Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69

Thread: ФОБОС

  1. #16
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    И аз съм с Фобос и съм много доволен! на 50 000км смених едно филтърче. Сега проблема ми е ,че ми гасне копчето за превключване газ/бензин по някога! Ако я карм нормално ,няма проблем,но след като я запаля и тъгна по рязко гасне копчето,съответно спира подаването на гас и колата забива муцуна,след 5-6 секунди пак си светва и всичко е ок, колкото и да я ръчкам............ Водих я на доктор,той прегледа връзките,направи диагностика,но не установи какъв е проблема,всичко си е ок! Малко позацапах темата,но сори за спама!

  2. #17
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Аз също ходи до тези с ГИ Фобус и се консултирах с тях и ми казаха,че няма проблеми да им ада ми я монтират на колата,но след като прочетох темата и се отказах напълно.Но след това си говорих с един колега и ме прати там където той си е поставил ГИ и аз отидох и си посавих някъв италянки и трябва да ви кажа,че съм много доволен как върви,просто не намирам разлика бензин /газ.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  3. #18
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Добре дошъл в отбора

    Колко бензин ти гореше 2.0ТС колега, че реши да слагаш газ? И да те питам сега колко газ ти гори на 100км ??
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #19
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Аи нормално си гореше 12-13-14/100 зависи колко ми тежи крака,на седмица сипвам по 50лв бензин,аз монтирах ГИ миналата седмица в петък и съм изхарчил една бутилка с 33л газ минах 340км.и това е само на извън градско каране,но тя още не е олегнала и съм сипъл от две различни газ станции.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  5. #20
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А бутилката къде я монтираха? На мястото на резервната гума или?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #21
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    А бутилката къде я монтираха? На мястото на резервната гума или?
    Няма по-голяма глупост от монтаж на мястото на гумата ........... аз съм с такава кръгла и всеки път като вдигна капака на багажника, ми става лошо, като виждам, какво става с резервната гума и инструментите из багажника..........!

  7. #22
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Да бутилката ми е на мястото на резрвната гума,но при мен няма проблеми аз не карам багаж с мен,и предимно карам само градско.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Няма по-голяма глупост от монтаж на мястото на гумата ........... аз съм с такава кръгла и всеки път като вдигна капака на багажника, ми става лошо, като виждам, какво става с резервната гума и инструментите из багажника..........!
    Аз реших проблема радикално просто нямам резервна гума , хаха да видя газова бутилка в багажника ми се повръща на мен, иначе като излизам извън градо си я взимам де тарикати сме ние с газта, харчи ми 38л. ~300 км градско моята 2.0

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  9. #24
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Това е много приличен разход,аз моята гума си я карам в багажника и не ми пречи.За разхода е кажа по-нататък защото до сега съм изхарчил само една бутилка от 35л газ.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  10. #25
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колега, сподели каква газова уредба (ГИ), къде и за колко пари са ти я сложили, защото това би било полезно за другите хора, които четат темата и се чудят каква газова да монтират.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  11. #26
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by niki-25 View Post
    Това е много приличен разход,аз моята гума си я карам в багажника и не ми пречи.За разхода е кажа по-нататък защото до сега съм изхарчил само една бутилка от 35л газ.
    Айде честито! Аз ти видях стикера за газта и се зарадвах, че вече не съм само аз с газова Алфа в квартала и то ЦФ3. Вече 40к км съм минал за 1,5 години и общо взето няма проблеми с газта. Важното е само да ти уцелят настройките и да караш редовно и на бенз. за да не се запушват дюзите.
    За бутилката аз се пре бах да си сложа 40л. пура и сега ще трябва да я сменям за тороидална, т.е. в резервната гума, щото чакам бебок и количката му трудно се събира в седана така.

    П.П. Ако някой случайно мисли да слага ГИ с пура и сонда може да му я продам, по-евтино естествено, все пак е на 1,5 год. Май трябва да пусна отделна тема затова.

  12. #27
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Ами аз сложих газов инжекцион на няква италянска марка http://www.autogasitalia.it/ това е линка,струва ми 1100лв.Взех я на разсрочено плащане,монтираха ми я в СБА в Младост 3 в София.Ако някой се интересува повече мога да го заведа или да го пратя там.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  13. #28
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    А бе хора Вие не разбрахте ли за какво става дума!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #29
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Няма по-голяма глупост от монтаж на мястото на гумата ........... аз съм с такава кръгла и всеки път като вдигна капака на багажника, ми става лошо, като виждам, какво става с резервната гума и инструментите из багажника..........!
    Че кой кара с резервна гума? Телефони има! По темата, при слагането на ГИ най-важното е монтажа и да се подбере правилно конфигурацията, а не на принципа "Ко има в склада?". Относно сглобяването на ГИ с различни марки компоненти, не мисля че е проблем моята е точно такава, но си е ок и по нея евтинджос части няма.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #30
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    А бе хора Вие не разбрахте ли за какво става дума!
    А какво трябва да разберем колега?
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •