и Алфа Ромео и БМВ и за това си позволявам да давам мнение по този въпрос. 166 е много добър автомобил и наистина има база за сравнение с 525 (много от вас бяха точни в предимствата и недостатъците на двата автомобила). Но смятам, че при 530д нещата вече са по-различни. Усещането и динамиката на този автомобил са незаменими. Това е мое мнение разбира се и мисля, че усещането за удоволствие ще накара човек да избере "най-добрия" за него автомобил.

  12. #27
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Quote Originally Posted by mimo_ View Post
    А аз да питам, колко от вас са карали (не качвали) е39 та се изказвате така крайно!
    Ами ето например аз карам в момента и Е39, и АР166 и вероятно мога да дам мнение И двете са мои и двете имат предимства и 2 те имат недостатъци особенно 166 в завоите но погледнато в общи линии АР 166 си бие Е39-та и тва го казвам от опит защото тва БМВ не ми е първото от този клас
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  13. #28
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    ..2 те имат недостатъци особенно 166 в завоите ..
    Не знам какво имаш впредвид с това , но 166-цата се държи прекрасно в завоите

    По темата - за година и 2-3 месеца и ~53000км съм сменил доста неща (които се потрошиха при мен) , но това беше цената , като си взех хубава кола за малко пари Но пък след смяната , която дори вече забравих колата се държи просто прекрасно и като вървене и като поведение на пътя , адски доволен съм !! За БМВ-то не мога да изразя точно мнение за дизеловия мотор , но съм карал 520i '99 добро е , но както и да го погледна като комфорт, визия и вървене - алфата е доста пред нея Както каза бат' Гиги на пръсти се броят екстрите , които различават 166-цата от 7-ма серия на бмв Таа каквото и да си говорим 166 няма аналог !
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •