Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 103

Thread: Цена на 166 в нета

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Thumbs down Цена на 166 в нета

    Последно време някак си се чувствам, като глупак с тази алфа. Купена е миналата година януари на определена цена и досега е излязла доста солено и може с гордост да си кажеш, че караш висок клас кола. Но като погледна в мобилето за какви цени ги предлагат зле ми става. Ето няколко примера:

    http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...271&f1=details

    http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...792&f1=details

    http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...394&f1=details

    Да не говорим, че бензинките са все още по-евтини. Толкова ли е паднало реномето на тази кола, че да струва колкото един форд фокус??? Чак се замислям дали да я задържам, тя след 2 години 2000 лв. ще струва. По-голяма загуба от това просто няма... Не знам на другите колко им е излязла като цяло тази машина но това което стои пред вкъщи паркирано минава 15 000 и някак си не ми се струва на далавера да караш кола от 1999 година за тая цена.... Не е мазерати или Ферари... Нито пък е много здрава или частите й да са евтини. Да не говорим и колко общи дефекти за всички модели има, като грешката с климатроника, светещата лампа на еърбега, изгорелите рефлектори, дразнещото тракане на двигателя от веригата на маслената помпа. Тези дефекти естествено и те струват още пари за да се оправят. По мои изчисления 166 засега е най-неоправданата кола. Нищо чудно, че е спряна от производство.
    Last edited by RoMAN; 18-06-2009 at 14:30.

  2. #2
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Това че и пада цената за мен не е негатив, и след време да струва 2 или 10000 лв аз нито губя нито печеля защото ще си карам същата кола... Дори съм доволен че не е скъпа защото тази кола на старо би трябвало да е около 50 000 и тогава нямаше да мога да си я позволя.Според мен цената пада защото хората немогат да си я позволят да я купят заради поддръжката и комплекса да карат супер автомобила
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Русе
    Posts
    5

    Default

    Колега ,разходите по -подръжка на колата колко са ти до момента ?

  4. #4
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Колега това, което наблюдаваш в мобилето е естествен процес и няма нищо отчайващо в него. Просто поради рецесията джамбазите за да продават си жертват надценките и оттам тези коли се приближават до реалната си стойност т.е. тази цена, на която са купени, това имам предвид. Прибави към това и лошото реноме на марката в БГ и някой фактори като объркана представа за лайфстайл и ще ти стане ясно ...

    Иначе при Алфа 166 обезценяването е абсолютен факт и някой беше сметнал, че това е най-големият разход по колата което обаче не бива да отчайва никого. За мен лично избора да си купя тази кола беше функция на пресечната точка на няколко фактора, които не са се изменили и сега - т.е. и сега пак бих си взел същата кола както може би е и при тебе щом си си купил Алфа ... или (баси как се разписах) - карай си колата и да не ти пука
    Tormentvm In Dvm Demens

  5. #5
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=jgG1wF7OZn4
    Човекът си го е казал още ехееее.... Ако цената ти е критерий, търси друга марка...
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Това че и пада цената за мен не е негатив, и след време да струва 2 или 10000 лв аз нито губя нито печеля защото ще си карам същата кола... Дори съм доволен че не е скъпа защото тази кола на старо би трябвало да е около 50 000 и тогава нямаше да мога да си я позволя.Според мен цената пада защото хората немогат да си я позволят да я купят заради поддръжката и комплекса да карат супер автомобила
    По тая логика фераритата и те трябва са без пари, като хората не могат да си я позволят. Няма логика в думите ти. 50 000 тая кола никога няма как да е. Няма нужните екстри на кола за 50 000 лв нито поведение на пътя или мощност. Много добре знам поведението на тази кола в завои, както и маневреноста й. С ръка на сърце мога да кажа, че не е от най-добрите. Даже си има и тестове, които го показват.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=jgG1wF7OZn4
    Човекът си го е казал още ехееее.... Ако цената ти е критерий, търси друга марка...
    Трудно е да си търсиш друга марка, след като вече си сложил главата в торбата. Поредната жертва на Алфа Ромео общо взето.

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ами замисли се защо 10г Корса струва колкото 10г Омега. Това явление го има при всички големи коли, покупката е само началото . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Connor View Post
    Трудно е да си търсиш друга марка, след като вече си сложил главата в торбата. Поредната жертва на Алфа Ромео общо взето.
    никак даже не е трудно сменяш марката и пак си с главата на същото място купуваш си нова кола от магазина (както някога направих аз) пак главата е там така че ... зависи откъде го погледнеш. Алфа Ромео си е обаче голяма доза емоция и ако я вече не си и подвластен тази кола наистина губи всякакъв смисъл ... което важи и всяко нещо
    Last edited by nightroller; 18-06-2009 at 15:30.
    Tormentvm In Dvm Demens

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    никак даже не е трудно сменяш марката и пак си с главата на същото място купуваш си нова кола от магазина (както някога направих аз) пак главата е там така че ... зависи откъде го погледнеш. Алфа Ромео си е обаче голяма доза емоция и ако я вече не си и подвластен тази кола наистина губи всякакъв смисъл ... което важи и всяко нещо
    Не ми се еярва колата която си взел от магазина нова вече да струва 5 хилки. Освен ако не е на 10 години някъде де... Но при друг случай кола от този клас да струва толкова е просто смешно.

  11. #11
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Като нова тази алфа е струвала около 90-100 000 лв с плюш или кожа,така че ако не се обезценяваха толкова бързо сега трябваше реално да е на цени от по 20-30 000 лв,само погледнете немското мобиле,да видите там читава алфа 166,че държи цена 3500-5000 евро,мойта я купих за 9000 лв,за толкова я и продадох(в идеално състояние-преди продажбата ходи на преглед във Ванто-цялостен).Така че с тези цени си взимаш,кола която иска поне 2000 лв още
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  12. #12

    Default

    аз това за старите лимузини отдавна го разпрвям ама няма кой да слуша

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Като нова тази алфа е струвала около 90-100 000 лв с плюш или кожа,така че ако не се обезценяваха толкова бързо сега трябваше реално да е на цени от по 20-30 000 лв,само погледнете немското мобиле,да видите там читава алфа 166,че държи цена 3500-5000 евро,мойта я купих за 9000 лв,за толкова я и продадох(в идеално състояние-преди продажбата ходи на преглед във Ванто-цялостен).Така че с тези цени си взимаш,кола която иска поне 2000 лв още
    Да, но човек който купува кола не си казва "Абе я да взема на тоя читавата кола за 9000 вместо да си я купя за 5000 " Винаги се хвърлят на по-евтиното и така за хора, като нас остава един голям .... Когато искаме да си продадем алфите. Не ги и виня? Така стана и в моя случай. Когато се сдобих с тази алфа тя вървеше към 13 000 по данни от форума и дори и в мобиле. Но естествено се хвърлих на такава от 8 000 лв. И от там дойде големия батак. По-добре да се беше взела тази от 13 000 и да се спестят мъките по сервизи чудене и т.н. Човек докато не си счупи главата сам не може да разбере. Та от там и проблема че хората ще предпочетат да си чупят главата с по-евтиното а ние си стоим със скъпите алфи. Не че искам я продавам, но след 2 г. няма да ми е весело да карам толкова стара кола, защото оценката на каското и всяко година пада и пада, а частите й са все така скъпи.
    Last edited by RoMAN; 18-06-2009 at 15:48.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    аз това за старите лимузини отдавна го разпрвям ама няма кой да слуша
    Да бях го прочел по-рано?...

  15. #15

    Default

    не беше към теб конкретно това

    тва е общо въжаща тенденция за Българина шофер
    за типичния Българин е по-гъзарско да кара 10 годишна лимузина , 166 , БМВ 5 или 7 , Ауди 6 или 8 и т.н , отколкото 5 годишна кола по-нисък клас.
    Ама е нормален такъв манталите... след 45 години лади и москвичи ...

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •