Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Разход на час

  1. #31
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Независимо дали двг е загрял или не:
    "Мога ли да получа хор? Ако двигателят ще е в състояние на празен ход, при ниски обороти, за период по-дълъг от пет минути, я изгасете."

    Оставяне на парно или клима:
    ""Имам нужда от поддържане топла кабината / АС през зимата / лятото." Ако ще отцъствате за по-малко от 10 минути, двигателя ще задържи повече топлина от своето греене получено по време на работата му, отколкото ако бъде оставен автомобила на празен ход за този период от време. AC няма да поддържа Темп на ниски обороти. "Truckers всички напуснат машините и ги оставят да работят, докато един камион спре работа за деня." Те не плащат за гориво или за ремонт."

    Дори и топъл / горещ, загрял двигателя се поврежда от работата на празен ход.

    Преведен отказ от един труд.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #32
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    И са какво излиза според тази теория, че дизелджийте са прецакани и дизела не става за градско карене??? И после ТС-те били проблемни :lol
    Стига бе колеги, това е толкова преекспонирано твърдение, че ако следваме логиката, автоморгите щяха да са препълнени от прецакани дизели и никой нямаше да слага такива мотори в градски автомобили. Просто от мухата направихте слон, а реално милиони хора по цял свят си карат дизелите по "погрешния начин", и не са си прецакате моторите.
    Last edited by AlfaMan; 03-11-2009 at 21:12.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    И са какво излиза според тази теория, че дизелджийте са прецакани и дизела не става за градско карене??? И после ТС-те били проблемни :lol
    Стига бе колеги, това е толкова преекспонирано твърдение, че ако следваме логиката, автоморгите щяха да са препълнени от прецакани дизели и никой нямаше да слага такива мотори в градски автомобили. Просто от мухата направихте слон, а реално милиони хора по цял свят си карат дизелите по "погрешния начин", и не са си прецакате моторите.
    Ми да дори по моргите има много повече бензини отколкото дизели...аз дори след казаното не вярвам че е чак толкова вредно за дизела да стои на място...аз и преди бях споменал че камиони и автобуси не се гасят въобще, спира да си почива и не гасят и пак правят толкова много километри...бусовете също, да не говорим дизелови автомобили на колко хиляди километра сме виждали, но...незнам и аз вече...
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #34
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Аз да отговоря директно на въпроса.
    След точното изчисление от каране в София, то абсолютно средно разхода ми на час варира около 1.6 литра.
    Това не говорим за стоене на едно място, а за придвижване.
    Ето последния път имам заредени 59.04 литра и двигателя ми е работил 38:50 часа с тях. Това прави 1.52 литра на час.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #35
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аз да отговоря директно на въпроса.
    След точното изчисление от каране в София, то абсолютно средно разхода ми на час варира около 1.6 литра.
    Това не говорим за стоене на едно място, а за придвижване.
    Ето последния път имам заредени 59.04 литра и двигателя ми е работил 38:50 часа с тях. Това прави 1.52 литра на час.
    Ти да не си провеждал експеримент. 39 часа без да се движиш!?!
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #36
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Имам един приятел, който е инженер на някакви нефтени находища в Сибир - та той ми е разправял, че дизеловите камиони, булдозери, трактори и всякаква техника изобщо не се гасят през нощта по 7-8 месеца.

    Като ги запалят септември-октомври двигателите работят нонстоп до април-май - десетина часа през деня техниката бачка, препозва, копае и каквото прави там, а през останалото време дизелите си бачкат на празен ход. И изкарвали милиони километри без да
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  7. #37
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Talking

    Моите наблюдения по темата - 0.8 л/час, после падна до 0.6 след 4 часа работа на място. Мотора е 1.9 дизел, данни по бордкомпютъра. Включено парно само като консуматор.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Имам един приятел, който е инженер на някакви нефтени находища в Сибир - та той ми е разправял, че дизеловите камиони, булдозери, трактори и всякаква техника изобщо не се гасят през нощта по 7-8 месеца.

    Като ги запалят септември-октомври двигателите работят нонстоп до април-май - десетина часа през деня техниката бачка, препозва, копае и каквото прави там, а през останалото време дизелите си бачкат на празен ход. И изкарвали милиони километри без да
    Еми и аз това разправям ама специалистите казаха че вредно било за дизела да работи на място, а на бензина въобще не му пречело!?
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #39
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Еми и аз това разправям ама специалистите казаха че вредно било за дизела да работи на място, а на бензина въобще не му пречело!?
    И цигарите са вредни но това не пречи да има столетници пушачи)
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •