Page 9 of 13 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 194

Thread: Как да си оправим тракащите JTD-та :)

  1. #121
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Post Всички без СЕЛЕНИЯ ?!?

    Quote Originally Posted by titanium View Post
    http://www.flitalia.it/en/fl/compone...od/Itemid,254/ - виж какво пише в описанието

    http://www.flitalia.it/en/fl/compone...od/Itemid,254/ - ето и на 5на40 Selenia Sport кво пише

    Кои са всички производители бтв?!?
    Съжалявам не знаех за вр-а, никога не съм слагал СЕЛЕНИЯ,но имах предвид ШЕЛ ХЕЛИКС 5на40,КАСТРОЛ МАГНАТЕК 5на40 и тн.
    http://www.motobul.com/bg/products_castrol.php?id=89
    http://www.shell.com/home/content/bg...ra_191002.html
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  2. #122

    Default

    Quote Originally Posted by chaveto View Post
    Хубаво, съгласявам се, че това е звука от веригата. Има линк към една друга тема в тази тема и там има един капак с верига и две зъбни колелета. Въпроса ми е дали самата помпа е в този капак или веригата с двете колелета е привод към самата помпа. Някой може ли да каже дали самата помпа се раздрънква или веригата се отпуска и тя започва да дрънчи. Все си мисля, че ако проблема е само във веригата може да се смени веригата за не много пари. Тази верига като я гледам е не повече от 50лв за 5м. А веригата като дължина е не повече от 30см. Ако проблема е само във веригата си мисля, че няма какво толкова да се тюфкаме. Хайде сега някой който е по запознат кое точно се разбива да сподели.
    И тук да попитам ако някой има желание да чуе на място как работи моето 2.4 и аз да чуя неговото за да съм на 100% сигурен, че говорим за един и същи шум
    Ми да принципно е шума идва от веригата...Но пак принципно се сменя направо с маслената помпа, като комплекта е над 600-700 лв...Отделно на това трябва да се разглоби половината двигател за да стане подмяната или ремонта...като всичко това в заключение означава че не си заслужава
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #123
    "Черен Облак" Team
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    172

    Default

    и все- пак е хубаво да се види имало ли е случай на скъсана такава верига? Аз лично не съм чувал някоя алфа или ланча да е скъсала верига, но моя опит с тези коли е нищожен!
    Добавките, тиксото и телта не ремонтират Вашата кола!!!

  4. #124
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Май че имаше мнение по въпроса,но то беше от рода "тоя рекъл оня казал".Лично аз не вярвам една такава веригичка която се къпе постоянно в масло да "сдаде багажа".Освен това ми струва безумно да даде човек една камара с пари именно за горе споменатата верижка,все пак това не е някакво чудо на инженерната мисъл сътворено с компоненти от извънземен произход.Явно с времето въпросната верига се охлабва, а и ако има успокоител, той може би се износва и ето ти шум.Колегата Roman, се зае преди време да реши проблема, и почти успя за което го поздравявам.От там нататък всичко друго е само чесане на езиците.А относно маслата,в най близко време съм решил да сменя сегашното Селения 10w40, с Agip common rail 5w40 и евентуално ще споделя наблюдение, дали има подобрение и качествено изменение в шумовете на двигателя.

  5. #125
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Ако проблема е само във веригата самата верига ще струва не повече от 10лв. Проблема е, че в магазина от който пазарувам всякакви вериги, зъбни колела............... веригите се продават по 5м и ако не е нещо по особено ще струва 50лв. Това не мисля, че са безумни пари Сега остава само някой да каже след свалянето на ангренажният ремък + ангренажното колело на коляновия вал дали може само да се развие въпросният капак на който е помпата и да се свали без да се налагат други отстранявания на картер, капаци........

  6. #126
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by chaveto View Post
    Ако проблема е само във веригата самата верига ще струва не повече от 10лв. Проблема е, че в магазина от който пазарувам всякакви вериги, зъбни колела............... веригите се продават по 5м и ако не е нещо по особено ще струва 50лв. Това не мисля, че са безумни пари Сега остава само някой да каже след свалянето на ангренажният ремък + ангренажното колело на коляновия вал дали може само да се развие въпросният капак на който е помпата и да се свали без да се налагат други отстранявания на картер, капаци........

    Неможе. А и проблема не е във веригата а в обтегачите

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #127
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina View Post
    Неможе. А и проблема не е във веригата а в обтегачите
    Обтегачите, какво им е толкова на обтегачите?
    Не съм разглобявал такова нещо, но си мисля, че там няма обтегач на веригата ами само успокоител или водач, не знам как е правилно да се нарече.

  8. #128
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by chaveto View Post
    Обтегачите, какво им е толкова на обтегачите?
    Не съм разглобявал такова нещо, но си мисля, че там няма обтегач на веригата ами само успокоител или водач, не знам как е правилно да се нарече.

    Така де - неправилно се изразих.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  9. #129
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ето ви малко ино по въпроса:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...696#post484696
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  10. #130
    "Черен Облак" Team
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    172

    Default

    мдам... ето, че е имало и случай на скъсване...
    Добавките, тиксото и телта не ремонтират Вашата кола!!!

  11. #131
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by titanium View Post
    мдам... ето, че е имало и случай на скъсване...
    1 на 1 000 000
    Някой да е прочел за скъсана верига с доказани снимки и материал? Фиат, Ланчиа или Алфа форума? Вярвам на очите си , не на ушите си. Кой го знае и онова нещо на какви километри е било.

  12. #132
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Искаш да кажеш че Пинко лъже ?

    Или пък би ли подал алгоритъм за изчислението 1 на 1 000 000 ?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  13. #133
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Искаш да кажеш че Пинко лъже ?

    Или пък би ли подал алгоритъм за изчислението 1 на 1 000 000 ?
    Ми не познавам Пинко лично така, че нито го знам какъв е, що е. Знам Пинко розовата пантера от анимациите А и мнението на човек, който не познавам не е последна инстанция за мен. Най-малкото като съм го виждал, че греши като каза че фаровете на 166 не може се оправят, а трябва нови. Е както виждаш имаме тема за рециклиране на рефлекторите на фаровете.

    В квартала имаме един много възрастен алфа фен, който кара 166 още преди книжка да съм си изкарал ( вече кара GT ) та не съм видял, нито се е оплакал веригата му да се скъсала. Имам друг познат със 166 2.4, още нищо не е скъсал за 2 г. ( колкото мен )
    Last edited by RoMAN; 11-02-2010 at 23:05.

  14. #134
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Като има тема за рециклиране на фарове това означава ли, че стават като нови или дори по-добри ?

    Факта че Пинко в продължение на поне 2 години е бил мод на този раздел и впоследствие глобален модератор на форума е учудващо, че си го пропуснал при положение че е бил мод на раздела когато си се регистрирал и започнал да пишеш тук, ама това са подробности.

    Статистиката добре я докарваш. От милион на 3 до момента. За да ти я подобря и аз ще се добавя, за да станем четирима който не сме късали вериги
    Всъщност дори не знам дали моята трака или не и хич даже не ми и пука.

    И като добавим всички колеги от 3-те итал форума с 2.4 мотор ще го докараме до към 1000-1500 съвсем евентуално. Ще я докараме явно скоро до милион.


    А за да не съм напълно офтопик мога да споделя моя опит от борбата с тракането на тракащите JTD-та.
    Значи на всяка смяна на масло вместо 5 литра масло 5или 10в40 за да няма хър мър слагам 2.5 литра от предписаното масло и 2.5 литра 70в80 за скоростни кутии.
    Перфектно е просто , ни трака ни нищо. ( мога да докарам едно 500 човека дето са го порбвали да потвърдят)
    Даже може и да запали евентуално, па ако не пали на студено - голям праз - това си е италиански дизел все пак , на кой ли ще му направи впечатление.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  15. #135
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Ми не познавам Пинко лично така, че нито го знам какъв е, що е. Знам Пинко розовата пантера от анимациите \
    ХхаххХАAHHЙАйAH колега значи пак ти казвам че много ми харесва начина ти на изказване , държиш си на твоето ! Иначе наистина Пинко е пич и ги знае много от нещата , така че все пак не се нервете взаимно за глупости !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

Page 9 of 13 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •